Vārda dienas svin: Asja, Asnate, Dāgs
Datums: Pirmdiena, 16. septembris

Ielu florbols Aizkrauklē!

Jūlijs 10, 2013

Ielu florbola sacensības

„FAT PIPE Vasaras kauss”

2013. gada sezonas nolikums

I   Organizatori un vadība

1.      Sacensības „FAT PIPE vasaras kauss” rīko biedrība Sporta klubs „Aizkraukle/Fans” reg.nr 40008188329, sadarbībā ar veikalu tīku “Fans” un pasaulē labāko florbola zīmolu Fat Pipe.

II   Mērķis

2.1. Radīt jauniešiem iespēju sportiski pavadīt brīvo laiku no 2013.gada jūlija līdz septembrim.

2.2. Ievērojot godīgas cīņas un savstarpējas cieņas principus, noteikt uzvarētāju katrā spēlē, katrā turnīrā un sacensībās kopumā.

2.3. Ar ielu florbola turnīru un citu atraktīvu pasākumu palīdzību veicināt no alkohola, tabakas un narkotiskām vielām brīvu izklaidi.

III   Dalībnieki

3.1. Jebkurš Latvijas vai citas valsts pilsonis, kurš atbalsta „FAT PIPE vasaras kauss” spēles principus, ir adekvāts cilvēks un aktīvs pasākumu dalībnieks, kas ievēro šī nolikuma prasības.

IV   Spēļu laukums

4.1. Spēles notiek standarta izmēra laukumos ar apmalēm 20×40 m. Pie katriem vārtiem vārtu priekšā ir iezīmēta 1 (viena) metra plata zona, kurā spēlētājiem ir aizliegts iekāpt. Ja šis aizliegums tiek pārkāpts, viens pretinieku komandas spēlētājs izpilda soda metiena izgājienu.

V   Spēļu vieta un laiks

5.1. Sacensības notiks Gaismas iela 14b.

5.2. Spēles normālais laiks apakšgrupās ir 10 minūtes ( 15 minūtes finālspēlē), bez laika apturēšanas (neefektīvais laiks). Atsevišķo turnīru izslēgšanas spēlēm un sacensību finālspēlēm organizatori var noteikt ilgāku spēles laiku. Organizatoriem ir tiesības pirms katra atsevišķā turnīra sākuma noteikt citu spēles laiku.

5.3. Organizatoram ir tiesības atcelt vai pārcelt sacensību posmu nelabvēlīgu laikapstākļu deļ.

 

VI   Spēles pamatnoteikumi

6.1. Spēles notiek, ievērojot Starptautiskās Florbola Federācijas Florbola spēles noteikumu pamatprincipus.

6.2. Spēlēt drīkst gan ar tradicionālajām florbola nūjām, gan ar speciālajām florbola („fintošanas”) nūjām.

6.3. Par nopietniem noteikumu pārkāpumiem tiek nozīmēts soda metiena izgājiens 1:1 (soda metiena laikā aizsargājošās komandas spēlētājs nedrīkst ar ceļiem pieskarties laukuma seguma virsmai). Pārējo pārkāpumu gadījumos bumbiņa tiek atdota pretinieku komandai soda sitiena izspēlei.

6.4. Spēlētājiem nedrīkst būt klāt priekšmeti, ieskaitot juvelierizstrādājumus, kuri var savainot sevi vai citus spēlētājus. Drošības nosacījumi attiecas arī uz spēlētāju ekipējumu.

6.5. Spēle notiek bez vārtsarga. Katrai komandai spēles laikā laukumā ir 5 spēlētāji.

6.6. Ja bumbiņa no kāda spēlētāja ir atstājusi laukumu, pretiniekiem tā jāievada spēlē no vietas laukumā maksimāli tuvu vietai, kurā tā šķērsojusi apmali. Visās strīdīgajās situācijās bumbiņa tiek izspēlēta laukuma malā pie nosacītās centra līnijas, piedaloties pa vienam spēlētājam no katras komandas.

