Vārda dienas svin: Mariss, Matīss, Modris
Datums: Sestdiena, 21. septembris

Izdegušo ēku Dārza ielā nojauks

Jūlijs 5, 2019

Aizkraukles novada dome nolēma nojaukt divstāvu ēku Dārza ielā 5, kura pirms vairāk nekā mēneša cieta ugunsgrēkā. Būvvalde, apsekojot ēku, secinājusi, ka tā var apdraudēt cilvēku drošību, savukārt to atjaunot nebūtu izdevīgi.

 

2.jūnija vakarā divstāvu ēkā Dārza ielā 5 izcēlās ugunsgrēks. Izdega mājas otrais stāvs un bēniņi. Pēc notikušā Aizkraukles novada pašvaldība lūdza būvvaldei izvērtēt ēkas stāvokli, lai lemtu tās tālāko likteni.

 

Nu saņemts būvvaldes atzinums, kurā būvvaldes būvinspektore Eleonora Lipina izvērtē situāciju sešu dzīvokļu divstāvu dzīvojamā ēkā Dārza ielā 5. Atzinumā teikts, ka ugunsgrēka rezultātā būves nesošo konstrukciju lielākā daļa ir sagruvusi, līdz ar to māja patlaban ir tādā tehniskā stāvoklī, ka ir bīstama un rada reālu apdraudējumu trešo personu veselībai un drošībai, kā arī degradē  Aizkraukles pilsētvides ainavu.

 

Ugunsgrēkā Dārza ielas 5 ēkai pilnībā sadedzis jumts, izdeguši bēniņi un daļēji arī otrais stāvs. Dzīvokļos un koplietošanas telpās apdeguši koka iekšējo sienu konstruktīvie elementi, starpstāvu koka pārsegums, koka logi un durvis, bojāta elektroinstalācija. Eleonora Lipina informē: karstuma dēļ deformētas sienas, ķieģeļos radušās bīstamas plaisas. Izdegušajai ēkai ir 41 gads, vidēju šādu ēku kalpošanas ilgums ir apmēram 50 gadu.

 

Saistībā ar faktu, ka būves tehniskais stāvoklis ir bīstams, pašvaldībai jāreaģē un jāpieņem lēmums ēku sakārtot vai nojaukt. Ja ēku izlemtu atjaunot, vēl būtu jāizpēta pamatu un konstrukciju drošība, tāpat atjaunošanā jāiegulda daudz līdzekļu. Ņemot vērā būvvaldes inspektores atzinumu un pamatojoties uz likumu prasībām, Aizkraukles novada dome vienbalsīgi nolēma sagruvušo būvi nojaukt.

 

Divstāvu dzīvojamā mājā Dārza ielā bija seši dzīvokļi: trīs pirmajā un trīs – otrajā stāvā. Mājas iemītnieki izmitināti citur vai paši atraduši citu mājvietu.

 

darz iela

Pasākumi