Vārda dienas svin: Mariss, Matīss, Modris
Datums: Sestdiena, 21. septembris

Ugunsnelaimē Dārza ielā izdeg ēka

Jūnijs 4, 2019

Svētdienas vakarā divstāvu ēkā Aizkrauklē, Dārza ielā 5, izcēlās ugunsgrēks. Tajā cilvēki nav cietuši, taču ēkas iedzīvotāji izmitināti citur, jo pēc ugunsnelaimes māja nav apdzīvojama.

 

Dzīvojamā mājā Dārza ielā ugunsgrēks pamanīts ap pulksten 22 vakarā, kad liesmas pārņēmušas ēkas otro stāvu un bēniņus. Lai apdzēstu liesmas, objektā strādāja vairākas ugunsdzēsēju brigādes no Aizkraukles, Jaunjelgavas un Pļaviņām. Ugunsdzēsēji arī pārmeklēja dzīvokļus, bet, par laimi, tajos neviena cilvēka nebija. Medicīniskā palīdzība gan bija nepieciešama vienam no mājā esošajam cilvēkiem, kuram sākās epilepsijas lēkme.

 

VUGD pārstāvji informē, ka izsaukums uz ugunsgrēku saņemts pulksten 22.29, bet dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 3.42. Ēka Dārza ielā dega 120  kvadrātmetru platībā.

 

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs informē, ka atbildīgie dienesti veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu ugunsnelaimes cēloni. Savukārt būvvaldes pārstāvji tuvākajā laikā veiks ēkas tehnisko apsekošanu, un tad būs zināms, vai ēku ir vērts atjaunot vai jālemj par tās nojaukšanu. Šo jautājumu izskatīs domes sēdē, un tad arī būs jāspriež par finanšu līdzekļu piesaisti šim pasākumam.

 

Patlaban pieeja pie ēkas ierobežota, pašvaldība nodrošinās tās apkārtnes sakopšanu, lai novāktu sadegušā jumta un citas ugunsgrēka paliekas.

 

Bez mitekļa palikušajiem mājas iedzīvotājiem pēc ugunsnelaimes piedāvāts apmesties pašvaldības kopmītnēs. Savukārt, ja kāds vērsīsies domē par dzīvojamās platības ierādīšanu, šis jautājums tiks risināts. Pagaidām neviens šāds iesniegums no Dārza ielas iemītniekiem nav saņemts.

 

IMG_4650-001

Pasākumi