Vārda dienas svin: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns
Datums: Trešdiena, 26. jūnijs

Koncerts “Dziedam Latvijai” #LV100

Novembris 19, 2018

Koncerts “Dziedam Latvijai”, kas notika 18.novembra pēcpusdienā Aizkraukles centrālajā laukumā, pulcēja kuplu skaitu apmeklētāju. Daļa sanākušo bija atsaukušies Kulytūras ministrijas aicinājumam ierasties rakstainos cimdos. Tāpat ikviens atnākušais bija rotājies ar kādu patriotisku atribūtiku - kāds ar piespraudi, dažs ar sarkanbaltsarkano karodziņu pie krūtīm, vēl kāds cits ar šalli vai cimdiem.

Pasākums tika atklāts ar kopīgu Valsts himnas dziedāšanu brīdī, kad tika dibināta Latvija. Svinīgo uzrunu teica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, kurš uzsvēra brīvās valsts nozīmi. Pēc tam jau sekoja koncerta daļa, kurā piedalijās grupa “Netīšām blice” un solisti - aizkrauklieši Līga Rīdere, Rūdolfs un Reinholds Sprukuļi, Adrija Korsakaite, Laima Birkava u.c. Pēc koncerta visi mākslinieki, kas uzstājās vienojās kopīgām dziesmām un aicināja sanākušos viņiem pievienoties. Visiem kopā dziedot pēdējo dziesmu Aizkraukles debesis izgaismoja krāšņa uguņošana.

Visa pasākuma laikā sanākušie apmeklētāji tika cienāti ar siltu tēju, ko aktīvi dalīja Aizkraukles aktīvie jaunieši.

Paldies visiem par kopīgo svētku radīšanu un Latvijas 100. jubilejas svinēšanu! Lai Saules mūžs mūsu Latvijai!

Video tiešraides ieraksts no koncerta 1.daļas: https://www.facebook.com/aizkrauklesnovads/videos/509204762896816/

Latvijas televīzijas sižets par valsts svētku svinēšanu Aizkrauklē:https://www.facebook.com/ltvzinas/videos/294862951369703/UzpfSTE0OTI4MzU4Njc1OTczNzY6MjIxNjI5Mjc2ODU4NTAxMg/

#LV100

Pasākumi