Vārda dienas svin: Vaira, Vairis, Vera
Datums: Otrdiena, 17. septembris

Aizkraukles sportisti startē stieņa spiešanā guļus čempionātā

Maijs 30, 2013

Visas aizvadītās nedēļas garumā aizraujošās sacensībās Lietuvā tika noskaidroti 2013.gada pasaules čempioni stieņa spiešanā guļus jauniešu, junioru un vīru jeb open konkurencē. Lielisks starts padevās arī vienam no Latvijas spēcīgākajiem jauniešiem Artjomam Agadžanjanam – pieveiktie 210 kilogrami bija gana, lai mājās dotos jau pasaules vicečempiona godā.

Pasaules čempionāts stieņa spiešanā gadu no gada pauerliftinga pasaulē bez šaubām ir viens no sezonas nozīmīgākajiem notikumiem. Šis gads nav izņēmums, ko apliecināja ievērojamais dalībnieku skaits – Kauņā cīkstēties ar gravitāciju bija sabraukuši vairāk nekā 200 vīriešu kārtas atlēti un teju 100 daiļā dzimuma pārstāves, to skaitā arī četri sportisti no Latvijas.

Jauniešu konkurencē sarkanbaltsarkanās krāsas nesa jau minētais sporta kluba “SK Vikings” pārstāvis A.Agadžanjans, junioros startēja pērnā gada pasaules čempions Sergejs Timofejevs no “Aizkraukles SC” un Janeks Šelkovskis no “Spēka Pasaule”, bet open grupā – vēl viens “Aizkraukles SC” atlēts Gints Reinholds.

Jāsaka, ka vicečempiona tituls A.Agadžanjanam nenāca viegli, un gan Latvijas delegācijai, treneriem, gan vienkārši atbalstītājiem un līdzjutējiem nervi tika pakutināti ne pa jokam – pirmie divi piegājieni neieskaitīti, bet tikai trešajā, izšķirošajā piegājienā Artjomam izdevās pieveikt sudrabu nesošos 210 kilogramus. Ar to pietika, lai par 12,5 kilogramiem apsteigtu trešās vietas ieguvēju no Krievijas Jevgeņiju Roeņko. Par jauniešu čempionu svara kategorijā līdz 105 kilogramiem ar jaunu pasaules rekordu kļuva Vācijas sportists Kevins Jēgers, pieveicot 252,5 kilogramus smagu svaru stieni. Jāpiezīmē, ka savā svara kategorijā vien A.Agadžanjans un K.Jēgers spēja pārvarēt 200 kilogramu robežu, bet visā jauniešu konkurencē kopumā tas pa spēkam bija vēl tikai trim sportistiem.

Neizdevies starts šoreiz Sergejam Timofejevam – visi trīs piegājieni neveiksmīgi un sacensības noslēgtas bez ieskaitīta rezultāta. Kaut šis bija S.Timofejeva pirmais starts junioru konkurencē pasaules mērogā, veiksmes gadījumā arī Sergejam bija reālas cerības uz kādu no godalgotajām vietām. Otrs Latviju pārstāvošais juniors J.Šelkovskis čempionātu ļoti spēcīgā konkurencē noslēdza piektajā vietā, pirmajā piegājienā veiksmīgi tiekot galā ar 200 kilogramus smagu svaru stieni, bet otrajā un trešajā neveiksmīgi mēģinot pacelt attiecīgi 205 un 210 kilogramus.

Līdzīgs scenārijs – tikai pirmais piegājiens veiksmīgs – sagaidīja arī vienīgo open grupas pārstāvi Gintu Reinholdu, kurš šoreiz vien astotais 13 sportistu konkurencē svara kategorijā līdz 83 kilogramiem, tiekot galā ar 207,5 kilogramus smagu svaru stieni.

Salīdzinājumā ar zelta un sudraba medaļu birumu, par ko aprīlī parūpējās Latvijas veterāni ar lieliskiem startiem pasaules senioru čempionātā Čehijā, šīs sacensības var šķist ne tik veiksmīgas, tomēr skaidrs ir viens – gūtā starptautisko sacensību pieredze, ko Latvijas labākie spēka atlēti pārveda mājās no Kauņas, nav nosverama ne sudrabā, ne zeltā.

Pasākumi