Vārda dienas svin: Minna, Vilhelmīne
Datums: Pirmdiena, 14. oktobris

Šogad sāks būvēt vidusskolas ēkas piebūvi

Februāris 6, 2019

Elektroniskajā iepirkumu sistēmā ir publicēts Aizkraukles novada pašvaldības paziņojums par iepirkumu Nr. AND 2019/1/ERAF – Aizkraukles novada vidusskolas ēkas pārbūve (piebūve) Draudzības krastmalā 5, Aizkrauklē. Šis iepirkums noslēgsies 18. februārī ar piedāvājumu atvēršanas sanāksmi. Tas nozīmē, ka reāli būvdarbi objektā varētu sākties aprīļa pirmajās nedēļās.

Sākotnēji būvdarbu uzsākšana tika plānota pagājušā gada novembrī, taču nepieciešamība pildīt projekta tehniskās ekspertīzes slēdzienā uzstādītās prasības koriģēt un papildināt projekta dokumentāciju liedza pašvaldībai būvdarbus uzsākt iepriekš plānotajā termiņā. Tā kā aprīlis vairs nebūt nav aiz kalniem, informēšu par to, kādas aktivitātes paredzamas būvniecības laikā, kad orientējoši tās notiks un ar kādām neērtībām jārēķinās tuvējo māju iedzīvotājiem.

Plānotais būvdarbu grafiks paredz, ka būvniecības process sāksies ar inženierkomunikāciju (ūdensvads, sadzīves un virsūdeņu kanalizācija, siltumtīkli) pārbūvi un izbūvi. Tiks demontēta esošā transformatoru apakšstacija un uzstādīta jauna, izbūvēti un pārkomutēti elektroapgādes kabeļi. Tā kā projekts paredz esošās trešā pacēluma ūdens sūknētavas nojaukšanu, lai nodrošinātu kvalitatīvu ūdensapgādi, februāra – marta mēnešos paredzēts katrā Draudzības krastmalas dzīvojamā mājā uzstādīt iekārtu ūdens spiediena paaugstināšanai. Šie darbi tiks finansēti no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Skolas piebūves būvniecības laikā un pēc objekta nodošanas ekspluatācijā paredzami transporta kustības un stāvēšanas ierobežojumi Draudzības krastmalā. Maijā paredzēts sākt brauktuves, kas savienos Draudzības krastmalu ar Spīdolas ielu, un stāvlaukumu, kuru ietilpība būs vairāk kā 30 automašīnām, izbūvi starp dzīvojamām mājām Spīdolas ielā 12 un Spīdolas ielā 14. Šos darbus paredzēts pabeigt augusta nogalē. Brauktuves un stāvlaukumu tehniskais projekts tiks izstrādāts tā, lai nebūtu jānozāģē neviens no zaļajā zonā augošajiem kokiem.

Maijā paredzēts sākt skolas piebūves būvdarbus. Šie darbi turpināsies līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam decembra nogalē. Būvdarbus paredzēts atsākt 2020. gada martā. Aizkraukles novada vidusskolas piebūvi Draudzības krastmalā 5 paredzēts nodot ekspluatācijā nākošā gada augustā.

Ar šī gada augustu paredzēts ierobežot automašīnu stāvēšanu uz Skolas ielas pie dzīvojamās mājas Spīdolas ielā 14. Šim nolūkam paredzēts izmantot jaunizbūvētos stāvlaukumus starp ēkām Spīdolas ielā 12 un 14.

Visbūtiskākās neērtības būvniecības laikā būs jāizjūt Draudzības krastmalas 4. nama iedzīvotājiem. Būvdarbi, īpaši inženierkomunikāciju izbūve, notiks tiešā ēkas tuvumā, tāpēc būvniecības procesā paredzēta īpaša uzraudzība pasākumiem, kuri var būtiski ietekmēt šīs ēkas iedzīvotāju sadzīves apstākļus.

51262056_365272724291699_8512384035438198784_n

Pasākumi