Vārda dienas svin: Betija, Elizabete, Liza, Līze
Datums: Otrdiena, 19. novembris

Aicina pieteikties konkursam “Zemgales Laiks Ziedonim” 2018

Marts 26, 2018

Turpinot pagājušajā gadā uzsākto tradīciju, izsludinām pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, jauniešiem un par dzīvi mākslā. Pieteikšanās līdz 30. aprīlim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā Iecavas kultūras nama lielajā zālē 1.jūnijā.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt personības no Zemgales novada, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatnībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.
Organizatori aicina pieteikties un pieteikumus stāstu formātā iesūtīt no 19.marta līdz 30.aprīlim. Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas konkrētajā nozarē, iedvesmo un iesaista citus.
Stāstus izskatīs īpaša žūrija, kuras sastāvā būs fonda “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, autoritātes zinātnes, kultūras un izglītības jomā, pašvaldību pārstāvji, kas pieņems sarežģīto lēmumu, kurus piecus Zemgales novadniekus šogad godināt ceremonijā.
Stāstus par novadniekiem iespēja iesūtīt piecās nominācijās:
Apbalvojums zinātnē “Zemgales Taureņu uzbrukums”
Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību, zinātni, inovāciju izstrādi un to ieviešanu.
Apbalvojums novadpētniecībā “Zemgales Kedas”
Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību.
Apbalvojums tautsaimniecībā “Zemgales Zemi es mācos”
Tautsaimniecības nominācijā apbalvojums godinās cilvēku, kurš:
• veic videi draudzīgu saimniekošanu;
• attīsta tradicionālu vai inovatīvu biznesu;
• izkopj vidi un Latvijas ainavu.
Apbalvojums bērniem un jauniešiem “Zemgales Rabarbers”
Nominācijā apbalvojums tiks jaunietim vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.
Apbalvojums nominācijā dzīve mākslā “Zemgales Bize”
Nominācijā par dzīvi mākslā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aizrautīgi darbojas kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus.
Pieteikumus stāstu formātā iesūtīt līdz šī gada 30. aprīlim uz e-pastu zemgaleslaiksziedonim@gmail.com vai uz adresi Akmeņu iela 1, Jelgava, LV-3004, ar norādi “Zemgales Laiks Ziedonim”. Pieteikumā obligāti norādīt pretendeta vārdu, uzvārdu, nodarbošanos, nomināciju un kontaktus, kā arī iesūtītāja kontaktinformāciju. Palīdzēsim skaistajam parādīties kopīgiem spēkiem!

Pasākumi