Vārda dienas svin: Diāna, Dina, Dins
Datums: Svētdiena, 24. februāris

Pasākumi

Ziemas diena 2019
Februāris 18, 2019

16.februārī Aizkrauklē ar ziemīgām aktivitātēm aizvadīta Ziemas diena 2019.

Šogad pasākuma apmeklētājiem tika piedāvātas vairākas aktivitātes - slēpojums vairākās grupās, ģimenes stafete biatlonā, baltā orintēšanās, ziemīgi uzdevumi un izbraucieni ar boardbaikiem, kā arī bija iespēja izbraukt zirga pajūgā. Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji, kā arī visi dalībnieki saņēma piemiņas medaļas un tika cienāti ar putru un siltu tēju.

Foto: Adrians Balodis (Jauniešu dome)

Ēnu diena 2019
Februāris 14, 2019

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šoreiz Ēnu dienā Aizkraukles novada pašvaldība kopā ar operatīvajiem dienestiem un spēka struktūrām organizēja pasākumu, kurā varēja noskatīties dažādus paraugdemonstrējumus. To apmeklēja kupls skaits skolēnu un citu interesentu.

Aizkraukles stadionā sava darba situācijas atrādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons un Latvijas armija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kā arī pirmo reizi šajā pasākumā piedalījās Valsts robežsardze.

Sākumā notika Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) tehnikas demonstrācija, dodot iespēja redzēt un uzzināt, kāda veida tehniku izmanto, dzēšot ugunsgrēkus, kā arī atbrīvojot cietušos autoavārijās. VUGD sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu demonstrēja savstarpējo sadarbību brīžos, kad glābšanas darbos ir cietis VUGD glābējs. Tāpat mediķi stāstīja par pareizāko rīcību konkrētajā gadījumā un darbībām krīzes situācijās.

Zemessardzes 55. kājnieku bataljona darbinieki demonstrēja, kā notiek ķīlnieku atbrīvošana imitētā mājā, kā arī ēkas ieņemšanu un tās drošu atstāšanu. Šādos brīžos īpaši svarīga visu dienestu sadarbība. Savukārt Valsts policija demonstrēja uzbrucēju aizturēšanu un neitralizēšanu dažādās situācijas, piemēram, ja uzbrucējs ir bruņots ar nazi vai ieroci. Valsts policijas pārstāvji uzsvēra, ka policistam jābūt labi trenētam un nosvērtam.

Šī gada jaunums bija Valsts robežsardzes paraugdemonstrējumi, kur tika atrādīti dienesta suņi un to spējas. Robežsargi demonstrēja dažādu priekšmetu un cilvēku meklēšanu ar suņu palīdzību, cilvēka aizturēšanu un četrkājaino draugu paklausības līmeni, veicot dažādus citus uzdevumus.

Jāatzīst, ka šis pasākums nelika vilties nevienam, un klātesošie paraugdemonstrējumus noskatījās ar gavilēm un sajūsmu.

Nedaudz vēlāk Aizkraukles pilsētas kultūras namā ikvienam bija iespēja uzzināt nedaudz vairāk par dienestu darbu, iepazīties ar darba ikdienu, kā arī uzzināt, kādas īpašības un prasmes nepieciešams un kur var apgūt šīs profesijas. Tāpat interesenti varēja izpētīt tehniku un iejusties dienestu darbā.

Aizkraukles novada pašvaldība izsaka pateicību par sadarbību un iesaistīšanos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Zemessardzes 55. kājnieku bataljona un Latvijas armijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts robežsardzes darbiniekiem!

Foto: Kārlis Ieviņš

Gada notikums Aizkrauklē 2018
Janvāris 29, 2019
Deju kolektīva “Pēda” 30 gadu jubilejas koncerts
Decembris 28, 2018
Parakstīts sadarbības līgums ar Šarkavščīnas rajonu Baltkrievijā
Decembris 12, 2018

Novembra beigās Aizkraukles novada pašvaldības delegācija devās uz Baltkrievijas Vitebskas pilsētu, kur notika Latvijas konsulāta Vitebskā organizētās Latvijas novadu dienas. To sauklis bija “Parādi Latviju, iepazīsti Baltkrieviju!”. Pasākuma laikā svinīgi tika parakstīts arī Aizkraukles novada un Šarkavščinas rajona sadarbības līgums.

Aizkraukle un Šarkavščina savu sadarbību sāka pirms diviem gadiem, kad Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā aizkrauklieši meklēja partnerus Baltkrievijā. Atsaucās Šarkavščina. Kaut arī mūsu kopīgais projekts šo divu gadu laikā nav guvis finansiālu ES programmas atbalstu, sadarbība, kas sākotnēji tika nostiprināta ar nodomu protokolu, jau izaugusi kultūras, izglītības, tūrisma un pašvaldības pieredzes apmaiņas jomā. Taču ar to plāni abām pašvaldībām neapstājas – ir ieceres turpināt iesākto un līdz ar līguma noslēgšanu attīstīsim sadarbību arī vietējās pārvaldes, ekonomikas, izglītības, sociālās un kultūras, vides un veselības aizsardzības, sporta, tūrisma un citās nozarēs investīciju piesaistei un kopīgu projektu realizācijai.

