Vārda dienas svin: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns
Datums: Trešdiena, 26. jūnijs

Pasākumi

Starptautiskā Jauniešu diena 2019 Aizkrauklē
Jūnijs 26, 2019
Paplašini robežas #Europeforcitizens
Jūnijs 17, 2019

Saistībā ar programmu “Eiropa pilsoņiem” Aizkrauklē realizēts projekts “Paplašini robežas”. Aizkrauklieši uzņēma viesus no sadraudzības pilsētām, notika radošā nometne Krāslavas novadā, kas noslēdzās ar vasaras sezonas atklāšanas festivālu Aizkrauklē.

Maija beigās Aizkraukles novada pašvaldība apmēram nedēļu uzņēma viesus no visām sadraudzības pilsētām – Biržiem Lietuvā, Kiškunhalašas Ungārijā, Epšteinas Vācijā, Tčevas Polijā, Šarkovščinas Baltkrievijā un Slavutičas Ukrainā. Saistībā ar projektu “Paplašini robežas” no katras sadraudzības pilsētas ieradās četri speciālisti, kuri pārstāvēja izglītības, kultūras, darba ar jaunatni un sporta jomas. Projektā iesaistījās arī partneri no Krāslavas, kur notika trīs dienu radošā nometne. Tajā darba grupās tika izstrādāta sadarbības vīzija tuvākajiem pieciem gadiem, un apkopotos priekšlikumus izmantos jaunu sadarbības projektu veidošanai, programmas “Eiropa pilsoņiem” līdzekļu piesaistei.

Radošajā nometnē Krāslavā notika arī informatīvie semināri par programmām “Erasmus +”, “Radošā Eiropa” un “Eiropa pilsoņiem”. Aizkraukles speciālisti prezentēja mūsu pieredzi, notika saliedēšanās spēles, nacionālās kultūras vakars un visi devās ekskursijā pa Krāslavu. Katrā ziņā tās bija piesātinātas dienas, kurās esam saliedējušies, labāk iepazinuši viens otru un dalījušies pieredzē.

Aizkraukles novada pašvaldība jau trešo reizi saņēmusi atbalstu programmā “Eiropa pilsoņiem”, sadaļā – “Partnerpilsētu iedzīvotāju tikšanās”. No ES programmas “Eiropa pilsoņiem” ārvalstu viesu uzņemšanai, izglītošanai par ES programmām “Eiropa pilsoņiem” un “Erasmus+” un sadarbības stratēģijas izstrādei pašvaldība tērēja ES līdzfinansējumu – 12095 eiro, tāpat arī šī nauda tika izlietota izstādes sagatavošanai “Atpakaļ Eiropā”. Par šo naudu aktivitātes notika gan Aizkrauklē, gan Krāslavā.
Nākotnē plānots veidot projektus ilgākam realizācijas periodam, iesaistot visas valstis un iesniedzot projektu sadaļā “Partnerpilsētu tīklojumi”.

Radošā nedēļa noslēdzas ar krāšņu “Vasaras sezonas atklāšanas festivālu” Aizkrauklē.
Projekta “Paplašini robežas” galvenās tēmas bija saistītas ar Aizkraukles un Biržu draudzības 15 gadu jubileju, kā arī aizritējuši 15 gadi, kopš esam Eiropas Savienībā.

Atzīmējot šos notikumus, pilsētas centrālajā laukumā notika Biržu un Aizkraukles tautas mākslas kolektīvu koncerts, kurā piedalījās apmēram 150 dalībnieku. Atklāšanā tika pacelts Biržu pilsētas karogs, un pirmo reizi pie mums viesojās Biržu jaunais mērs Vitas Jareckas. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs uzrunāja klātesošos četrās valodās un katras delegācijas vadītājs sveica svētku viesus.

Todien Aizkrauklē atklāja divas izstādes. Centrālajā laukumā bija skatāma informatīva izstāde “15 gadi Eiropas Savienībā”, tā visu vasaru būs apskatāma Aizkraukles klientu apkalpošanas centrā. Savukārt muzejā Kalna Ziedos atklāja Biržu mākslas skolas audzēkņu darbi, tā muzejā būs aplūkojama līdz jūlija beigām. Muzeja todien parakstīja arī Aizkraukles un Biržu muzeju sadarbības līgumu.

Aizkraukles viesi apmeklēja arī kultūras namu, Interešu izglītības centru, muzejus un bibliotēku.

