Vārda dienas svin: Hugo, Uga, Uģis
Datums: Svētdiena, 17. novembris

Lielākajā gada uzņēmējdarbības pasākumā Aizkrauklē pulcējas ap 250 uzņēmumu

Marts 20, 2018

Uzņēmēju dienas izstādē – gadatirgū Aizkrauklē šogad pulcējās vairāk nekā 180 amatnieku, uzņēmēju, zemnieku, ražotāju un 63 skolēnu mācību uzņēmumu no dažādiem Latvijas novadiem. Īpašā gaisotne, kas valda šajā pasākumā, ir viens no iemesliem, kāpēc šurp gribas braukt gadu no gada – atzīst tirgotāji.

 

Ik gadu uzņēmēju dienas izstādē – gadatirgū, kas ir lielākais uzņēmējdarbības pasākums Aizkraukles novadā, pulcējās ne vien Aizkraukles un kaimiņu novadu pārstāvji, bet tajā ierodas arī tirgotāji no tālām Latvijas pilsētām un novadiem. Šoreiz tirdziņā bija apskatāmi un nopērkami arī kamiņvalsts Lietuvas uzņēmēju darinājumi un ražojumi.

 

Šoreiz uzņēmēju dienas pasākumi notika saistībā ar Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projektu “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”, tāpēc visi pasākumi bija bez maksas. Izstādē-gadatirgū bija pārstāvētas 243  firmas, tajā skaitā 59 skolēnu mācību uzņēmumi. Izstādi – gadatirgu apmeklēja apmēram septiņi tūkstoši interesentu.

 

Uzņēmēju dienās Aizkraukles novada domes pateicību saņēma desmit uzņēmēji, balvā saņemot simbolisko statueti ar rokasspiedienu:

Nominācijā “Aizkraukles labdaris 2017” — SIA “A. Egles”. Aizkraukles novada dome ir pateicīga gan par uzņēmēja Anda Egles uzdāvināto strūklaku pilsētas 50 gadu jubilejā, gan par pārējo sniegto atbalstu pasākumu organizēšanā, biedrību atbalstīšanā un citās jomās.

Nominācijā “Sava amata meistars Aiz­krauklē 2017” — “A. Prohoda individuālais uzņēmums” saimnieks Anatolijs Prohoda. Viņa pamatdarbības joma ir automobiļu estētiskā atjaunošana — virsbūves krāsošana, remonts, pulēšana, un viņa kvalitatīvo darbu novērtē cilvēki no visa apkārtējā reģiona.
Nominācijā “Tūrisma produkts Aizkrauklē 2017” — Enerģētikas muzeja ekspozīcija Pļaviņu HES muzejā. Piedaloties tūrisma izstādē “Balltour”, tūrisma jomas pārstāvji allaž pārliecinās, ka vienu no lielākajām interesēm kā tūrisma produkts Aizkrauklē izraisa tieši Pļaviņu HES un tajā esošais muzejs.

Nominācijā “Vietējā identitāte Aizkrauklē 2017” — saimnieciskās darbības veicējs metālmākslinieks Ants Brimerbergs. Katru gadu arvien vairāk Aizkraukli sāk rotāt viņa veidotie skaistie vides objekti: velosipēdi, soliņi, norādes zīmes.

Nominācijā “Stabilitāte Aizkrauklē 2017” — individuālā darba veicējs Gunārs Purgails, kura pulksteņu remontdarbnīca ir pazīstama ikvienam, kuram bijis nepieciešams tos remontēt.

Nominācijā “Lauku uzņēmējs Aizkrauklē” — SIA “Kalna baloži”. Pa lauku ceļu dodoties Kokneses virzienā, iznāk braukt garām sakoptiem melleņu laukiem, kurus nu jau vairākus gadus šeit kopj SIA “Kalna baloži” saimnieki Ludbāržu ģimene.

Nominācijā “Jauns produkts” — aiz­kraukliešu Kintijas un Dāvida Kleimaņu uzņēmums “DK VETMED Plus”. Allaž ir patīkami uzzināt, ka mūsu novada ļaudis var radīt kaut ko jaunu un interesantu, turklāt iziet ar to veiksmīgi tirgū. Uzņēmums sadarbībā ar Vācijas partneriem radījis mitro barību suņiem “Amber”, kuru iespējams iegādāties lielveikalos.

Nominācijā “Jaunietis – uzņēmējs Aizkrauklē 2017” — SIA “Belinuss” vadītājs Einārs Kviesis, kura paspārnē darbojas trīs “Narvesen” kioski, viens no tiem — Aizkrauklē, autoostas teritorijā.

