Vārda dienas svin: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
Datums: Ceturtdiena, 23. maijs

Ēnu diena 2019

Februāris 14, 2019

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šoreiz Ēnu dienā Aizkraukles novada pašvaldība kopā ar operatīvajiem dienestiem un spēka struktūrām organizēja pasākumu, kurā varēja noskatīties dažādus paraugdemonstrējumus. To apmeklēja kupls skaits skolēnu un citu interesentu.

Aizkraukles stadionā sava darba situācijas atrādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons un Latvijas armija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kā arī pirmo reizi šajā pasākumā piedalījās Valsts robežsardze.

Sākumā notika Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) tehnikas demonstrācija, dodot iespēja redzēt un uzzināt, kāda veida tehniku izmanto, dzēšot ugunsgrēkus, kā arī atbrīvojot cietušos autoavārijās. VUGD sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu demonstrēja savstarpējo sadarbību brīžos, kad glābšanas darbos ir cietis VUGD glābējs. Tāpat mediķi stāstīja par pareizāko rīcību konkrētajā gadījumā un darbībām krīzes situācijās.

Zemessardzes 55. kājnieku bataljona darbinieki demonstrēja, kā notiek ķīlnieku atbrīvošana imitētā mājā, kā arī ēkas ieņemšanu un tās drošu atstāšanu. Šādos brīžos īpaši svarīga visu dienestu sadarbība. Savukārt Valsts policija demonstrēja uzbrucēju aizturēšanu un neitralizēšanu dažādās situācijas, piemēram, ja uzbrucējs ir bruņots ar nazi vai ieroci. Valsts policijas pārstāvji uzsvēra, ka policistam jābūt labi trenētam un nosvērtam.

Šī gada jaunums bija Valsts robežsardzes paraugdemonstrējumi, kur tika atrādīti dienesta suņi un to spējas. Robežsargi demonstrēja dažādu priekšmetu un cilvēku meklēšanu ar suņu palīdzību, cilvēka aizturēšanu un četrkājaino draugu paklausības līmeni, veicot dažādus citus uzdevumus.

Jāatzīst, ka šis pasākums nelika vilties nevienam, un klātesošie paraugdemonstrējumus noskatījās ar gavilēm un sajūsmu.

Nedaudz vēlāk Aizkraukles pilsētas kultūras namā ikvienam bija iespēja uzzināt nedaudz vairāk par dienestu darbu, iepazīties ar darba ikdienu, kā arī uzzināt, kādas īpašības un prasmes nepieciešams un kur var apgūt šīs profesijas. Tāpat interesenti varēja izpētīt tehniku un iejusties dienestu darbā.

Aizkraukles novada pašvaldība izsaka pateicību par sadarbību un iesaistīšanos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Zemessardzes 55. kājnieku bataljona un Latvijas armijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts robežsardzes darbiniekiem!

Foto: Kārlis Ieviņš

Pasākumi