Foto galerijā aplūkojamas 1.jūnija projekta aktivitātes Aizkrauklē.
#Europeforcitizens

Deju svētki “Sanākat lieli, mazi!” (01.06.2019.)
Jūnijs 13, 2019

Vasaras sezonas atklāšanas festivāla kulminācija bija deju svētki “Sanākat lieli, mazi”. Tajā sadancoja gan skolēnu, gan pieaugušo deju kolektīvi. Svētki sagādāja emocionālus brīžus, jo kopā dejoja bērni, vecāki un vecvecāki.
Deju svētkos piedalījās 674 dalībnieki, 30 kolektīvi no 7 novadiem – Pļaviņām, Kokneses, Skrīveriem, Jaunjelgavas, Neretas, Ķeguma un Aizkraukles. Tas bija ne vien lielisks koncerts, bet reizē treniņš skolu kolektīviem, kuri nākamajā vasarā piedalīsies Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos.
Lieliskie laika apstākļi padarīja šos svētkus vēl pievilcīgākas, un viss izdevās lieliski. Paldies projekta darba grupai, jauniešiem, kuri aktīvi iesaistījās pasākumu organizēšanā, ideju ierosinātājiem un organizatoriem! Lai jauka visiem vasara visiem!

Foto: Ingus Pugačovs

Izglītojamo godināšana 2019
Jūnijs 10, 2019

Mācību gada noslēgumā naudas balvas par īpašiem sasniegumiem mācību olimpiādēs, konkursos, sporta sacensībās un čempionātos saņēma 58 Aizkraukles novada skolu audzēkņi un pieci kolektīvi. Skolēnu prēmēšanai no Aizkraukles novada domes budžeta atvēlēti kopā 4022 eiro.

Jau otro gadu mācību gada noslēgumā Aizkraukles novada dome pateicas tiem skolēniem, kuri šajā mācību gadā var lepoties ar īpašiem sasniegumiem mācībās, sportā un interešu izglītībā. Lai atbalstītu un stimulētu bērnu centienus, dome viņiem piešķir naudas balvas. To summa atkarīga no sasnieguma mēroga: mazāka balva paredzēta par iegūto vietu vai pakāpi starpnovadu mērogā, lielāka – par sasniegumiem starptautiskā līmenī. Mazākā vienam bērnam piešķirtā summa šogad bija 5 eiro, lielākā – 540 eiro.

“Prieks, ka jau otro gadu varam atbalstīt mūsu skolēnus,” atzīst Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. “Šogad naudas balvām kopā atvēlējām 4022 eiro – tas ir par apmēram 25 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tas liecina, ka skolēnu sasniegumi kopumā ir auguši. Paldies visiem skolēniem, kuri ir sasnieguši vairāk nekā no viņiem prasa ikdienā! Paldies viņu skolotājiem un vecākiem par ieguldīto darbu un atbalstu!”

Skolēni un kolektīvi, kuri šajā mācību gadā guvuši uzvaras dažādos konkursos un saņēma Aizkraukles novada domes balvas
Aizkraukles novada vidusskolā:
Selīna Staņko, Marta Liedskalniņa, Timofejs Žiromskis, Niks Ivo Riekstiņš, Kristiāns Lūsis, Ieva Breča, Roberts Tumeļkāns, Roberts Andžāns, Ņikita Kuzņecovs, Beatrise Izabella Menuhova, Kristers Supe, Roberts Purlicis, Patriks Čigarins, Agnese Rebāne, Kristiāna Kazāka, Kristiāns Bērziņš, Rūdolfs Sprukulis, Reinholds Sprukulis, Haralds Babris, Ralfs Renārs Mucenieks, Toms Kalnriekstiņš, Kristers Darbiņš, Dāvis Romanovs, Dominiks Ossovskis, Evelīna Ostvalde, Sanita Skrimble, Agnese Galino, Patrīcija Zvilna, Aleksandrs Urtāns, Evelīna Laukazīle, 7.- 9. klases deju kolektīvs “Aizkrauklēni”.

Aizkraukles Interešu izglītības centrā:
Mārīte Magone, popgrupa “Unikumi“, vokāli instrumentālais ansamblis.

Aizkraukles Mākslas skolā:
Nora Dzenīte, Evelīna Škutāne, “Zaļās prakses komanda” (darbu prezentēja Annija Jubase un Ksenija Riekstiņa, skolotāja Ingūna Skuja), projekta dalībnieki 1.- 7. klases audzēkņi (darbu prezentēja Vendija Kokare un Paula Brovacka, skolotājas Laura Kundziņa, Sarmīte Rudaka, Ilze Možeika).

P.Barisona Aizkraukles Mūzikas skolā:
Roberts Lukevičs, Andris Purvinskis, Laura Potaše, Krista Romanova, Adrians Bērziņš, Rūta Bražone, Rūta Židova, Roberts Vītoliņš, Viktors Morevs.