Nominācijā “Radošais uzņēmums 2017” – kafejnīca “AK Gardumi”, kuras gardās kūciņas un organizētie kultūras vakari sagādājuši prieku daudziem aizkraukliešiem.

Savukārt balsojumā varēja noteikt, kurš uzņēmums vai uzņēmējs būtu pelnījis balvu nominācijā “Klientam draudzīgākais uzņēmums 2017”. Balsot varēja gan internetā, gan aizpildot anketas un iemetot tās balsošanas kastītēs. Anketu tiešām bija daudz, un nominācijai tika virzīti vairāk nekā 50 uzņēmumu: kafejnīcas un veikali, apdrošināšanas kompānijas un saloni, zemnieku saimniecības un dažādi pakalpojumu sniedzēji. Prieks bija redzēt, ka arī pašvaldības uzņēmumu nosaukumus varēja pamanīt anketās, taču par pērnā gada draudzīgāko uzņēmumu kļuvusi kafejnīca “Solo”.

 

“Liels paldies visiem uzņēmējiem par darbošanos mūsu novadā! Jūs esat mums svarīgi, jūs veidojat mūsu novadu tādu, kāds tas ir, un jūsu ieguldījums dod pašvaldībai iespēju paveikt vairāk,” saka Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

 

Tāpat šajā dienā žūrija izvērtēja stendus un cildināja tirgotājus, kas izcēlās ar kaut ko īpašu. Par pievilcīgāko atzina biedrības “RADI Jaunjelgavā” stendu, kuru rotāja velosipēds, par estētiskāko – Kokneses novada iekārtoto stendu, bet par stendu ar lieliskāko noformējumu – Ērberģes muižas stendu, kur apmeklētājus sagaidīja barons Hāns un Zilā dāma. Par brīnišķīgas komandas izveidošanu, apvienojot daudzus radošus cilvēkus, balvu saņēma trīs biedrības: “Cerību sala”, “Rūzele” un “Radīts Mārupē”.

 

Tirgotāju vidū izcēlās arī vairāki kaimiņvalsts pārstāvji: par pavasarīgāko noformējumu balvu saņēma “In and Co” no Lietuvas pilsētas Bajorai, romantiskākā stenda nosaukumu izpelnījās lavandu produktu pārdevējas no Biržiem, par saulaināko žūrija atzina filcētu produktu darinātājas Violetas Jasiņevičienes no Rokišķiem stendu, bet sirsnīgākā titulu ieguva stends, kurā tirgoja Rokišķu psihiatriskās slimnīcas pacientu darbus.

 

Biznesa izglītības biedrība “Junior Achievement Latvija” sadarbībā ar Aizkraukles novada vidusskolu Aizkrauklē jau ceturto reizi rīko skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu. Reģionālajā pasākumā “Cits bazārs” piedalījās 63 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi ar 170 dalībniekiem no Rīgas, Aizkraukles, Madonas, Jēkabpils, Viesītes, Ogres, Kusas, Bērzaunes, Iecavas, Rūjienas un Salas. Skolēni piedāvāja pašu darinātus oriģinālus izstrādājumus – kosmētiku, rotaslietas un aksesuārus, interjera priekšmetus, koka darinājumus, spēles, apģērbu, kā arī aplikāciju un interneta lapu izstrādes risinājumus. Skolēni pārsteidza ne vien ar radošām un inovatīvām idejām, bet arī atraktīvu savu preču piedāvājumu.

 

Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņā “Cits bazārs” balvas pamatskolu un vidusskolu grupā saņēma:

Labākā pārdošanas komanda – “Lai prieks!” (Kusas pamatskola) un “Anete Cepas” (Madonas Valsts ģimnāzija).

Kvalitātes produkts – “Glass Rose” (Bērzaunes pamatskola) un “Handy Sac” (Madonas valsts ģimnāzija).

Videi draudzīgs produkts – “Little Happy” (Bērzaunes pamatskola) un “Fairy Mushroom” (Jaunogres vidusskola).

Inovatīvs produkts – “Mākonītis” (Rūjienas vidusskola) un “Lihtinng Wood” (Ogres tehnikums).

Labākais stends – “Našķu laboratorija” (Madonas valsts ģimnāzija) un “Latvians” (Rīgas 49. vidusskola).

Labākā dāvana – “Koka pasaule” (Kusas pamatskola) un “Bubble Ba” (Jēkabpils Agrobiznesa koledža).

Pasākumi