Vārda dienas svin: Gaits, Karīna
Datums: Ceturtdiena, 17. oktobris

Ielu atjaunošana notiek paredzētajā termiņā

Jūlijs 12, 2019

Aizkrauklieši satraucas, ka pēdējā laikā pārāk maza rosība valda rekonstrukcijas darbos Gaismas un Jaunceltnes ielās. Problēmu saistībā ar šo ielu pārbūvi nav, un jau nākamnedēļ te atsāksies intensīvāks darbs – informē Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs.

 

Aizkraukles novada pašvaldībā vairāki aizkrauklieši interesējās, kāpēc pēdējā mēneša laikā Jaunceltnes, bet īpaši Gaisma ielā, kur sākti atjaunošanas darbi, nav novērojama ierastā būvnieku rosīšanās. Vai tas liecina par problēmām saistībā ar šo ielu izbūvi? – vēlas zināt pilsētas iedzīvotāji.

 

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs stāsta, ka Gaismas un Jaunceltnes ielu rekonstrukcija notiek saskaņā ar līgumā paredzēto būvdarbu laika un finanšu plūsmas grafiku. “Jā, pēdējā mēnesī būvdarbi Gaismas un Jaunceltnes ielā nav bijuši tik intensīvi, taču tas nav tādēļ, ka ir kaut kādas problēmas, arī finansiāli viss ir sakārtots,” saka Einārs Zēbergs. “Viss kopumā notiek paredzētajos termiņos, bet būvnieki varēja nesteigties, jo vairāk nekā plānots tika paveikts pagājušajā rudenī, ziemā un agri pavasarī.”

 

“Cilvēkiem varbūt šķiet, ka neviens tā īpaši nerosās, sevišķi Gaismas ielā, taču viss notiek!” bilst domes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš informē, ka jūnija beigās ielās sakārtota apgaismes sistēmas un citas apakšzemes komunikācijas, tāpat iespēju robežās sakārtota brauktuve pie tirgus, nodrošinot cilvēkiem ērtāku piekļuvi. Tur nolīdzinātas nomales, lai tirgus apmeklētājiem būtu, kur novietot automašīnas.

 

Šonedēļ Jaunceltnes, bet nākamnedēļ arī Gaismas ielā atsāksies intensīvāks darbs – Gaismas ielā ierīkos brauktuves apmales un brauktuves apakškārtu sagatavos asfaltēšanai. Tuvākajā laikā paredzēti vēl citi darbi, arī tādi, kas sagādās neērtības tirgus apmeklētājiem – tirgus paviljona priekšlaukuma seguma demontāža. Jaunceltnes ielā jau šonedēļ plānots pabeigt apmaļu izbūvi, lai atsāktu asfaltēšanas darbus.

 

“Fakts, ka ielu nesošā konstrukcija nostāvējusi ziemu, ir iepriecinošs, jo grunts ir dabīgi nosēdusies, līdz ar to ir mazāk iespēju, ka būvniekus vai mūs pēc objekta nodošanas varētu sagaidīt nepatīkami pārsteigumi – iebrukumi, iesēdumu vai plaisas brauktuves segumā,” piebilst Einārs Zēbergs.

 

Gaismas un Jaunceltnes ielas rekonstrukcijas pabeigšanas termiņi netiek pārkāpti, objekts tiks nodots laikā. Saskaņā ar noslēgto līgumu abas ielas paredzēts nodot ekspluatācijā novembra sākumā. Šis termiņš norādīts būvdarbu dokumentācijā, bet reāli darbi beigsies ātrāk.

 

Būvdarbi norisinās ERAF projekta “Esošās rūpnieciskās teritorijas infrastruktūras sakārtošana Jaunceltnes un Gaismas ielas teritorijā, uzlabojot tās piemērotību ražošanas uzņēmumu attīstības vajadzībām”. Projekta nr. 5.6.2.0/16/I/016 ietvaros

ERAf

 

IMG_7074-001

 

IMG_7085-001

 

IMG_7108-001

 

IMG_7115-001

 

IMG_7128-001

 

Pasākumi