Vārda dienas svin: Ralfs, Valgudis, Vitālijs
Datums: Piektdiena, 23. augusts

VK “Aizkraukle” uzvar pirmajā Latvijas kausa 2.kārtas spēlē

Novembris 16, 2013

14.novembrī tika aizvadītas vairākas Latvijas volejbola kausa otrās kārtas spēles. Vienā no šīm spēlēm laukumā devās arī mūsu „VK Aizkraukle”, kurai pretī stājās labi pazīstamais pretinieks SK „Rīgas tehniskā universitāte”, kuru sīvā cīņā ar 3:2 izdevās uzveikt savu skatītāju priekšā.

Tas, ka šī spēle būs spraiga, zināms bija ikvienam, kurš pēdējos 3 gadus ir sekojis līdzi VK „Aizkraukle” gaitām Nacionālajā līgā. Šīs komandas var nosaukt pat par sīvākajiem konkurentiem, jo tieši SK „RTU” aizkrauklieši neļāva izcīnīt Nacionālās līgas titulu 2010.gadā.

Pirmais sets mājinieku izpildījumā nebija no tiem veiksmīgākajiem, kaut gan komandas nepārtraukti atradās 1-2 punktu atstatumā viena no otras. Aizkrauklieši izskatījās nedaudz nedroši un uzbrukumiem trūka agresivitātes. Seta galotnē veiksme stāvēja viesu pusē, kas uzvarēja ar 23:25.

Otrais sets sākās ar nelielu aizkraukliešu pārsvaru. Aizkrauklieši jau pirmajās izspēlēs ieguva 3 punktu pārsvaru. Brīdī, kad sāka šķist, ka SK „RTU” sāk izlīdzināt spēli, mājiniekiem izdevās 2 skaistas un agresīvas izspēles, kas visai komandai radīja lielāku agresivitāti un emocionālu pacēlumu. Seta vidū aizkrauklieši turējās jau  6-7 punktu atstatumā no pretinieku komandas, ko līdz seta beigām izdevās palielināt līdz pat 9 punktu pārsvaru un uzvarēt 2. setu ar 25:16.

Trešā seta sākumā šķita, ka rīdziniekiem nebūs nekādu izredžu uzvarēt-arī šajā setā 4:1 aizkraukliešu labā. Taču cerības ātri pagaisa un sākās jau ierastā spēle, kad tiekas šīs abas komandas te vienai komandai, te otrai komandai esot vadībā. Tuvojoties seta beigu daļai, aizkrauklieši ieguva 3 punktu pārsvaru. Rīdzinieki visiem spēkiem centās lauzt spēles gaitu, tomēr mājinieku aukstasinīgās izspēles viņiem nedeva iespēju to izdarīt. Sets noslēdzās ar rezultātu 25:21 VK „Aizkraukle” labā un līdz ar to aizkrauklieši spēlē izvirzījās vadībā ar 2:1.

Ceturtajā setā aizkrauklieši turpināja iesākto, diktējot spēles gaitu, taču viesi nepārtraukti atspēlējās. Rezultātam esot 8:7, SK „RTU” izdevās 3 bez atbildes uzbrukumi, kas ļāva viņiem iegūt 2 punktu pārsvaru. Seta vidusdaļā rīdzinieki jau bija trīskāršojuši pārsvaru un šķita, ka šī tomēr būs 5 setu spēle. Tuvojoties seta noslēgumam, aizkrauklieši nedaudz sadeldēja punktu starpību, taču RTU to tikpat ātri atjaunoja un VK „Aizkraukle” zaudēja 4.setā ar 20:25. Spēlē 2:2 un piektais sets jau otro reizi šajā sezonā tiekoties VK „Aizkrauklei” un SK „RTU”. Iepriekšējā reizē uzvarēja rīdzinieki.

Piektais sets sākās un līdz pat vidusdaļai turpinājās ar spraigu un pašaizliedzīgu cīņu. Aizkrauklieši demonstrēja izcilu spēli un šķita, ka motivācijas uzvarēt viņiem netrūkst, tika „glābtas” pat bumbas, kas atvairot pretinieku uzbrukumu lidoja otra laukuma auta daļā, kas arī 2 reizes izdevās. Tieši šī pašaizliedzīgā cīņa par katru bumbu VK „Aizkraukle” ļāva svinēt uzvaru īstā 5.seta
„trillerī” ar rezultātu 17:15.

Visā spēlē aizkrauklieši pirmajā Latvijas volejbola kausa 2.kārtas spēlē triumfēja ar rezultātu 3:2. Atbildes spēle tiks aizvadīta 20.novembrī izbraukumā Rīgas Hanzas vidusskolas sporta hallē plkst. 20:30. Otrajā kārtā uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā, kur vienādu setu skaita gadījumā, lai noteiktu uzvarētāju, tiks aizvadīts “zelta sets” līdz 25 punktiem. Tas nozīmē, ka izbraukuma spēlē aizkrauklieši uzvaras gadījumā iekļūs 3.kārtā. Derēs arī zaudējums ar 2:3, bet tad, lai iekļūtu nākamajā kārtā,būs jāuzvar „zelta sets”. Ja aizkrauklieši piedzīvos smagāku zaudējumu ar 1:3 vai 0:3, tad Latvijas kauss volejbolā šogad būs beidzies.

Otrās kārtas uzvarētāji iekļūs kausa izcīņas trešajā kārtā, kur šobrīd jau  izliktas četras SCHENKER līgas komandas-„VK Biolars/Jelgava”, „Poliurs/Ozolnieki”, „RTU/Robežsardze” un „Daugavpils Universitāte”. VK „Aizkraukle” un SK „RTU” pāra uzvarētājam pretī stāsies „Poliurs/Ozolnieki” komanda, kura ir ne tikai viena no titulētākajām Latvijas volejbola komandām, bet kuru pārstāv arī 2 bijušie VK „Aizkraukle” spēlētāji-Toms Benjavs un Gatis Garklāvs. Šis duelis būtu ļoti saistošs ne tikai abām komandām, bet arī skatītājiem. Cerēsim uz mūsu komandas panākumu 20.novembrī, jo Aizkraukle ir pelnījusi redzēt tāda līmeņa spēli kā „Poliurs/Ozolnieki” pret VK „Aizkraukli”!