Vārda dienas svin: Mariss, Matīss, Modris
Datums: Sestdiena, 21. septembris

Aizkrauklē notiks konference “Stipri reģioni, stipra valsts!”

Aprīlis 5, 2019

Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina lauksaimniekus, uzņēmējus un iedzīvotājus apmeklēt konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!”. Konference notiks 12. aprīlī, piektdienā, Aizkraukles pilsētas kultūras namā Spīdolas ielā 2, Aizkrauklē. Konferences sākums plkst. 11:00.

 

Ministrs Kaspars Gerhards: “Konferences plānots aizvadīt kā plašu diskusiju zemnieku, lauku uzņēmēju un visu citu aktīvoreģionu iedzīvotāju vidū par Latvijas lauku attīstības prioritārajiem virzieniem. Bez Briseles regulām ir ļoti daudz procesu, ko mēs paši valsts mērogā varam noteikt. Lai pieņemtie lēmumi, tajā skaitā normatīvo aktu bāze, tiktu veidota atbilstoši lauksaimniecības nozares aktuālajām vajadzībām. Ir svarīgi dzirdēt reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju viedokli, redzējumu, izprast problemātiku, lai valsts var rīkoties. Tieši tādēļ ir nepieciešama lauksaimnieku, lauku uzņēmēju un iedzīvotāju līdzdalība, jo jaunajam Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskajam plānam 2021.-2027. gadam ir jāietver visas mūsu prioritātes – efektīvāka un konkurētspējīgāka saimniekošana, kas paaugstinās ieņēmumus un labklājību, kā arī gādāšana par paaudžu nomaiņu, bez kā Latvijas lauku nākotne nav iedomājama.”

 

Konferences mērķis ir diskutēt ar zemniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem par Latvijas reģionu turpmāko attīstību pēc 2020. gada – nākamajā ES plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam. Konferences “Stipri reģioni, stipra valsts!” diskusijās piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kā arī ZM, Lauku atbalsta dienesta un LLKC eksperti.

 

Konferenci organizē ZM un LLKC. Dalība konferencē – bez maksas.

Programma

Laiks Saturs Lektors
10:30-11:00 Dalībnieku reģistrācija un rīta kafija
11:00 -11:15 Konferences atklāšana Kaspars Gerhards, Zemkopības ministrs
11:15- 11:55 Latvijas lauksaimniecība šobrīd un izaicinājumi nākotnē Aleksejs Nipers, LLU vadošais pētnieks
11:55 – 12:10 Stipri reģioni, stipra valsts! Pārsla Rigonda Krieviņa, Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece
12:10 – 12:15 Iepazīšanās ar darba grupu kārtību

 

Moderators
12.15 – 13.10 Darbs grupās svarīgāko pasākumu noteikšanai 3 mērķiem Darba grupu moderatori
13:10 – 13.30 Darba grupu rezultātu kopsavilkums Darba grupu moderatori
13:30 – 14:00 Konferences kopsavilkums Kaspars Gerhards, Zemkopības ministrs, ZM eksperti
14:00 Neformālās diskusijas un kafijas pauze

Pasākumi