Sadarbības līgumu Vitebskā parakstīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un Šarkavščina rajona izpildkomitejas priekšsēdētājs Dmitrijs Lomako. Abu pašvaldību delegācijas kopā piedalījās vairākās pasākuma “Latvijas novadu dienas” aktivitātēs: pasākuma svinīgajā atklāšanā, apskatīja abu valstu uzņēmumu un pašvaldību izstādes un prezentācijas, diskutēja Latvijas un Baltkrievijas pašvaldību sadarbības pieredzes apmaiņas diskusijā, bet vakarā piedalījās Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienas oficiālajā pieņemšanā Vitebskas teātrī, kur koncertā priekšnesumus sniedza Latvijas Nacionālās Operas solisti.

“Jau šobrīd esam priecīgi, ka sadarbība ar Šarkavščinu notiek aktīvi – ne tikai pašvaldības administrācijas līmenī. Aizkrauklieši jau vairākkārt redzējuši baltkrievu tautas mākslas kolektīvu priekšnesumus novada svētkos, mūsu jaunieši piedalījās Šarkavščinas tūrisma un sporta nometnē, mūsu dziedošie kolektīvi ir uzstājušies Baltkrievijā, Šarkavščinas fizikas skolotāji un citi skolu pārstāvji piedalījās Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas rīkotajā ikgadējā konferencē, kur ne vien guva vērtīgu pieredzi, bet arī paši vadīja meistarklasi,” par sadarbību stāsta Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. “Mērķi mums ir tālejoši. Iesniegsim atkal kopīgu projektu Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas konkursā, kā arī turpināsim citas ieceres. Ja iedzīvotājiem ir kādi priekšlikumi – esam gatavi tos uzklausīt.”

Koncerts “Vij dejā spēka jostu Latvijai”
Novembris 26, 2018

24.novembrī Aizkraukles novada vidējās paaudzes deju kolektīvs "Radi" aicināja uz koncertu "Vij dejā spēka jostu Latvijai", kura kulminācija bija jauno tērpu atrādišana plašākai sabiedrībai.

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Radi” dibinātā biedrība “Radi dejo” šogad piedalijās LEADER projektu konkursā, kurā ieguva finansējumu pojekta idejai. Viena no šī projekta galvenajām sadaļām bija jaunu tērpu radīšana ar mērķi saglabāt un popularizēt latviešu kultūru.

Koncertā deju virpulī tika atrādīti gan jaunie tautastērpi, gan demonstrēti citu novadu tērpi, ko VDK "Radi" palīdzēja izdarīt TDA "Ačkups" un bērnu deju kolektīvs "Aizkrauklēni".

Tautas tērpus finansēja ar Lauku atbalsta dienesta īstenoto ES programmas LEADER atbalstu un Aizkraukles novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Koncerts “Dziedam Latvijai” #LV100
Novembris 19, 2018

Koncerts “Dziedam Latvijai”, kas notika 18.novembra pēcpusdienā Aizkraukles centrālajā laukumā, pulcēja kuplu skaitu apmeklētāju. Daļa sanākušo bija atsaukušies Kulytūras ministrijas aicinājumam ierasties rakstainos cimdos. Tāpat ikviens atnākušais bija rotājies ar kādu patriotisku atribūtiku - kāds ar piespraudi, dažs ar sarkanbaltsarkano karodziņu pie krūtīm, vēl kāds cits ar šalli vai cimdiem.

Pasākums tika atklāts ar kopīgu Valsts himnas dziedāšanu brīdī, kad tika dibināta Latvija. Svinīgo uzrunu teica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, kurš uzsvēra brīvās valsts nozīmi. Pēc tam jau sekoja koncerta daļa, kurā piedalijās grupa “Netīšām blice” un solisti - aizkrauklieši Līga Rīdere, Rūdolfs un Reinholds Sprukuļi, Adrija Korsakaite, Laima Birkava u.c. Pēc koncerta visi mākslinieki, kas uzstājās vienojās kopīgām dziesmām un aicināja sanākušos viņiem pievienoties. Visiem kopā dziedot pēdējo dziesmu Aizkraukles debesis izgaismoja krāšņa uguņošana.

Visa pasākuma laikā sanākušie apmeklētāji tika cienāti ar siltu tēju, ko aktīvi dalīja Aizkraukles aktīvie jaunieši.

Paldies visiem par kopīgo svētku radīšanu un Latvijas 100. jubilejas svinēšanu! Lai Saules mūžs mūsu Latvijai!

Video tiešraides ieraksts no koncerta 1.daļas: https://www.facebook.com/aizkrauklesnovads/videos/509204762896816/

Latvijas televīzijas sižets par valsts svētku svinēšanu Aizkrauklē:https://www.facebook.com/ltvzinas/videos/294862951369703/UzpfSTE0OTI4MzU4Njc1OTczNzY6MjIxNjI5Mjc2ODU4NTAxMg/

#LV100