Vārda dienas svin: Hugo, Uga, Uģis
Datums: Svētdiena, 17. novembris

Uzņēmēji saņems īpašas pateicības

Marts 15, 2018

Viens no interesantākajiem Aizkrauklē rīkoto Uzņēmēju dienu pasākumiem ir uzņēmēju godināšana – dažādās nominācijās tiek pasniegtas balvas tiem uzņēmējiem, kuru darbs 2017. gadā vai pirms tam ir bijis nozīmīgs Aizkraukles novada attīstības stūrakmens. Apbalvošanai var būt izvirzīts gan gadiem ilgi pacietīgi un godprātīgi veikts darbs, gan nozīmīgs ieguldījums tieši iepriekšējā gadā, turklāt, tā kā viss nepārtraukti attīstās, arī daļa nomināciju ir mainīgas.

Uzņēmēju vērtēšana ir viens no atbildīgākajiem Uzņēmēju dienu organizatoru darba grupas pasākumiem, jo pateicību pelnījis ikviens uzņēmējs, kurš strādā Aizkraukles novadā, taču apbalvot varam vien desmit nominācijās. Īpašs prieks, ka arī uzņēmēji šo balvu gaida, jo neoficiāli to dēvē par “Aizkraukles uzņēmēju Oskaru”, velkot paralēles ar Amerikas Kinoakadēmijas pasniegtajām balvām. Pie tam vienu no balvas saņēmējiem nosaka tieši aizkrauklieši, piedaloties balsojumā par klientam draudzīgāko uzņēmēju Aizkrauklē.

Šogad uzņēmējus sveiksim sestdien, 17. martā, pulksten 9.30 Aizkraukles Sporta centrā notiekošajā izstādē – gadatirgū. Balvas šoreiz saņems:

Nominācijā “Aizkraukles labdaris 2017” – SIA “A.Egles”. Joprojām jūtamies pateicīgi gan par uzņēmēja Anda Egles uzdāvināto strūklaku pilsētas 50 gadu jubilejā, gan arī par citu viņa sniegto atbalstu pasākumu organizēšanā, biedrību atbalstīšanā un citās jomās.

Nominācijā “Sava amata meistars Aizkrauklē 2017” – “A. Prohoda individuālais uzņēmums” saimnieks Anatolijs Prohoda. Viņa pamatdarbības joma ir automobiļu estētiskā stāvokļa atjaunošana – virsbūves krāsošana, remonts, pulēšana, un viņa kvalitatīvo darbu novērtē cilvēki no visa apkārtējā reģiona.

Piedaloties tūrisma izstādē “Balltour”, mūsu tūrisma jomas pārstāvji allaž pārliecinās, ka vienu no lielākajām interesēm kā tūrisma produkts Aizkrauklē izraisa tieši Pļaviņu HES un tajā esošais muzejs, tāpēc balvu nominācijā “Tūrisma produkts Aizkrauklē 2017” saņems Enerģētikas muzeja ekspozīcija Pļaviņu HES muzejā.

Katru gadu Aizkraukli izrotā kāds skaists vides objekts: velosipēdi, soliņi, norādes zīmes, tāpēc balvu nominācijā “Vietējā identitāte Aizkrauklē 2017” saņems saimnieciskās darbības veicējs metālmākslinieks Ants Brimerbergs.

Nominācijā “Stabilitāte Aizkrauklē 2017” balvu pasniegsim individuālā darba veicējam Gunāram Purgailam, kura pulksteņu remontdarbnīca Lāčplēša ielā 5 ir pazīstama ikvienam, kuram bijis nepieciešams kaut ko remontēt.

Pa lauku ceļu dodoties Kokneses virzienā, brauksiet garām sakoptiem melleņu laukiem, kurus nu jau vairākus gadus šeit kopj SIA “Kalna baloži” saimnieki Ludboržu ģimene. Pasākumā “Uzņēmēju dienas 2017” SIA “Kalna baloži” saņems balvu nominācijā “Lauku uzņēmējs Aizkrauklē”.

Allaž ir patīkami uzzināt, ka arī mūsu novada ļaudis var radīt kaut ko jaunu un interesantu, turklāt iziet ar to veiksmīgi uzņēmējdarbības tirgū. Viens no šādiem panākumiem ir aizkraukliešu Kintijas un Dāvida Kleimaņu uzņēmumā SIA “DK VETMED Plus”, kura primārā darbība ir veterinārās palīdzības nodrošināšana dzīvniekiem, taču sadarbībā ar Vācijas partneriem radīta mitrā barība suņiem “Amber”, kuru iespējams iegādāties lielveikalos. Viņiem balva nominācijā “Jauns produkts”.

Ja jums šķiet, ka uzņēmējdarbība ir tikai dzīves pieredzējušu cilvēku rūpals, tad tā gluži nav. Nominācijā “Jaunietis – uzņēmējs Aizkrauklē 2017” balvu iegūs SIA “Belinuss” vadītājs Einārs Kviesis, kura paspārnē darbojas trīs Narvesen kioski, viens no tiem – Aizkraukles autoostas teritorijā.

Domājot par to, kurš būtu pelnījis balvu “Radošais uzņēmums 2017”, prātā nāca vairākas idejas, jo gribējās atzīmēt gan tos, kuri organizē radošas nodarbības aizkraukliešiem, gan tos, kuru darbi acīm šķiet kā baudījums. Šoreiz nosliecāmies par labu kafejnīcai “AK Gardumi”, kuru gardās kūciņas un organizētie kultūras vakari sagādājuši prieku daudziem aizkraukliešiem.

Kā allaž balsojumā, kurš notika līdz 4. martam, ļāvām noteikt, kurš uzņēmums vai uzņēmējs būtu pelnījis balvu nominācijā “Klientam draudzīgākais uzņēmums 2017”. Balsot varēja gan internetā, gan izpildot anketas un iemetot tās balsošanas kastītēs pilsētas kultūras namā, Sporta centrā, IGA centrā un Klientu apkalpošanas centrā. Anketu tiešām bija daudz, un nominācijai bija virzīti vairāk nekā 50 uzņēmumu: kafejnīcas un veikali, apdrošināšanas kompānijas un saloni, zemnieku saimniecības un dažādi pakalpojumu sniedzēji. Prieks, ka arī pašvaldības uzņēmumu nosaukumus varēja redzēt anketās, taču par pērnā gada draudzīgāko uzņēmumu kļūst kafejnīca “Solo”.

“Liels paldies visiem uzņēmējiem par darbošanos mūsu novadā! Jūs esat mums svarīgi, jūs veidojat mūsu novadu tādu, kāds tas ir, un jūsu ieguldījums dod pašvaldībai iespēju paveikt vairāk,” saka Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

Uznemeju diena

Pasākumi