Vārda dienas svin: Mariss, Matīss, Modris
Datums: Sestdiena, 21. septembris

Korejas dienas Latvijā piedzīvoja arī Aizkrauklē

Jūlijs 3, 2019

Jūnija beigās Aizkrauklē notika unikāls pasākums – Korejas tradicionālās mūzikas koncerts. Atzīmējot Latvijas Universitātes (LU) 100 gadu jubileju un Latvijas Republikas 100 gadu jubileju, sadarbībā ar Busanas Nacionālo Universitāti Dienvidkorejā, no 21. līdz 27. jūnijam notika “Korejas dienas Latvijā 2019”. Šī pasākumu cikla ietvaros bija iespējams izbaudīt Korejas kultūru un iegūt jaunas zināšanas par šo valsti.

 

Korejas dienās kā galvenais pasākums LU Mazajā aulā norisinājās Baltijas – Korejas starptautiskā konference, kurā gan Latvijas Universitātes profesori, gan ārzemju augtskolu profesori uzstājās ar lasījumiem politikā, ekonomikā, vēsturē un kultūrā, kā arī notika izstādes, filmu demonstrējumi un trīs koncerti – divi Rīgā un viens Aizkrauklē.

 

Koncerts Aizkrauklē notika sadarbībā ar Latvijas Universitātes Korejas studiju centru. Kādu dienu Aizkrauklē ieradās profesors Seo, kurš tekoši runāja latviešu valodā, un vienojāmies par koncerta norisi.

 

Šis koncerts bija pārsteidzošs un kolorīts, tajā dzirdējām Korejas tradicionālo perkusiju mūzikas kultūru Pungmuļ un Nongak, kas 2014. gadā tika iekļauta UNESCO cilvēces nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Koncertā varēja baudīt  korejiešu pūšamos un stīgu instrumentus, dejas un vokālo māksla. Pārsteigums skatītājiem bija korejiešu muzicēšana kopā ar folkloras kapelu “Karikste”. Raimonda Paula dziesma “Dāvāja Māriņa” tika atkārtota un bija kulminācija koncerta izskaņā.

 

Koncertu ar savu klātbūtni pagodināja Korejas vēstnieks Latvijā.

 

Pasākumu cikla “Korejas dienas Latvijā 2019” galvenie organizatori ir Busanas Nacionālā Universitāte un Latvijas Universitāte,  Korejas Republikas vēstniecība Latvijā, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte/Korejas studiju centrs, Busanas Nacionālās Universitātes Mākslas koledža/Eiropas Savienības centrs, Busanas Nacionālās Universitātes bibliotēka. “Korejas dienas Latvijā 2019” atbalsta Busanas Starptautiskais filmu festivāls, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī Samsung Latvia. Aizkraukles novadam bija liels gods būt šī svarīgā notikuma sastāvdaļai.

 

IMG_7055-001

Pasākumi