Vārda dienas svin: Gunārs, Gunis, Vladimirs
Datums: Svētdiena, 8. decembris

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2018”

Jūnijs 19, 2018

Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” Novadu diena Aizkrauklē, Muzikantu un stāstnieku saiets “Ziedu raksti”

Aizkraukle aicina ielīgot simtgades Jāņus 19.jūnijā Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” novadu dienas pasākumā “Ziedu raksti”

Baltica lielie pas

 

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2018” Novadu diena Aizkrauklē

Muzikantu un Stāstnieku saiets “Ziedu raksti”

Programmā

Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”, ābeļdārzā

12.00 Sasveicināšanās koncerts “Lejas Ziedu atmiņas un Līgo gaviles Kalna ziedu sētā” spēlē kapela “Karikste”

( Aizkraukle)  un visi svētku dalībnieki.

13.00 Stāstu pēcpusdiena. Spēlē “Skaņu mājas”muzikanti ( Krape), Savus neaizmirstamos stāstus mums paudīs 3 stāstnieces  Karīna Tšolla (Austrija), Karla Krausa (Vācija) un Maja Bumberāka (Ungārija), tulkošana būs nodrošināta. Lietus gadījumā – izstāžu namā.

Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”, izstāžu namā

Limbaži Tautas Lietišķās Mākslas studijas  “Dzilna” darbu izstāde “Daba krāso, Dzilna auž”

Kultūras namā

14.00 Pastalu darināšanas meistarklase 3-4 stundās visiem kursu dalībniekiem būs iespēja tikt pie sevis paša gatavotām krāsainām vai klasiskām pastalām un zināšanām par šo seno apavu izgatavošanu un īpatnībām.
Lai pieteiktos uz pastalu meistarklasi, lūdzam rakstīt ziņu uz turisms@aizkraukle.lv, norādot, kādā krāsā, ja iespējams, labāk gribētos darināt pastalas. Lūdzam norādīt arī savu apavu izmēru.
Iepriekšēja pieteikšanās – obligāta.

Daugavas krastā pie kultūras nama

14.00 – 19.00 Iespēja vizināties ar vikingu liellaivu “Nameisis”

( brauciena biļetes cena 5,50 Eur, reisu laiki – sākot no 14.00 ik pēc stundas, laikus rezervēt var Tūrisma informācijas punktā, kultūras namā, T:65122396)

17.00 Koncerts  “Saules kokam ziedi plauka” Kopīga pirmsjāņu ziedēšana un ziedu rakstu stāsti vainagos, villainēs, likteņos, dziesmās un dančos. Viss  muzikantu un stāstnieku koncerts ir stāsts – par tradīcijām, par mūziku, par stāstīšanu. Pat, ja nekas netiktu runāts. Jo muzikantam jau ir tā iespēja radīt stāstu bez vārdiem. Gan jautru, gan nopietnu.

Koncertā piedalās:  Kapela “GŁADKA” ( Polija), Braiens un Klēra Volmeri ( ASV) , Latvijas folkloras kopas  “Brička” (Ķekava), “Cielava” un “Cielavas spēlmaņi” (Salacgrīva), “Dandari” (Rīga),  “Garataka” (Rīga), “Josta” (Lielvārde), “Liepu laipa” (Jumprava),  “Savieši” (Rīga), “Senleja” (Sigulda), “Talsu trimiš” un “Talsi” (Talsi), , “Tarkšķi” (Iecava) , muzikants-stāstnieks Aivars Katajs-Paeglis (Skrīveri)

19.00 Folkloras uzvedums “Brōleišam lela tolka” –  Folkloras kopa “Rikavieši”.

Vasaras Saulgriežu laiks  zemniekiem nebija tikai priecīga un gaidu pilna gatavošanās svētkiem. Gatavošanās saulgriežiem notika paralēli ikdienas darbam un steigai. Tas bija ļoti spraigs darba cēliens, jo kārtīgā saimniecībā  līdz Jāņiem bija jābūt ne tikai izravētiem dārziem, bija jāizved mēsli un jāapar papuves. Saulgriežu svinēšana nevarēja aizkavēt nevienu darbu, mēslu talkas nereti rīkoja  tieši Līgo dienā.  Mēslu talkas (Syudu tolkys) norises un tradīcijas mēs arī parādīsim uzvedumā. Protams, ar latgaliskā humora un jautrības devu. Pēc talkas darbiem  talciniekus gaidīja pirts, notika sētas pušķošana, u.t.t. Tikai Saulgriežu vakarā un naktī varēja atļauties nedomāt par darbu.

