Vārda dienas svin: Gaits, Karīna
Datums: Ceturtdiena, 17. oktobris

Aizkrauklieši piedalās projektā “Savāc šmuci!”

Marts 13, 2013

Aizkrauklē viesojās biedrības Pacel pārstāvji – Māris Olte un Ģirts Spura. Viņi ir uzrakstījuši projektu Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā programmā “Jaunatne darbībā”, kura mērķis ir izglītot sabiedrību par tīras vides nozīmīgumu un šo ideju popularizēt tālāk, meklējot praktiskus risinājumus.

Tikšanās reizē bija klāt  jaunieši no visām Aizkraukles novada izglītības iestādēm.

 

Kā par projektu pastāstīja Māris Olte – projekta ideja nav kļūt par “šmuces savācējiem”,  lai gan atzina, ka paši bieži vien no makšķerēšanas atgriežas ar savāktu atkritumu maisiem bagāžniekā, bet atrast domājošus cilvēkus, kuri var nest tālāk ideju, ka mēs katrs ar savu rīcību un izvēli varam mainīt pasaules seju.

Jauniešiem bija iespējams aizdomāties par situācijām, par kurām ikdienā mēs nepiedomājam. Piemēram, papīra iepakojums zemē pārstrādājas aptuveni mēneša laikā, bet plastmasas iepakojums 450 gadus! Kādu iepakojumu mēs veikalā izvēlamies?

Projektam “Savāc šmuci” ir paredzēti 3 posmi:

  • Vietu un dalībnieku apzināšana;
  • Talkas (Aizkrauklē 27. aprīlī nedēļu pēc Lielās Talkas)
  • Ilgtspējīga risinājuma meklēšana.

Šobrīd ir realizēts projekta pirmais posms un ir uzrunāti jaunieši. Projekts tiek realizēts Babītē, Kandavā, Jelgavā, Aizkrauklē un Cēsīs.

Interesenti, kuri vēlas pievienoties Aizkraukles jauniešu vides aktivitātēm, var pieteikties pie Aizkraukles novada domes jaunatnes lietu speciālistes Silvijas Brīgeres (silvija.brigere@inbox.lv ).

Pasākumi