Aizkraukles novada Sporta skolā:
Oļegs Kozjakovs, Rauls Rode, Leons Juris Viesiņš, Arvis Ozoliņš, Lauris Zaikevičs, Amanda Malatkovska, Laura Broliša, Eduards Soroka, Elīna Lazdoviča, Raivo Bunde, Rihards Vaivads, Gatis Karabanovs, Ksenija Riekstiņa, Ramona Nahtmane, Svjatoslavs Vasilijs Kudrjavcevs, Artūrs Elītis.

Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2019 – 1.kārta
Jūnijs 10, 2019

Noslēdzies pirmais biznesa ideju konkursa “Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2019” pieteikumu termiņš. Vērtēšanas komisija nolēma atbalstīt vienu biznesa ideju, taču vēl var pieteikt uzņēmējdarbības ieceres nākamajai konkursa kārtai.

Martā Aizkraukles novada dome izsludināja biznesa ideju konkursu “Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2019”. Projekta kopējais apgūstamais finansējums ir 6500 eiro (pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas no pašvaldības budžeta līdzekļiem), un vienam konkursa dalībniekam maksimālais pieejamais finansējums ir ne vairāk kā 3500 eiro (pirms nodokļa nomaksas).

Aizkraukles novada dome ir gatava atbalstīt uzņēmējdarbības iniciatīvas Aizkraukles novadā, lai sekmētu novada ekonomisko izaugsmi un nodrošinātu iedzīvotājiem patīkamu un kvalitatīvu dzīves vidi.

Konkurss notiek no 2019. gada 1. marta līdz 29. novembrim, un tam ir noteikti trīs pieteikšanās termiņi: no 1. marta līdz 31. maijam; no 3. jūnija līdz 30. augustam; no 2. septembra līdz 29. novembrim.

Otrās biznesa pieteikuma kārtas finansējums ir 3000 eiro (pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas). Projektu pieteikumi tiek pieņemti līdz brīdim, kamēr konkursa īstenošanai pieejamais finansējums tiek izlietots pilnā apmērā.

6. jūnijā vērtēšanas komisijai savas biznesa idejas prezentēja pirmās konkursa kārtas dalībnieki. Jānis Apeināns iesniedza ideju par ātrās ēdināšanas uzņēmuma “Traki Gardi” izveidi, Marta Dīce plāno ražot kurināmo materiālu, savukārt Daces Bebrišas ideja ir izveidot uzņēmumu SIA “ENSIO” ar struktūrvienību “hip hip uraa”, kura piedāvās inovatīvas, radošas un interaktīvas grāmatas īpašiem dzīves mirkļiem, kuras var dēvēt par mūsdienīgām pūralādēm.

Izvērtējot visas idejas, konkursa vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu pirmo vietu un finansējumu 3500 eiro apjomā (pirms nodokļa nomaksas), piešķirt Dacei Bebrišai. Savukārt otro un trešo vietu komisija ietu nolēma nepiešķirt, jo pretendentu idejas komisijas locekļu kopvērtējumā nesasniedza nepieciešamo procentu skaitu.

Aizkraukles novada dome izsaka lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem, kuri iesniedza savas iecerētās biznesa idejas. Paldies arī vērtēšanas komisijai par ieguldīto laiku un darbu pieteikumu vērtēšanā.

Aicinām visus iedzīvotājus, kuriem ir izlolota sava ideja uzņēmējdarbības uzsākšanai, sekot līdzi pašvaldības informācijai novada mājaslapās www.aizkraukle.lv, www.auc.aizkraukle.lv un avīzē „Domes Vēstis”, lai laikus sagatavotu un iesniegtu pieteikumu otrajam biznesa ideju pieteikumu iesniegšanas termiņam, kas noslēgsies 30. augustā.

Sīkāka informācija, zvanot pa tālruni 26227581, vai rakstot e-pastā: baiba.kellere@aizkraukle.lv

Muzeju nakts 2019 Aizkrauklē
Maijs 22, 2019
Aizkraukles mazulis 2019
Maijs 18, 2019

Mātes dienā, 12. maijā, Aiz­kraukles pilsētas kultūras namā uz svinīgu un mīļu pasākumu tradicionāli kopā pulcējās ģimenes, kurās aizvadītajā gadā ienācis mazulītis. Šī gada pasākuma tika sveikti 48 jaunie Aizkrauklieši.
Ģimenes ar bērniem sveica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un viņa vietnieks Einārs Zēbergs, muzikālu sveicienu bija sagatavojuši Aizkraukles Mūzikas skolas pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi.