Vārda dienas svin: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
Datums: Svētdiena, 15. septembris

VK „Aizkraukle” izcīna 1. uzvaru savās mājās (tiks papildināts ar video)

Oktobris 28, 2013

Aizvadītā nedēļas nogale Nacionālajā līgā bija saspringta-praktiski visas komandas aizvadīja 2 spēles 2 dienu laikā, izņēmums nebija arī VK „Aizkraukle”. Sestdienā tika piedzīvots nepatīkams zaudējums „Mārupes SC”, kas ir vieni no turnīra favorītiem, savukārt svētdien pārliecinoši tika apspēlēti „Cēsu” volejbolisti.

Pēc spēles ar Mārupi neatstāja pārliecība, ka lai uzvarētu Cēsis, ar kurām jāspēlē jau nākamajā dienā, nebūs runa par to, cik komanda ir fiziski spēcīga, bet gan par to, vai komanda morāli ir gatava šai spēlei. Šī pārliecība radās vērojot spēlētāju sejas izteiksmes un uzvedību pametot laukumu pēc sāpīgā sestdienas zaudējuma. Vēl vairāk tā nostiprinājās, kad, ierodoties uz svētdienas spēli, varēja vērot, kā komandas iesildās. Kamēr Cēsis gan vingrinājumus, gan gremdes veica ar lielu apņēmību, tikmēr aizkrauklieši izskatījās aizņemti ar savām domām. Tikai tuvojoties pašam spēles sākumam, sajūta par to, ka šodien mūsu puišiem „klāsies
plāni”, sāka padzist.

1.sets sākās kā jau sākas ik viena spēle jebkurā sporta veidā-ar rezultātu 0:0. Scenārijs diezgan nemainīgs-sākums rit te vienai, te otrai komandai esot 1 punkta atstatumā. Cēsīm izdevās pāris veiksmīgas izspēles, kamēr aizkraukliešiem spēle īsti nevedās. No malas šķita, ka komanda cīnās pati ar saviem „velniņiem”, nevis ar pretiniekiem, taču ik pa brīdim mājiniekos uzplaiksnīja degsme, kas šai komandai ir raksturīga. Sets tomēr beidzās ar Cēsu komandas uzvaru-22:25. Pēc šī seta informators paziņoja, ka sveicienu ar twitter.com starpniecību ir atsūtījis Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, kas bija rakstījis: „Šodien novēlēsim lielu cīņas sparu, izturību un uzvaru VK „Aizkraukle”! Būs labi!” Tas vainagojās ar skaļām ovācijām no spēlētājiem un skatītājiem. Tajā brīdī bija skaidrs, ka tas, iespējams, bija tas, kas vajadzīgs aizkraukliešiem. Pēc spēles to atzina arī paši spēlētāji.

2.sets ritēja kā pa kalniem-te vienai komandai 2 punktu pārsvars, te atkal otrai. Brīdī, kad tablo ziņoja, ka aizkrauklieši ir vadībā ar 18:16, šķita, ka šī seta liktenis ir izšķirts. Šo domu izgaisināja turpmākās 3 izspēles, kurās veiksmīgāki bija Cēsu volejbolisti, kas izvirzījās vadībā ar 18:19. Turpmākajās izspēlēs VK „Aizkraukle” spēlētāji demonstrēja augstas raudzes volejbolu, gūstot 4 bezatbildes punktus. Līdz ar to seta galotne bija vairs tikai formalitāte-25:21 un 2.sets ir uzvarēts.

3.seta sākums bija krasi atšķirīgs no visiem pārējiem-jau sākumā aizkrauklieši izvirzījās vadībā ar 4:0. Turpmākajās izspēlēs Cēsu volejbolisti samazināja rezultāta starpību līdz 2 punktiem-5:3. Spēle ritēja ļoti ātri un jau pēc brīža vadībā atradās aizkrauklieši-17:11. Šajā brīdī vērīgākie no skatītājiem varēja vilkt paralēles ar vakardienas spēli, kurā tieši 3.setā un apmēram pie šāda rezultāta, būdami vadībā, mājinieki izlaida uzvaru. Taču par laimi vēsture neatkārtojās, un sets ritēja pēc scenārija-kamēr Aizkrauklei 2 veiksmīgas izspēles, tikmēr Cēsīm 1 veiksmīga izspēle. Rezultātā 3.setā aizkrauklieši sagrauj Cēsis ar 25:15!

Parasti, pēc tik graujoša zaudējuma iepriekšējā setā, nākamajā komanda nespēj saņemties, taču šoreiz tā nebija-Cēsis uzreiz izvirzījās vadībā ar 3:1, kas pierādīja, ka tik tālu ceļu viņi nav mērojuši, lai tik vienkārši padotos. Viesi turpināja spēlēt veiksmīgi un jau 7:3 viņu labā. Taču ātri vien aizkrauklieši prata salauzt spēles gaitu, izlīdzināt rezultātu(13:13) un pat izvirzīties vadībā (14:13). Vērojot notikumus laukumā, bija skaidrs, ka spēle bija iegājusi kulminācijas fāzē, un to ļoti labi saprata gan Aizkraukles, gan Cēsu volejbolisti. Ja pirms tam abas komandas cīnījās pašaizliedzīgi, tad tagad pat tika lekts un skriets pakaļ bumbām, kuras „izvilkt” nav iespējams. Šāda veida spēle labāk padevās mājiniekiem, kas ātri vien izvirzījās vadībā ar 2 punktiem un to nosargāja. Kad tablo vēstīja rezultātu 24:22 Aizkraukles labā, jautājums bija sekojošs-vai mājinieki gūst punktu un uzvar visā spēlē, vai viesi tomēr paildzina šo setu vismaz par vēl vienu izspēli. Atbilde bija-punkts aizkraukliešiem un uzvara setā ar 25:23!

Līdz ar to VK „Aizkraukle” pārspēj Cēsis ar rezultātu 3:1 un izcīna pirmo uzvaru savās mājās 2013./2014. gada Nacionālās līgas sezonā. Pateicoties šai uzvarai, aizkrauklieši ar 2 uzvarām un 2 zaudējumiem atkal atgriežas 4.vietā (pēc zaudējuma Mārupei atkrita uz 6.). Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Raitis Zukuls (Aizkraukle), Ģirts Mārtiņsons (Cēsis).

Tagad VK „Aizkraukle” dosies 3 izbraukuma spēļu tūrē. Nākamajā spēle aizkraukliešiem pretī stāsies VK „Vecumnieki”, kas savas spēles aizvada Valles vidusskolas sporta zālē. Savukārt mājās puiši atgriezīsies 1.decembrī, kad Aizkraukles novada sporta centrā mērosies spēkiem ar VK „Balvi”.

VK „Aizkraukle” saka lielu paldies Aizkraukles novada domei, Piran Media Gruop un DaMaRo travel par sniegto atbalstu, kā arī līdzjutējiem par atbalstu.

Mājas spēļu laikā rezultātam variet sekot līdzi

Informācija par rezultātiem, spēlēm un to laikiem regulāri tiks publicēta Aizkraukles novada pašvaldības mājas lapā www.aizkraukle.lv, kā arī VK “Aizkraukle” facebook lapā https://www.facebook.com/pages/VK-Aizkraukle/191318690947736

Spēļu video apskati un visas spēles video ir atrodami www.aizkraukle.lv sporta sadaļā, VK „Aizkraukle” www.facebook.com lapā, kā arī www.youtube.com meklētājā ierakstot VK „Aizkraukle”.

Nr. DATUMS VIETA LAIKS MĀJINIEKI VIESI REZULTĀTS
1 13.10.2013 Valmieras 5.vsk 13.00 Burtnieku nov. VK Aizkraukle 1:3(25;-19;-22;-13)
2 19.10.2013 Aizkraukles NĢ 13.00 VK Aizkraukle RTU  2:3(23;21;-23;-18;-8)
3 26.10.2013 Aizkraukles NĢ 13.00 VK Aizkraukle SC Mārupe 1:3(-19;19;-24;-19)
4 27.10.2013 Aizkraukles NĢ 13.00 VK Aizkraukle Cēsis 3:1(-22;21;15;22)