Vārda dienas svin: Vaira, Vairis, Vera
Datums: Otrdiena, 17. septembris

Godinās Dziesmu un deju svētku brīvprātīgos

Jūlijs 18, 2013

Ceturtdien, 18.jūlijā, plkst.17:00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Zvejnieku mājā, notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku brīvprātīgo godināšanas pasākums. Veiksmīgu Dziesmu un deju svētku norisi palīdzēja nodrošināt arī 414 brīvprātīgie no visas Latvijas, tai skaitā 3 jaunieši bija no Aizkraukles.

Brīvprātīgo darbu organizēja nodibinājums Rīga 2014 kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru

 

“Vēlamies no sirds pateikties brīvprātīgajiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku un nesavtīgi savās brīvdienās vai atvaļinājumā palīdzēja svētku norisei. Vidējais brīvprātīgo vecums bija no 18 līdz 28 gadiem, bet  gados cienījamākais brīvprātīgais – septiņdesmit četrus gadus vecais Marģers no Rīgas, kurš savulaik ir bijis svētku dalībnieks un šajos svētkos darbojās Mežaparkā. Daudzi no viņiem kādreiz ir dziedājuši koros vai dejojuši. Brīvprātīgo vidū ir visdažādāko profesiju pārstāvji, piemēram, Nacionālo bruņoto spēku karavīri,”  stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde.

 

Brīvprātīgie darbojās visos lielākajos svētku pasākumos – svētku atklāšanā, koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, sadziedāšanās, kā arī bija iesaistīti informācijas centru darbā un palīdzēja Rīgā iejusties no ārvalstīm atbraukušajiem kolektīviem.

 

Svētku laikā nodibinājuma Rīga 2014 birojs bija par brīvprātīgo darba centru, no kurienes tika koordinēts brīvprātīgo darbs, izsniegtas brīvprātīgo identifikācijas kartes un koši dzeltenie krekliņi, pēc kuriem brīvprātīgos atšķīra norises vietās. Brīvprātīgo pieteikšanās un apmācības par svētku norisi un brīvprātīgā darba principiem tika organizētas jau no aprīļa.

 

“Dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem būs iespēja iesaistītes arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumos, tostarp Pasaules koru olimpiādē, kas ir pasaulē vērienīgākais koru sadziedāšanās pasākums un, pulcējot apmēram 20 000 dziedātāju no visas pasaules, 2014.gadā notiks Rīgā,” stāsta Rīga 2014 brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis.

 

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos piedalījās 40 600 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (47) un ārvalstīm (26). Dziesmu un deju svētkus rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalstīja lieldraugi Latvijas dzelzceļš, Lattelecom un Latvenergo, kā arī banka Citadele un Latvijas Valsts meži.

Pasākumi