Vārda dienas svin: Muntis, Verners
Datums: Ceturtdiena, 19. septembris

Aizkraukles novada sporta svētki pulcē arī ģimenes

Jūnijs 11, 2013

Aizkraukles novada sporta svētkos viskuplākais dalībnieku skaits bija šautriņās, šaušanā, pludmales volejbolā, ģimeņu skrējienā, bet arī pārējie sporta pasākumi pulcināja savus fanus.

 

Pludmales volejbolā paaudžu maiņa
Pie “Kapteiņa krodziņa” pludmales volejbolā sievietēm un vīriešiem piedalījās 5 sieviešu un 7 vīriešu komandas. Sievietēm pirmo vietu izcīnīja komanda “Burunduki”, kuras sastāvā spēlēja Mārīte Brice un Elīna Krama no Aizkraukles un Rīgas, otrajā vietā – “Ballīte vakar” (Ilze Valaine un Rita Rancāne no Aizkraukles), bet trešajā – “Bitīte matos” (Sanita Šrēbere un Līga Pozņaka no Kokneses). Patiess prieks par to, ka dāmu volejbolā piedalījās arī sporta skolas audzēknes Ilze Ieviņa, Ieva Pastare, Evelīna Uzulniece un Renāte Jefremenko, izrādot pieredzējušajām volejbolistēm cienīgu pretestību.
Vīriešu konkurencē sīvā triju setu cīņā pirmo vietu ieguva brāļi Gatis un Sandis Sprudzāni no Aizkraukles, otrajā vietā — komanda “Jaunība” (Valts Benjavs un Edgars Glāznieks), bet par trešo vietu cīnījās jaunieši no Neretas un komanda “Sporta centrs” (Juris Benjavs un Valdis Padoms). Pateicoties pieredzei un gudrai spēlei 3. vietu izcīnīja “Sporta centrs” komanda.
Pauzē starp spēlēm norisinājās atrakcija “Apakšējā serve un apakšējā piespēle”, kurā nepārspēts palika Reinis Otto.
Uzvarētāji saņēma Aizkraukles novada pašvaldības sarūpētus individuālos kausus.

Strītbolā uzvar “Skrīveru blice”
Strītbolā Aizkraukles stadionā  sacentās 7 komandas. Uzvarēja “Skrīveru blice” – Aigars Lisenko, Gatis Ulmis, Guntis un Gatis Rūzes, otrajā vietā atstājot “Nēģeru” komandu no Kokneses. Par trešo vietu cīnījās divas aizkraukliešu komandas: “RKMZ” (Raimonds Rimša, Mārtiņš Urtāns, Mikus Ievāns un Zigmārs Tomaševskis) un “Daugavas vanagu” komandu, kuras sastāvā spēlēja Sandis Teilāns, Haralds Jakubovskis, Uldis Banga un Jevgenijs Lukaševičs. Veiksmīgāki un meistarīgāki šoreiz bija “RKMZ”.

Triumfē Skrīveru futbolisti
Aizkraukles novada sporta svētkos sacensībās minifutbolā (5+1) novada stadionā piedalījās 5 komandas. Komandas pirmajā kārtā tikās katra ar katru, tādējādi noskaidrojot 4 labākās komandas, kuras iekļūs pusfinālā un cīnīsies par medaļām. Pirmajā pusfinālā tikās Kokneses Juniors – pret Skrīveriem. Spēles pamatlaiks beidzās ar rezultātu 0:0, pēcspēles soda sitienos trāpīgāki izrādījās Skrīveru futbolisti (4:2), izcīnot iespēju spēlēt finālā. Otrajā pusfinālā tikās komanda “Bunda” pret Fanu. Meistarīgāki un precīzāki šoreiz bija “Bundas” futbolisti (6:2). Finālā uzvarēja Skrīveru futbolisti – Guntis Rūze, Rolands Dūda, Artis Ceders, Andris Skudra, Ivars Garančs, Jānis Ielejs, Jānis Kokainis un Reinis Krasovskis. Sudraba medaļas izcīnīja “Bundas” pieredzējušie futbolisti – Māris un Lauris Rozes, Andris Gutāns, Dainis Luberts, Artūrs Ivanovs, Kristaps Strazdiņš un Dmitrijs Marins, trešajā –  Kokneses Juniors futbola komanda – Didzis Bērziņš (kapteinis), Otto Bērziņš, Ilmārs Kalniņš, Ritvars Kalniņš, Aivis Laiviņš, Jānis Rezovskis, Artūrs Kvačs, Alvis Vaitkunskis un Ritvars Kļaviņš.

