Vārda dienas svin: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
Datums: Svētdiena, 15. septembris

Aizritējusi Lāčplēša stafete 2018!

Novembris 8, 2018

Šī gada 2. novembrī Aizkrauklē, par godu Lāčplēša dienai, norisinājās Aizkraukles pilsētas un starpnovadu skolu jaunatnes militārās sporta spēles “Lāčplēša stafete 2018”, kuru organizēja Aizkraukles novada pašvaldība kopā ar Zemessardzes 55. kājnieku bataljonu un Aizkraukles jauniešiem.

Kopā pulcējās 160 jaunieši no Aizkraukles, Skrīveru, Neretas un Jaunjelgavas novadu skolām.

Militāro sporta spēļu mērķis bija popularizēt Lāčplēša dienu jauniešu vidū kā Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu.

Katrā komandā startēja astoņi skolēni, četras meitenes un četri zēni. Stafetes laikā bija jāveic seši kontrolpunkti, kuros tika pārbaudīta gan skolēnu fiziskā sagatavotība, gan zināšanas par Latviju un tās vēsturi militārā kontekstā.

DSC05821

Sakām lielu paldies gan dalībniekiem, gan skolotājiem par lielo atsaucību un izturību šajā pasākumā!

Vēlamies izteikt pateicību arī mūsu uzņēmējiem : VIRŠI-A, JELD WEN, SKRĪVERU PĀRTIKAS KOMBINĀTS, KOKNESES MIESNIEKA GARDUMI, PANNA, par nesavtīgo atbalstu šī pasākumā nodrošināšanā! 

Un vislielāko paldies sakām Zemessardzes 55.kājnieku bataljona karavīriem un zemessargiem!


Šāda veida pasākums Aizkrauklē norisinājās pirmo reizi, taču mēs skatāmies uz šo pasākumu kā pirmo soli tradīcijas radīšanā mūsu novadā. Bez jums, novada iedzīvotājiem, skolēniem, skolotājiem, amatpersonām gan no Iekšlietu, gan Aizsardzības struktūrām šis pasākums nebūtu iedomājams.

Paldies jums un tiekamies nākamgad, jau daudz kuplākā skaitā un spraigākās sacensībās!

Vairāk bildes no pasākumu skatīt: https://www.facebook.com/jauniesiaizkrauklei/

Pasākumi