Vārda dienas svin: Maigurs, Mārica, Māris
Datums: Svētdiena, 22. septembris

Atbalstīs “mūsdienu pūralādes” izveidi

Jūnijs 10, 2019

Noslēdzies pirmais biznesa ideju konkursa “Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2019” pieteikumu termiņš. Vērtēšanas komisija nolēma atbalstīt vienu biznesa ideju, taču vēl var pieteikt uzņēmējdarbības ieceres nākamajai konkursa kārtai.

 

Martā Aizkraukles novada dome izsludināja biznesa ideju konkursu “Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2019”. Projekta kopējais apgūstamais finansējums ir 6500 eiro (pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas no pašvaldības budžeta līdzekļiem), un vienam konkursa dalībniekam maksimālais pieejamais finansējums ir ne vairāk kā 3500 eiro (pirms nodokļa nomaksas).

 

Aizkraukles novada dome ir gatava atbalstīt uzņēmējdarbības iniciatīvas Aizkraukles novadā, lai sekmētu novada ekonomisko izaugsmi un nodrošinātu iedzīvotājiem patīkamu un kvalitatīvu dzīves vidi.

 

Konkurss notiek no 2019. gada 1. marta līdz 29. novembrim, un tam ir noteikti trīs pieteikšanās termiņi: no 1. marta līdz 31. maijam; no 3. jūnija līdz 30. augustam; no 2. septembra līdz 29. novembrim.

 

Otrās biznesa pieteikuma kārtas finansējums ir 3000 eiro (pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas).  Projektu pieteikumi tiek pieņemti līdz brīdim, kamēr konkursa īstenošanai pieejamais finansējums tiek izlietots pilnā apmērā.

 

6.jūnijā vērtēšanas komisijai savas biznesa idejas prezentēja pirmās konkursa kārtas dalībnieki. Jānis Apeināns iesniedza ideju par ātrās ēdināšanas uzņēmuma “Traki Gardi” izveidi, Marta Dīce plāno ražot kurināmo materiālu, savukārt Daces Bebrišas ideja ir izveidot uzņēmumu SIA “ENSIO” ar struktūrvienību “hip hip uraa”, kura piedāvās inovatīvas, radošas un interaktīvas grāmatas īpašiem dzīves mirkļiem, kuras var dēvēt par mūsdienīgām pūralādēm.

 

Izvērtējot visas idejas, konkursa vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu pirmo vietu un finansējumu 3500 eiro apjomā (pirms nodokļa nomaksas), piešķirt Dacei Bebrišai. Savukārt otro un trešo vietu komisija ietu nolēma nepiešķirt, jo pretendentu idejas komisijas locekļu kopvērtējumā nesasniedza nepieciešamo procentu skaitu.

 

Aizkraukles novada dome izsaka lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem, kuri iesniedza savas iecerētās biznesa idejas. Paldies arī vērtēšanas komisijai par ieguldīto laiku un darbu pieteikumu vērtēšanā.

 

Aicinām visus iedzīvotājus, kuriem ir izlolota sava ideja uzņēmējdarbības uzsākšanai, sekot līdzi pašvaldības informācijai novada mājaslapās www.aizkraukle.lv, www.auc.aizkraukle.lv un avīzē „Domes Vēstis”, lai laikus sagatavotu un iesniegtu pieteikumu otrajam biznesa ideju pieteikumu iesniegšanas termiņam, kas noslēgsies 30. augustā.

 

Sīkāka informācija, zvanot pa tālruni 26227581, vai rakstot e-pastā: baiba.kellere@aizkraukle.lv

 

Foto galerija: Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2019 – 1.kārta

 

IMG_5613-001

Pasākumi