Vārda dienas svin: Gaits, Karīna
Datums: Ceturtdiena, 17. oktobris

Pontonu laipas ierīkos pirms čempionāta

Jūlijs 12, 2019

Lai gan sākotnēji plānoto remontdarbu dēļ Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē bija plānots pazemināt  ūdens līmeni jūlijā, saņemta oficiāla informācija, ka ūdens līmenis Daugavā būs pazemināts no 1. līdz 11. augustam. Kā tas ietekmēs augusta sākumā paredzēto ūdens motosporta sacensību norisi un kad Daugavas krastā atkal ierīkos pontonu laipas?

 

Rūpējoties par Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu, šovasar no 1. līdz 11. augustam AS “Latvenergo” Pļaviņu  hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē uzturēs pazeminātu ūdens līmeni ar tālāku pakāpenisku ūdens līmeņa atjaunošanu – informē Ivita Bidere, AS “Latvenergo” preses sekretāre.

 

Šajā periodā veiks Pļaviņu HES augšbjefa balstu un atbalstsienu apsekošanu ūdens līmeņa mainīgajā zonā, kas nepieciešama atjaunošanas darbu būvprojekta izstrādei. Plānota ūdens līmeņa pazemināšana ūdenskrātuvē augstuma atzīmju robežās no 69,14 metriem līdz 69,70 metriem, kas būs par 2,44 metriem līdz 3 metriem zemāk par ūdenskrātuves normālo uzstādinājuma līmeni, taču tas nebūs zemāks par Pļaviņu HES ūdens resursu lietošanas atļaujā noteikto minimālo pieļaujamo ūdenskrātuves ūdens līmeni attiecīgajā periodā.

 

Ūdens līmeņa pazemināšana un atjaunošana Pļaviņu HES ūdenskrātuvē notiks pakāpeniski. Ūdenskrātuves ietekmes zonā esošajiem iedzīvotājiem un strādājošiem uzņēmējiem, kuru nodarbošanās saistīta ar ūdens izmantošanu, jārēķinās ar ūdenslīmeņa pazemināšanos un jāņem vērā, ka ūdenslīmeņa atkāpšanās ir atkarīga no krastu reljefa, stāvuma vai lēzenuma pakāpes.

 

Aktuālais ūdenslīmeņa izmaiņu statuss Daugavas HES ūdenskrātuvēs atrodams AS “Latvenergo” mājaslapā sadaļā: Jaunumi / Aktualitātes.

 

Saistībā ar sākotnējo informāciju, ka ūdens līmenis Daugavas ūdenskrātuvē tiks pazemināts jūlijā, bija paredzēts, ka augusta sākumā, pirms plānotā Eiropas čempionāta ātrumlaivām, Daugavas krastā atkal tiks ierīkotas pontonu laipas. Kas ar tām notiks tagad un vai sacensības notiks?

 

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis informē, ka pontonu laipas Daugavas krastā pie kultūras nama novietos tieši pirms sacensībām. Tās nepieciešamas arī sacensību veiksmīgai norisei. Pontonu laipas līdz rudenim paliks Daugavā.

 

Situācija, ka līdz šim pontonu laipas Daugavā  pie kultūras nama nav ierīkotas radusies tāpēc, ka pašvaldībai līdz šim nebija informācijas par Pļaviņu HES plānoto remontdarbu laiku un tam nepieciešamo ūdens līmeņa pazeminājumu.

 

IMG_2089

 

 

Pasākumi