6.7. Soda metiena izgājienu izpilda tas spēlētājs, kura raidīto bumbiņu ir atsitis spēlētājs, kurš ir šķērsojis viena metra līniju, bet aizsargājas tas spēlētājs, kurš ir šķērsojis šo līniju.

6.8. Pēc vārtu zaudējuma vai pēc soda metiena tukšos vārtos bumbiņa tiek ievadīta spēlē no viena metra zonas līnijas pie saviem vārtiem. Vispirms jāizdara piespēle un tikai pēc tam komandas biedrs drīkst izdarīt metienu pa vārtiem.

VII   Izspēles kārtība

7.1. Komandas katrā turnīrā tiek ielozētas apakšgrupās, kuru ietvaros notiek viena apļa turnīrs. Ņemot vērā komandu skaitu katrā turnīrā, organizatori nosaka izslēgšanas spēļu kārtību.

7.2. Apakšgrupu spēlēs par uzvaru tiek piešķirti 3 (trīs) punkti, par neizšķirtu – 2 (divi) punkti, par zaudējumu – 1 (viens) punkts, par neierašanos uz spēli – 0 (nulle) punktu un tehniskais zaudējums (0:5).

7.3. Ja apakšgrupā divām vai vairākām komandām ir vienāds punktu skaits, augstāku vietu ieņēmušo komandu nosaka:

1.      pēc savstarpējo spēļu rezultātiem;

2.      pēc labākās vārtu starpības savstarpējās spēlēs;

3.      pēc lielākā gūto vārtu skaita savstarpējās spēlēs;

4.      pēc labākās vārtu starpības visās spēlēs;

5.      pēc mazākās soda laiku summas.

Ja visi šie rādītāji ir identiski, augstāku vietu ieņēmušo komandu nosaka trīs soda metienu tukšos vārtos sērijā.

Ja komandai ir viens vai vairāki tehniskie zaudējumi, tā automātiski ieņem maksimāli zemāko vietu, un tās rezultāti netiek ņemti vērā pārējo komandu vietu noteikšanā.

VIII   Spēlētāju vecums un atbildība

8.1. Spēlētāju vecumam ierobežojumu nav. Par veselību un par iespējamām traumām turnīra laikā katrs sportists ir atbildīgs personīgi!

IX   Sezonas uzvarētājiem

9.1. Sacensību finālturnīra uzvarētājkomandai Lielā balva no Veikalu tīkala Fans – 300 latu dāvanu karte FAT PIPE Inventāra iegādei.

9.2. Katra posma pirmo 3 vietu ieguvēji tiek apbalvoti ar FAT PIPE pārsteiguma balvām, kausiem un medaļām!

X   Dalības maksa

10.1.  Spēlētāja dalības maksa Ls 2 no katra komandas dalībnieka.

10.2. Dalības maksa jāveic piesakot komandu. Komandu jāpiesaka ne vēlāk kā dienu iepriekš pirms konkrētā posma sākšanās!!!

XI   Pārkāpumu sodīšana

11.1. Turnīra organizatoriem ir tiesības par pārkāpumiem, kuri ir pretrunā ar šo nolikumu vai arī traucē citiem sacensību dalībniekiem izmantot tiesības uz sportisku atpūtu, sportistam liegt pieeju sacensību norises vietai.

XII   Informācija

12.1. Sacensību oficiālā informācija atrodama „afl.ucoz.lv” sadaļā „FAT PIPE vasaras kauss”, kā arī Twitter kontā @florbolsafl.

Visas vasaras garumā Aizkrauklē Gaismas ielā 14b tiks rīkoti trīs posmi: 14.jūlijā, 27.jūlijā, 4.augustā, bet superfināls notiks 18.augustā.

2.     Pieteikšanās: Veikalā “Fans” Aizkrauklē (aizpildot anketu) vai pa e-pastu aigars@fans.lv

3.     Superfinālā piedalās tikai četras labākās komandas (rangu tabulā – visvairāk punktu).

4.     Par katru posmu ir iespēja nopelnīt punktus: 1.vieta – 6 punkti, 2.vieta – 4 punkti, 3., 4.vieta – 3 punkti,pārējām dalībkomandām, kuras piedalījušās – 1 punkts.

Pasākumi