Noskrien gandrīz piecus kilometrus
Skrējienā “4500m pa Aizkraukli” bija 16 dalībnieku. Sieviešu konkurencē, kļūstot jau par divkārtēju skrējiena uzvarētāju, 1.vietu izcīnīja Inga Ziediņa, kura distanci noskrēja 19.50 minūtēs, bet otro vietu ieguva Rūta Liepiņa ar rezultātu 24.12, trešajā vietā – ilggadējā skriešanas meistare Rudīte Baumane.

No vīriešiem visātrāk distanci veica Jānis Mežiels (14.02) no Kokneses, otrās un trešās vietas likteni izšķīra “fotofinišs”, tādējādi ierindojot Arti Melnaci no Jaunjelgavas otrajā vietā un aizkrauklieti Aigaru Rubli – trešajā. Bērnu grupā 2002.gadā dzimušais Pāvels Kuzmins, apsteidzot savu vienaudzi Ēriku Iļjinu par 0,4 sekundes simtdaļām, ierindojās 1.vietā, trešajā vietā – Toms Kalniņš, atstājot aiz sevis Svetlanu Griščuku, kura izrādīja zēniem cienīgu konkurenci.

Jaunākajam dalībniekam tikai 6 gadi
Sporta kluba “Garām ejot” vadītājs Dainis Eglītis un Aigars Zīmelis bija izveidojuši interesantu trasi, kurā mācīja, kā pārvarēt Aizkraukles uzkalnus. Pie kultūras nama tādu ir daudz. Kalnu braukšanas sacensībās sievietēm uzvarēja Baiba Sirmace, otrajā vietā — Eva Sīle. Vīriešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Māris Beķeris, otro vietu – Emīls Liedskalniņš un trešo vietu – Jānis Beķeris, aiz sevis atstājot Valēriju Veļčinski. Pagājušā gada sudraba godalgas ieguvēja Rūta Valaine un čempions vīriešu grupā Jānis Valainis Aizkraukles vārdu pārstāvēja Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 50. jubilejas sporta spēlēs riteņbraukšanā, savukārt viens no sacensību organizētājiem – Aigars Zīmelis šajās sporta spēlēs ieguva 1. vietu 35 km krosa distancē. Sacensībās bērniem no 11-15 gadiem 1.vietā – Renārs Zīmelis, otrajā – Rojs Eglītis, trešajā – Laura Zīmele. Pārsteigumu sagādāja sešgadīgais Adriāns Veļčinskis, 3 km distanci nobraucot 20 minūtēs, tādējādi iegūstot 1. vietu.

Snaiperu netrūkst
Aizkraukles stadionā Jāņa Plintas un Aiņa Ambarova vadībā un uzraudzībā pulcējās 32 šaušanas interesenti.
Dāmu konkurencē no 5 iespējamiem šāvieniem ar rezultātu 46 punkti nepārspēta palika Rudīte Baumane, Anita Luckāne un Inga Ziediņa sašāva vienādu punktu skaitu – 45, tāpēc otrās un trešās vietas ieguvēju noteica veicot papildus šāvienus, kuros pārāka izrādījās Inga Ziediņa, līdz ar to trešajā vietā atstājot Anitu Luckāni.
Vīriešu grupā piedalījās 14 dalībnieki. Pirmās un otrās vietas ieguvēji sašāva vienādu punktu skaitu – 46, tomēr pēc papildrādītājiem, precīzāks izrādījās Jevgenijs Smirnovs, otrajā vietā ierindojot Viktoru Kuzņecovu, trešajā vietā, pārspējot pārējos konkurentus, palika Uģis Benjavs.

