Vārda dienas svin: Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs
Datums: Trešdiena, 13. novembris

Atgādinājums dzīvot kārtīgāk un draudzīgāk dabai

Jūnijs 27, 2019

Šonedēļ desmit vietās Aizkrauklē izvietotas tā dēvētās “Āpša zīmes”, kas aicina: “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”, atgādinot cilvēkiem nemēslot dabā.

 
Aizkraukles novada tūrisma speciāliste Inese Skudra informē: lai aicinātu cilvēkus būt saudzīgiem pret dabu, Dabas aizsardzības pārvalde mudināja atpūtas vietās izvietot īpašas atgādinājuma zīmes.
 
Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar Pasaules dabas fondu, izvirzot ambiciozu mērķi – mainīt sabiedrības priekšstatus un uzvedību, 2018. gada rudenī uzsāka kampaņu “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”. Saistībā ar to jau pirms gada atsevišķās dabas takās un citos dabas tūrisma objektos tika noņemtas atkritumu urnas un uzstādītas informatīvas zīmes, kas aicina apmeklētājus aizdomāties par viņu radīto ietekmi uz dabas objektiem un atpūtas laikā radušos atkritumus pašiem aizvest prom.
 
Dabas aizsardzības pārvaldē katra pašvaldība tā dēvētās “Āpša zīmes” varēja iegūt bez maksas, un aizkrauklieši nolēma šo iespēju izmantot.
 
Inese Skudra stāsta, ka Aizkrauklē šonedēļ kopā izvietotas desmit zīmes, vēl divas jau ir atpūtas vietās Aizkraukles pagastā. Aizkraukles pilsētā tās novietotas vietās, kur cilvēki mēdz atpūsties: vairākās vietās pie Daugavas, bērzu birzītē aiz bērnudārza “Zīlīte”, pie stadiona, pie nepabeigtās būves aiz veikala “Beta”, netālu no autostāvvietas Kalna Ziedos, pie soliņa starp kotedžām, pussaliņā aiz kultūras nama, pirms Pļaviņu HES un Samēnu ielā, kur novietots informācijas stends un sākas Daugavas ielejas dabas taka.
 
“Šī akcija man personīgi saistās ar Lielo talku un ideju, ka cilvēkiem jāmācās sakopt aiz sevis, turklāt tas jāiemāca un jāierāda arī saviem bērniem,” uzskata tūrisma speciāliste. “Pēc atpūtas izlietotās lietas – papīri, tukšās pudeles – vienkārši jāpaņem līdzi un jāizmet tam paredzētās vietās. Ļoti ceru, ka šādas zīmes ar aicinājumu cilvēkiem liks aizdomāties un dzīvot mazliet kārtīgāk. Manuprāt, tā ir diezgan jauka un atbalstāma ideja.”
 

Aicinām aizkraukliešus ne vien pievērst uzmanību un ievērot aicinājumu, bet būt saudzīgiem arī pret jaunajām zīmēm!

IMG_6903-001

Pasākumi