Vārda dienas svin: Mariss, Matīss, Modris
Datums: Sestdiena, 21. septembris

Aizkrauklieši paplašina robežas

Jūnijs 7, 2019

Saistībā ar programmu “Eiropa pilsoņiem” Aizkrauklē realizēts projekts “Paplašini robežas”. Aizkrauklieši uzņēma viesus no sadraudzības pilsētām, notika radošā nometne Krāslavas novadā, kas noslēdzās ar vasaras sezonas atklāšanas festivālu Aizkrauklē.

 

Maija beigās Aizkraukles novada pašvaldība apmēram nedēļu uzņēma viesus no visām sadraudzības pilsētām – Biržiem Lietuvā, Kiškunhalašas Ungārijā, Epšteinas Vācijā, Tčevas Polijā, Šarkovščinas Baltkrievijā un Slavutičas Ukrainā. Saistībā ar projektu “Paplašini robežas” no katras sadraudzības pilsētas ieradās četri speciālisti, kuri pārstāvēja izglītības, kultūras, darba ar jaunatni un sporta jomas. Projektā iesaistījās arī partneri no Krāslavas, kur notika trīs dienu radošā nometne. Tajā darba grupās tika izstrādāta sadarbības vīzija tuvākajiem pieciem gadiem, un apkopotos priekšlikumus izmantos jaunu sadarbības projektu veidošanai, programmas “Eiropa pilsoņiem” līdzekļu piesaistei.

 

Radošajā nometnē Krāslavā notika arī informatīvie semināri par programmām “Erasmus +”, “Radošā Eiropa” un “Eiropa pilsoņiem”. Aizkraukles speciālisti prezentēja mūsu pieredzi, notika saliedēšanās spēles, nacionālās kultūras vakars un visi devās ekskursijā pa Krāslavu. Katrā ziņā tās bija piesātinātas dienas, kurās esam saliedējušies, labāk iepazinuši viens otru un dalījušies pieredzē.

 

Aizkraukles novada pašvaldība jau trešo reizi saņēmusi atbalstu programmā “Eiropa pilsoņiem”, sadaļā – “Partnerpilsētu iedzīvotāju tikšanās”. No ES programmas “Eiropa pilsoņiem” ārvalstu viesu uzņemšanai, izglītošanai par ES programmām “Eiropa pilsoņiem” un “Erasmus+” un sadarbības stratēģijas izstrādei pašvaldība tērēja ES līdzfinansējumu – 12095 eiro, tāpat arī šī nauda tika izlietota izstādes sagatavošanai “Atpakaļ Eiropā”. Par šo naudu aktivitātes notika gan Aizkrauklē, gan Krāslavā.

 

Nākotnē plānots veidot projektus ilgākam realizācijas periodam, iesaistot visas valstis un iesniedzot projektu sadaļā “Partnerpilsētu tīklojumi”.

 

Festivāls visiem

 

Radošā nedēļa noslēdzas ar krāšņu “Vasaras sezonas atklāšanas festivālu” Aizkrauklē.

 

Projekta “Paplašini robežas” galvenās tēmas bija saistītas ar Aizkraukles un Biržu draudzības 15 gadu jubileju, kā arī aizritējuši 15 gadi, kopš esam Eiropas Savienībā. Atzīmējot šos notikumus, pilsētas centrālajā laukumā notika Biržu un Aizkraukles  tautas mākslas kolektīvu koncerts, kurā piedalījās apmēram 150 dalībnieku. Atklāšanā tika pacelts Biržu pilsētas karogs, un pirmo reizi pie mums viesojās Biržu jaunais mērs Vitas Jareckas. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs uzrunāja klātesošos četrās valodās un katras delegācijas vadītājs sveica svētku viesus.

 

Todien Aizkrauklē atklāja divas izstādes. Centrālajā laukumā bija skatāma informatīva izstāde “15 gadi Eiropas Savienībā”, tā visu vasaru būs apskatāma Aizkraukles klientu apkalpošanas centrā. Savukārt muzejā Kalna Ziedos atklāja Biržu mākslas skolas audzēkņu darbi, tā muzejā būs aplūkojama līdz jūlija beigām. Muzeja todien parakstīja arī Aizkraukles un Biržu muzeju sadarbības līgumu.

Aizkraukles viesi apmeklēja arī kultūras namu, Interešu izglītības centru, muzejus un bibliotēku.

 

Bērzu ielā norisinājās sportiskas aktivitātes, kurās piedalījās arī sadraudzības pilsētu pārstāvji, strītbola un mūku futbola turnīros sacentās vairākas komandas. 1.jūnija ir arī Starptautiskā bērnu aizsardzības dienu, un saistībā ar to pilsētā notika dažādi pasākumi bērniem un ģimenēm.

 

Dejo paaudzes

 

Savukārt svētku kulminācija bija deju svētki “Sanākat lieli, mazi”. Tajā sadancoja gan skolēnu, gan pieaugušo deju kolektīvi. Svētki sagādāja emocionālus brīžus, jo kopā dejoja bērni, vecāki un vecvecāki.

 

Deju svētkos piedalījās 674 dalībnieki, 30 kolektīvi no 7 novadiem – Pļaviņām, Kokneses, Skrīveriem, Jaunjelgavas, Neretas, Ķeguma un Aizkraukles. Tas bija ne vien lielisks koncerts, bet reizē treniņš skolu kolektīviem, kuri nākamajā vasarā piedalīsies Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos.

 

Lieliskie laika apstākļi padarīja šos svētkus vēl pievilcīgākas, un viss izdevās lieliski. Paldies projekta darba grupai, jauniešiem, kuri aktīvi iesaistījās pasākumu organizēšanā, ideju ierosinātājiem un organizatoriem! Lai jauka visiem vasara visiem!

 

Festivāla foto galerija skatāmā mājaslapā: www.aizkraukle.lv

#europeforcitizens

 

eacea_2015_00550000_lv

IPF-AizJDiena-31

Pasākumi