20.00 Lustīga sadancošanās un saspēlēšanās  spēlē “Brička” (Ķekava), “Cielava” (Salacgrīva), “Dandari” (Rīga),   “Josta” (Lielvārde),  “Savieši” (Rīga), “Talsu trimiš” (Talsi)

16.00 – 23.00 Amatnieku un zemnieku produkcijas tirdziņš

dalībnieku pieteikumus gaidām uz dome@aizkraukle.lv  vairāk informācijas www.aizkraukle.lv  Ieeja pasākumos bez maksas

 

Darbosies amatnieku un zemnieku produkcijas tirdziņš. Dalībniekiem pieteikties aizpildot veidlapu un nosūtot uz dome@aizkraukle.lv

Veidlapu meklēt – http://www.aizkraukle.lv/lv/pasvaldiba/pakalpojumi/iesniegumi-veidlapas/

 

Viesi no ārzemēm Aizkraukles koncertā

BRAIENS UN KLĒRA VOLMERI

volmēri

Braiens un Klēra Volmeri dzīvo Binghamtonā, Ņujorkas štatā un spēlē amerikāņu kantrī mūziku, bluegrass (amerikāņu kantrī mūzikas žanrs), seno un mūsdienu tautas mūziku. Mūzika ir abu pamatnodarbošanās. Bez tam viņi māca mūzikas instrumentu spēli un vada arī meistarklases.
Braiens muzicēšanu uzsāka jau sešu gadu vecumā Merilendas zēnu korī un turpināja Pībodijas institūta (Peabody Institute) kamerkorī. Vecāku vadībā apguvis ģitāras spēli (Braiena māte un tēvs spēlēja ģitāru un dziedāja), pusaudža gados viņš atklāja savu lielo aizrautību – bandžo. Braiens, būdams otrās paaudzes latvietis-amerikānis, daudzus gadus pavadījis Apalaču kalnos Tenesijas štata austrumu daļā, apgūstot vijoles spēli pie leģendārā seno laiku vijolnieka Klaida Deivenporta un pētot apalaču kultūru. Gadi, kas pavadīti ārpus Vašingtonas, veidoja dziļu izpratni par bandžo spēli un bluegrass mūziku.
Klēra sākotnēji vairākus gadus veltīja klasiskās mūzikas apguvei, līdz dzima mīlestība pret amerikāņu tautas mūziku. Abi mūziķi satikās Ņujorkā, un no tā laika viņi koncertē kopā. Braiens spēlē bandžo, vijoli un ģitāru, bet Klēra – vijoli un ģitāru. Abi dzied un veido aranžējumus. Viņu amerikāņu mūzikas interpretācija ir pārliecinoša, viņu priekšnesums – aizraujošs.

Kapela GŁADKA

gladka
Kapela GŁADKA tika izveidota 2016. gada septembrī, tās dalībniekiem satiekoties Varšavas deju namā. Grupas repertuārs tiek veidots kopā ar tās vadītāju, skolotāju, izcilo lauku vijolnieku Stefanu Novačeku no Podležas ciema, kas atrodas netālu no Macejovices. Grupa spēlē arī tradicionālās Povisle Macejovices apvidus poļu deju melodijas un ir vadījusi daudzus deju pasākumus un meistarklases visā Polijā, atdzīvinot poļu tradicionālās dejas un mūziku un popularizējot tās visā valsts teritorijā.
Mūziķi: Rafał Bieryło, Urszula Smykowska, Joanna Rzeźnicka

 

view-1Nameisis copypastalas

Pasākumi