Vārda dienas svin: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
Datums: Svētdiena, 15. septembris

Aizkraukles novada jaunieši godam pārstāv novadu Latvijas jaunatnes Olimpiādē Ventspilī un Liepājā

Jūnijs 17, 2013

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde norisinājās no 12.06.-15.06. Ventspilī un Liepājā. Kopā olimpiādē sportisti sadalīja 326 medaļu komplektus. Aizkraukles novadu pārstāvēja 15 sportisti  vieglatlētikā, brīvajā cīņā un pludmales volejbolā.

Pirmajā olimpiādes dienā cīnījās pludmales volejbolisti un brīvās cīņas pārstāvji.

Pludmales volejbolistēm 6 komandu konkurencē Ilze Ieviņa un Ieva Pastare cīņā par godalgotu vietu trijos setos zaudēja Aizputes komandai, tādejādi ieņemot olimpisko 5.vietu. Puišiem 13 komandu konkurencē spēles bija spraigas un interesantas, labvēlīgas Aizkraukles novada pludmales volejbolistiem Edgaram Glāzniekam un Valtam Benjavam. Jaunieši pirmajā dienā izcīnīja uzvaras trijās spēlēs pret Rīgas pilsētu, Aizputes novadu un Apes novadu. Otrajā sacensību dienā, spēlējot pēc 16 divmīnusu sistēmas, Valts un Edgars pārspēja Riebiņu novadu, Cēsu novadu un Siguldas novadu, pusfinālā zaudējot Jēkabpils komandai. Spēlē par trešo vietu ar Rīgas pilsētas komandu dramatiskā cīņā ar 15:12 un 15:13 aizkrauklieši izcīnīja godalgoto 3.vietu.

Brīvajā cīņā Aizkraukles novadu pārstāvēja 3 sportisti dažādās svara kategorijās – Andrejs Korčinskis (76kg), Jurijs Milsons (85kg) un Gļebs Jelagins (54kg), treneris Ēriks Meirāns. Svara kategorijā 54 kg Gļebs Jelagins izcīnīja 3.vietu, bet Andrejs un Jurijs savā svara kategorijā izcīnīja olimpisko 5. un 6.vietu.

14.06. un 15.06. par godalgotajām vietām cīnījās mūsu vieglatlēti.

Kārtslēkšanā uz olimpiskā pjedestāla, izcīnot otro vietu, ar rezultātu 3.50m kāpa Kristaps Miļkevičs (treneris Zigurds Karols).

Vesera mešanā ar rezultātu 44.99m sudraba medaļu izcīnīja Stella Soroko (treneris Valērijs Veļčinskis).

Tāllēkšanā bronzas medaļu ar rezultātu 6.47m izcīnīja Valērija Veļčinska trenētais Deniss Martinovs.

1500m distancē olimpiskajā 6.vietā ierindojās Aivis Laiviņš (treneris Mārtiņš Holsts).

Augstlēkšanā Jānis Ozols (treneris Mārtiņš Holsts) ieguva olimpisko 4.vietu, pārlecot 1.84m augstu kārti.

Diska mešanā ar rezultātu 38.80m Aizkraukles novada sporta skolas audzēknis Iļja Oblakovs (treneris Valērijs Veļčinskis) izcīnīja olimpisko 5.vietu.

Trīssoļlēkšanā ar rezultātu 13.31m aizkrauklietis Deniss Martinovs ierindojās olimpiskajā 4.vietā.

Pateicoties treneru un sportistu ieguldītajam darbam, Aizkraukles novads kopvērtējumā  ierindojās 40.vietā no 59 novadiem, kuri olimpiādē izcīnīja medaļas. Lai aizkrauklieši tik veiksmīgi startētu Latvijas Jaunatnes Olimpiādē, jauniešu piedalīšanos organizēja Aizkraukles novada sporta centrs sadarbībā ar Aizkraukles novada sporta skolas direktori Brigitu Krauzi.