Vārda dienas svin: Severīns, Urzula
Datums: Pirmdiena, 21. oktobris

Konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālā arī 2 komandas no Aizkraukles novada

Aprīlis 1, 2019

Latvenergo organizētajā skolēnu erudīcijas konkursa lielajā finālā 11. maijā Rīgā par labākās komandas titulu sacentīsies 320 fizikas entuziasti, tostarp 50 jaunieši no Viesītes, Aizkraukles, Jelgavas, Auces un Skrīveru novada. Fināla dalībnieki iegūs vērtīgas balvas, bet reģiona labākā komanda ceļazīmi uz piedzīvojumiem un zināšanām bagātu vasaras nometni. No Zemgales konkursam pieteicās un neklātienē sacentās 36 skolu komandas.

Aktīvākie Zemgales reģiona dalībnieki ir no Jelgavas pilsētas – finālam kvalificējušās Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas 5. vidusskolas komandas. Īpaši aktīvi ir bijuši Aizkraukles novada vidusskolas jaunieši – finālā šogad iekļuvušas divas, bet kopskaitā skola finālā bijusi jau sešas reizes. Rekordlielā pieteikumu skaita dēļ šis gads izcēlies ar sīvāko komandu konkurenci konkursa 24 gadu pastāvēšanas vēsturē, tādēļ iekļūšana 10 labāko vidū ir īpaši vērtīga.
“Ļoti priecājamies, ka mūsu skolas skolēniem izdevies iekļūt konkursa finālā jau sesto reizi! Protams, dažreiz iznākumu nosaka arī veiksmes moments, ne tikai zināšanas un prasmes,” atzīst Aizkraukles novada vidusskolas komandas “Aizkrauklieši” skolotāja Ludmila Belogrudova. “Pēc dalības “FIZMIX Eksperiments” konkursā skolēni ir motivētāki mācīties fiziku vidusskolā, jo viņiem šis priekšmets saistās ar panākumu un svētku izjūtu. Mans uzdevums ir motivēt skolēnus tajā piedalīties, jo “āķis lūpā” ir tad, kad parādās pirmie rezultāti.”
Zemgales 10 spēcīgākās komandas, kas piedalīsies lielajā finālā, ir:
1.    “Fizmixseri”, Viesītes vidusskola;
2.    “Kinētiskais piecītis”, Viesītes vidusskola;
3.    “Aizkrauklieši”, Aizkraukles novada vidusskola;
4.    “Tested on animals”, Aizkraukles Novada vidusskola;
5.    “Zobrati”, Jelgavas 5. vidusskola;
6.    “Andromeda”, Auces vidusskola;
7.    “Frezko”, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola;
8.    “Laiki”, Jelgavas 5. vidusskola;
9.    “5 Fizikālie spēki”, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola;
10.    “Qubiti”, Jelgavas Valsts ģimnāzija.

Konkursa fināls norisināsies 11. maijā lielākajos fizikas svētkos Latvijā – fizikas festivālā “FIZMIX Eksperiments”.  Dienas gaitā plānotas iedvesmojošas lekcijas, koncerti, fizikas nozares aktīvistu ekspozīcijas un publiska konkursa fināla vērošana.
Festivāla apmeklētājs bez maksas varēs, piemēram, izmērīt gaismas ātrumu ar šokolādi, uzzināt, kā būvē vēja tuneļus un nirst okeāna dzīlēs, piedalīties radošajās darbnīcās, veikt eksperimentus.  Fizikas festivāls vienuviet pulcēs vadošos nozares ekspertus – fiziķus, akadēmisko personālu, institūciju pārstāvjus un industrijas aktīvākos uzņēmumus. Apmeklēt festivālu aicināts ikviens – gan liels, gan mazs, lai iepazītu fiziku saprotamā un aizraujošā veidā.  Pērn Fizikas festivāls “FIZMIX Eksperiments” norisinājās pirmo reizi, to apmeklēja vairāk nekā 2500 dažāda vecuma dalībnieku.

Par erudīcijas konkursu
Latvenergo rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisināsies 24. reizi, pulcējot komandas no katras ceturtās Latvijas skolas, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem priekšmetiem, it īpaši fiziku, lai nākotnē rosinātu vēlmi apgūt inženiertehniskās profesijas. Ar “FIZMIX Eksperiments” konkursa palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi iespējams lasīt www.fizmix.lv/eksperiments

Pasākumi