Bērnu grupā meistarīgāks izrādījās Rihards Vaivads, otrajā vietā – Kristians Vjaters, trešajā – Natālija Čivkule.

Šautriņas “rullē” ar 62 dalībniekiem
Viskuplāko Aizkraukles novada sporta svētku dalībnieku skaitu piesaistīja tieši šautriņu mešana. Tā sieviešu grupā no 19 dalībniecēm 69 punktus (10 metieni) sameta divas dalībnieces Inga Ziediņa un Rudīte Baumane, tomēr pēc papildrādītājiem labāku sniegumu rādīja Inga Ziediņa, ieņemot 1.vietu, attiecīgi Rudīte Baumane – otrajā, trešajā vietā ar rezultātu 67 punkti ierindojās Sarmīte Pumpuce.

Vīriešu grupā no 28 dalībniekiem nepārspēts ar 82 punktiem palika Viktors Kuzņecovs, ierindojot Juri Kuzņecovu otrajā vietā ar rezultātu 80 punkti, uz trešo vietu ar iemestiem 79 punktiem pretendēja Uģis Benjavs un Valērijs Veļčinskis, tomēr pēc papildrādītājiem precīzāks par vienu devītnieku izrādījās Uģis Benjavs.

Arī bērnu konkurencē pirmās vietas ieguvēju izšķīra viens devītnieks: Ronalds Vaivads un Valdis Vilcāns sameta vienādu punktu skaitu – 60, tomēr trāpīgāka roka bija Ronaldam Vaivadam, otrajā vietā atstājot Valdi Vilcānu, trešajā vietā ar 52 punktiem – Mārtiņš Stumbris. Paldies profesionālajam tiesnesim Vitoldam Vilciņam par operatīvu un precīzu darbu.

No zaļā dīķa uz stadiona skrejceļu
Šogad turpinot tradīciju, ģimeņu stafeti pārcēlām no krāsņās dīķa apkārtnes uz stadiona skrejceļu, lai ģimenes izjustu īstu sportošanas garšu. Pagājušā gada ģimeņu pulkam – Rubļu, Luckānu, Vaivadu un apvienotā Sirmaču, Liedskalniņu, Čivkuļu un Rancānu ģimenēm, pievienojās arī Cielēnu, Gūtmaņu, Egļu, Griežu, Ievānu, Blekšu un Veļčinsku ģimenes. Paldies BJC pedagoģei Ritai Čerkovskai par spēju iesaistīt un ieinteresēt jaunpienākušās ģimenes. Šajā reizē ģimenēm vajadzēja rādīt prasmes žonglēšanā, saskaņoti pārvietoties ar slēpēm, būt precīziem trāpot mērķī, spēcīgiem nesot baļķus un izveicīgiem vadot florbola bumbiņu. Stafetē priekšroka bija tām ģimenēm, kurās uzdevumus veica vismaz 3 ģimenes locekļi. Toties visi saņēma gan vērtīgas, gan saldas balvas. Paldies Aizkraukles novada ēdināšanas uzņēmumiem un to īpašniecēm: SIA “Panna” Ingunai Grandānei, SIA “Meduslācis” Ingunai Kronbergai, SIA “Krasta krogs” Baibai Driķei un SIA “Solo” Inārai Čeičai par atsaucību un radīto iespēju ģimenēm pavadīt laiku ģimeniskās pusdienās.

Paldies sporta svētku atbalstītājiem!

Paldies “Zaļo lapu” portālam “Aizkraukle 24.lv” par atbalstu vērtīgām balvām, Aizkraukles novada sporta skolai, BJC kolektīvam, sporta klubiem SK “Aizkraukle AV”, FK “Aizkraukle”, Aizkraukles sporta centra kolektīvam un Aizkraukles novada pašvaldībai par atbalstu sporta svētku sarīkošanā.

 

Pasākumi