Vārda dienas svin: Hugo, Uga, Uģis
Datums: Svētdiena, 17. novembris

Aizkraukle – investīcijām draudzīgākais novads

Novembris 7, 2018

7. novembrī norisinājās Latvijas Biznesa savienības organizētā II “Investīcijām draudzīgākā pašvaldība” indeksa atvēršana. Par investīcijām draudzīgāko 21 reģionālas nozīmes attīstības centra grupā atzīts Aizkraukles novads, otro vietu ieguva Dobeles novads, bet trešo vietu izcīnījis Kuldīgas novads. Šādas balvas pasniegtas arī republikas nozīmes pilsētu grupā un vietējās nozīmes attīstības centru grupā. 89 vietējās nozīmes attīstības centru grupā uzvaras laurus plūca Mārupes novads, savukārt rRepublikas pilsētu grupā par uzvarētāju jau otro gadu atzīta Ventspils pilsēta.

Salīdzinot ar 2016. gada indeksu, šogad kvantitatīvo datu apkopojums neuzrāda radikālus lēcienus vai kritumus. Indeksa aprēķins, kas sastāv no kvantitatīvās jeb statistiskās daļas un kvalitatīvās daļas jeb pašvaldību novērtējuma pēc darbībām uzņēmējdarbības sekmēšanai savā teritorijā, parāda, ka ne vienmēr tikai lielās pašvaldības ir spējīgākās uzņēmējdarbības sekmētājas. Gluži pretēji, indekss apliecina, ka novados ar reģionālas nozīmes attīstības centru un novados ar vietējas nozīmes attīstības centru tiek īstenots plašs atbalsta klāsts uzņēmējdarbības sekmēšanai, kas ir specifiski pielāgots tieši konkrētās pašvaldības situācijai un uzņēmējuvajadzībām. Pašvaldību grupās redzams, ka liela nozīme ir arī sadarbībai vietējā un reģionālā līmenī, iesaistei ar uzņēmējdarbību saistītu institūciju pasākumos, lai stiprinātu novada uzņēmēju konkurētspēju un atpazīstamību.
“Pašvaldības ikdienā iegulda lielu darbu, piemēram, organizē dažādus atbalsta pasākumus, lai uzņēmēji savās teritorijās justos labi un spētu veiksmīgāk attīstīties. Pašvaldības ir vistuvāk saviem uzņēmējiem, tāpēc labi pārzina problēmas un veiksmes stāstus,” sveicot pašvaldības, pauda LPS padomniece uzņēmējdarbības jautājumos Andra Feldmane.
.

Pasākumi