Vārda dienas svin: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
Datums: Ceturtdiena, 23. maijs

Parakstīts sadarbības līgums ar Šarkavščīnas rajonu Baltkrievijā

Decembris 12, 2018

Novembra beigās Aizkraukles novada pašvaldības delegācija devās uz Baltkrievijas Vitebskas pilsētu, kur notika Latvijas konsulāta Vitebskā organizētās Latvijas novadu dienas. To sauklis bija “Parādi Latviju, iepazīsti Baltkrieviju!”. Pasākuma laikā svinīgi tika parakstīts arī Aizkraukles novada un Šarkavščinas rajona sadarbības līgums.

Aizkraukle un Šarkavščina savu sadarbību sāka pirms diviem gadiem, kad Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā aizkrauklieši meklēja partnerus Baltkrievijā. Atsaucās Šarkavščina. Kaut arī mūsu kopīgais projekts šo divu gadu laikā nav guvis finansiālu ES programmas atbalstu, sadarbība, kas sākotnēji tika nostiprināta ar nodomu protokolu, jau izaugusi kultūras, izglītības, tūrisma un pašvaldības pieredzes apmaiņas jomā. Taču ar to plāni abām pašvaldībām neapstājas – ir ieceres turpināt iesākto un līdz ar līguma noslēgšanu attīstīsim sadarbību arī vietējās pārvaldes, ekonomikas, izglītības, sociālās un kultūras, vides un veselības aizsardzības, sporta, tūrisma un citās nozarēs investīciju piesaistei un kopīgu projektu realizācijai.

Sadarbības līgumu Vitebskā parakstīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un Šarkavščina rajona izpildkomitejas priekšsēdētājs Dmitrijs Lomako. Abu pašvaldību delegācijas kopā piedalījās vairākās pasākuma “Latvijas novadu dienas” aktivitātēs: pasākuma svinīgajā atklāšanā, apskatīja abu valstu uzņēmumu un pašvaldību izstādes un prezentācijas, diskutēja Latvijas un Baltkrievijas pašvaldību sadarbības pieredzes apmaiņas diskusijā, bet vakarā piedalījās Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienas oficiālajā pieņemšanā Vitebskas teātrī, kur koncertā priekšnesumus sniedza Latvijas Nacionālās Operas solisti.

“Jau šobrīd esam priecīgi, ka sadarbība ar Šarkavščinu notiek aktīvi – ne tikai pašvaldības administrācijas līmenī. Aizkrauklieši jau vairākkārt redzējuši baltkrievu tautas mākslas kolektīvu priekšnesumus novada svētkos, mūsu jaunieši piedalījās Šarkavščinas tūrisma un sporta nometnē, mūsu dziedošie kolektīvi ir uzstājušies Baltkrievijā, Šarkavščinas fizikas skolotāji un citi skolu pārstāvji piedalījās Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas rīkotajā ikgadējā konferencē, kur ne vien guva vērtīgu pieredzi, bet arī paši vadīja meistarklasi,” par sadarbību stāsta Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. “Mērķi mums ir tālejoši. Iesniegsim atkal kopīgu projektu Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas konkursā, kā arī turpināsim citas ieceres. Ja iedzīvotājiem ir kādi priekšlikumi – esam gatavi tos uzklausīt.”

Pasākumi