Vārda dienas svin: Ralfs, Valgudis, Vitālijs
Datums: Piektdiena, 23. augusts

Aizkrauklieši izstājas no cīņas par Latvijas kausu volejbolā

Decembris 5, 2013

Pēdējās trīs nedēļas Latvijas volejbola klubiem ir bijušas saspringtas- katru nedēļu tika aizvadītas 2-3 spēles. Tas tāpēc, ka paralēli regulārajiem turnīriem tika aizvadītas arī Latvijas kausa spēles. Aizkraukliešus no turpmākās cīņas par Latvijas kausu volejbolā izslēdza 3. kārtā titulētais šenker līgas klubs „Poliurs/Ozolnieki”. Lai gan Aizkraukles komanda ir izstājusies no turnīra, tajā turpina spēlēt aizkrauklietis Toms Benjavs un bijušais VK „ Aizkraukle” spēlētājs Gatis Garklāvs. Tagad abi spēlētāji pārstāv VK „Poliurs/Ozolnieki” komandu.

Tas, ka VK „Aizkraukle” būs grūti cīnīties ar tāda līmeņa komandu, bija skaidrs. Visās 3. kārtas pirmajās spēlēs, kurās tikās šenker līgas komandas ar nacionālās līgas komandām tikai vienā setā uzvarēja nacionālās līgas komanda.

Pirmo spēli VK Aizkraukle aizvadīja savu skatītāju priekšā. Jāpiemin ka šis mačs bija viens no visu laiku apmeklētākajiem pēdējos divos gados.  Šai spēlei tikai pievērsta pastiprināta uzmanība, to apstiprināja arī „Poliurs/Ozolonieki” galvenais treneris.

Pirmais sets aizritēja ar nospiedošu viesu pārākumu un daudzām aizkraukliešu kļūdām. Rezultātā 1.sets noslēdzās ar viesu uzvaru ar 10:25.

Otrais sets iesākās cerīgāk-aizkrauklieši kļūdījās mazāk un līdz ar to ilgu laiku turējās 2-3punktu atstatumā no viesiem. Taču tuvojoties seta izskaņai „Poliurs/Ozolnieki” sāka uzbrukt daudzveidīgāk, kas viņiem īsā laikā ļāva dubultot pārsvaru un uzvarēt ar 19:25.

Trešais sets līdz pat tā vidus daļai ritēja līdzīgi, te vieniem, te otriem esot vadībā. Brīžiem aizkrauklieši pat izvirzījās vadībā. Seta otrajā daļā šķita, ka šī spēle nebeigsies ar 3 setiem, bet gan būs vēl vismaz viens sets. Taču ātri vien viesi parādīja, ko nozīmē, ja komanda spēlē Šenker līgā un ar vairākiem iespaidīgiem uzbrukumiem izvirzījās vadībā. Uz brīdi mājiniekiem vēl izdevās pietuvoties, bet tomēr ar rezultātu 21:25 setu uzvarēja „Poliurs/Ozolnieki”. Līdz ar to viesiem pārliecinoša uzvara ar 3:0.

Atbildes spēle 3.kārtas cīņai starp VK „Aizkraukle” un VK „Poliurs/Ozolnieki” notika tieši pēc nedēļas(4.decembrī) VK „Poliurs/Ozolnieki” mājvietā. Lai varētu cīnīties tālāk par Latvijas kausu aizkraukliešiem bija jāuzvar ar tādu pašu rezultātu kā tika zaudēts mājās, tātad ar 3:0. Pie šāda rezultāta sekotu „zelta sets”, kura uzvarētājs arī turpinātu cīņu par Latvijas kausu volejbolā.

Kaut gan 3.kārtas atbildes spēlē pret „Poliurs/Ozolnieki” aizkrauklieši cīnījās zobus sakoduši, tomēr pirmajos divos setos nedaudz pietrūka veiksmes un nācās piedzīvot zaudējumu. Attiecīgi pirmajā setā ar 20:25 un otrajā setā ar 22:25.

Trešais sets aizritēja līdzīgi kā pirmie divi, tikai šajā setā veiksme nedaudz vairāk smaidīja mūsu puišiem, kas arī ļāva uzvarēt trešajā setā spēcīgo „Poliurs/Ozolnieki” komandu ar 27:25.

Savukārt ceturtais sets ātri vien parādīja, ka mājinieki vairs tādas vaļības kā iepriekšējā setā nepieļaus un ātrā laikā uzvarēja setu ar 13:25. Līdz ar to spēlē „Poliurs/Ozolnieki” svinēja uzvaru ar 1:3.

Pēc zaudējuma atbildes spēlē pret  „Poliurs/Ozolnieki” aizkrauklieši visā 3.kārtā atzina pretinieku pārākumu ar 0:2 un nolika savas pilnvaras uz Latvijas kausu volejbolā. Tagad atliek koncentrēt visus spēkus uz Nacionālo līgu, kur jau sestdien (7.decembrī) jāaizvada spēle izbraukumā ar SK „Limbaži” un dienu vēlāk jau mājās jāmērojas spēkiem ar VK „LSPA/Ķekavas novads”.

Latvijas kausa kalendārs un rezultāti:

Nr. DATUMS VIETA LAIKS MĀJINIEKI VIESI REZULTĀTS
1.KĀRTA
01 31.10.2013 Aizputes NSC 19.00 Aizpute Ziemeļkurzeme 3-0(10;15;17)
02 06.11.2013 Dundagas vsk sz 19.00 Ziemeļkurzeme Aizpute 0-3(-15;-20;-20)
2.KĀRTA
03 13.11.2013 Ventspils 6.vsk sz 20.00 VK Ventspils SK Vecumnieki 3-0(19;19;18)
04 13.11.2013 Cēsu 2.psk sz 20.00 Cēsis Aizpute 3-2(-23;18;19;-22;10)
05 14.11.2013 Aizkraukles NĢ 20.00 VK Aizkraukle RTU 3-2(-23;16;21;-20;15)
06 14.11.2013 Jaunmārupes sāk.sk. 20.00 SC Mārupe Kuldīgas NSS/K-volejs 2-3(-21;22;-16;17;-12)
07- 19.11.2013 Kuldīgas NSS SH 20.00 Kuldīgas NSS/K-volejs SC Mārupe 0-3(-18;-21;-16)
08 20.11.2013 Rīgas Hanzas vsk 20.30 RTU VK Aizkraukle 2-3(-21;17;22;-23;-12)
09 20.11.2013 Misas vsk sz 20.00 SK Vecumnieki VK Ventspils 0-3(-19;-22;18)
10 21.11.2013 Aizputes NSC 20.00 Aizpute Cēsis 3-0(14;24;22)
3.KĀRTA
11 27.11.2013 Aizkraukles NĢ 20.00 VK Aizkraukle Poliurs/Ozolnieki 0-3(-10;-19;-21)
12 27.11.2013 Tīraines SK 19.00 SC Mārupe VK Biolars/Jelgava 1-3(-17;23;-12;-19)
13 27.11.2013 Pārventas SH 19.00 VK Ventspils RTU/Robežsardze 0-3(-19;-16;-10)
14 28.11.2013 Aizputes NSC 19.00 Aizpute DU 1-3(-17;24;-23;-19)
15 04.12.2013 Ozolnieku SN 19.00 Poliurs/Ozolnieki VK Aizkraukle 3-1(20;22;-27;13)
16 04.12.2013 Mārupes SK 19.00 VK Biolars/Jelgava SC Mārupe 3-0(20;16;20)
17 04.12.2013 Rīgas OC 19.30 RTU/Robežsardze VK Ventspils 3-0(21;16;12)
18 04.12.2013 Daugavpils BJSS 19.00 DU Aizpute 3-1(18;-18;23;21)