Vārda dienas svin: Minna, Vilhelmīne
Datums: Pirmdiena, 14. oktobris

Ar “Poilas” triumfu noslēdzies Aizkraukles minifutbola čempionāts

Jūlijs 25, 2019

21. jūlijā Aizkraukles stadionā aizvadīts noslēdzošais posms Aizkraukles minifutbola čempionātā 2019. Lai gan “Poilas” futbolisti jau teorētiski bija nodrošinājuši čempionu titulu iepriekšējā posmā, tieši tāpat kā Kokneses futbolisti sudraba godalgas, tas nemazināja cīņas sparu šajās sacensībās.

 

Kā ierasts, paralēli futbolam risinājās arī citas aktivitātes. Pirmajos posmos pierastajām darbnīcām – hennas, ziepju burbuļu, konkursiem – pievienojās arī divi pārsteigumi: piepūšamās atrakcijas un sitiena spēka radars. Visas aktivitātes bija bez maksas.

 

Lai gan nosacīti pirmās trīs vietas jau bija zināmas pēc iepriekšējā sacensību posma, noslēdzošajā posmā vēl teorētiski bija iespēja atņemt bronzas medaļu Skrīveru futbolistiem, to varēja paveikt FK “Salasījušies”. Abu šo komandu duelis bija paredzēts kā otrais dienas mačs. Tāpat šajā posmā neiztika arī bez pārsteigumiem laukumā. Tā, piemēram, FK “Apmaldījušies” sagādāja lielāko turnīra pārsteigumu, spēles izskaņā ar rezultātu 1:0 uzvarot Skrīveru futbolistus. Negaidīti pārliecinošā (rezultāta ziņā) Sauleskalna komandas uzvara (3:0) spēlē pret FK “Salasījušies” ir pieskaitāma pie dienas pārsteigumiem. Jau pieminētie Sauleskalna futbolisti posma izskaņā sarūpēja vēl vienu negaidītu rezultātu – nospēlējot neizšķirti (1:1) ar Kokneses SC futbolistiem.

 

Sasummējot visus rezultātus, par čempionāta uzvarētājiem kļuva “Poila” futbolisti, kas ieguva tiesības startēt LFF Vidzemes kausa finālā futbolā 7×7, tāpat arī iespēju startēt kādā no minifutbola festivāla ”Mītava Open 2019” posmiem. Čempionāta atbalstītājs – ātrās ēdināšanas restorāns “KWB”-  uzvarētāju vienībai pasniedza arī trīs kologramu smago burgeru, kas ļaus ātrāk atgūt spēkus nākamajiem turnīriem.

 

Otrajā vietā diezgan droši finišēja Kokneses SC futbolisti, kam nedaudz pietrūka veiksmes, lai aizsniegtos līdz zelta godalgām. Savukārt bronzas godalgas šoreiz ceļo pie ziemas čempionāta uzvarētājiem – Skrīveru futbolistiem.

 

Šogad turnīra atbalstītāji bija sarūpējuši divas specbalvas, kuras pasniedza futbolistiem, kuru devumu uzskatīja par vērā ņemamu savas komandas sniegumā. Pie auto rezerves daļu veikala piešķirtās labākā spēlētāja balvas tika Skrīveru futbolists Ivars Garančs, kurš regulāri izrādīja līdera dotības un bija arī rezultatīvākais spēlētājs savā komandā. Veikalu “Māja” un “Jards” piešķirto labākā spēlētāja balvu saņēma FK “Apmaldījušies” līderis un kapteinis Kristaps Zālītis, kurš bija neatņemama komandas sastāvdaļa katrā posmā un demonstrēja cīņas sparu katrā mačā.

 

Pēdējos trīs gadus bez medaļām un individuālajām balvām tiek pasniegta arī korektākās komandas balva, kuru saņem tā vienība, kas turnīra laikā ir saņēmusi vismazāk soda kartiņu un demonstrē fair-play principus. Lai arī vēl līdz pēdējai spēlei diezgan droši uz šo balvu pretendēja FK “Apmaldījušies”, kam nebija nevienas kartiņas, viņu cerības uz šo balvu pārvilka sarkanā kartiņa. Līdz ar to korektākās komandas balvu saņēma Sauleskalna futbolisti, kura visa turnīra ietveros nopelnīja tikai vienu dzelteno kartiņu.

 

Individuālās balvas godīgās daļās izcīnīja pirmo divu vietu ieguvēji. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts “Poilas” futbolists Vadims Strikica, kurš visu turnīru aizvadīja stabili un bieži glāba komandu no vārtu zaudējumiem. No savu vārtu tīkla Vadims bumbu ņēma ārā tikai 9 reizes 10 spēlēs, kas ir labākais rādītājs starp visām komandām. Par labāko aizsargu tika atzīts koknesietis Andrejs Pavļenkovs, kas kārtējo reizi apliecināja savus aizsarga dotumus, glābjot komandu no bezcerīgām situācijām, un spēlējot stabili visa turnīra garumā. Par labāko uzbrucēju tika atzīts “Poilas” spēlētājs Mārcis Rūtiņš, kurš astoņās aizvadītajās spēlēs pamanījās gūt 16 vārtus, kas ir jauns šī čempionāta rezultivitātes rekords. Vienu no prestižākajām balvām – “Vērtīgākais spēlētājs” (MVP) – saņēma koknesietis Kārlis Beikerts, kurš savas komandas labā guva 11 vārtus 9 spēlēs (2. labākais rādītājs rezultatīvo spēlētāju sarakstā), pie tam, vairumu vārtu gūstot, izcīnīja savai komandai uzvaras, kā arī visa turnīra laikā demonstrēja lielu cīņas sparu.

 

“Quattro” sitiena spēka radarā sacensības dienas gaitā notika divās grupās – pieaugušie (vecumā no 14 gadiem) un bērni (vecumā līdz 13 gadiem). Pieaugušo grupā līdz pat dienas beigām dominēja “Poilas futbolisti”, kuru uzrādītie rezultāti bija robežās no 110-115 km/h. Tomēr posma izskaņā lieliski sitieni padevās koknesiešu uzbrukuma līderim Ilmāram Kalniņam, kas ar rezultātu 118 km/h uzrādīja labāko rezultātu un plūca uzvaras laurus šajā pārbaudījumā. Savukārt bērnu grupā ar uzvaru pietika raidīt bumbu vārtos, kuras ātrums sasniedz 77 km/h, tas pa spēkam bija Aleksejam Skudrovam, kurš arī triumfēja šajā pārbaudījumā.

 

Turnīra galvenais tiesnesis un organizators Arvis Upīts atzīst: “Čempionāts vienmēr prasa daudz mana brīvā laika un enerģijas, tomēr vienmēr ir labi padarīta darba sajūta. Īpaši labi izdevās trešais posms, pēc kura saņēmām uzslavas no komandām un atbalstītājiem. Liels paldies komandām par dalību, apmeklētājiem par aktivitāti, atbalstītājiem par palīdzīgo roku un visai organizatoru komandai par ieguldīto darbu! Īpaši jāatzīmē abi lielākie mani palīgi – Vairis Kusiņš un Ervīns Ainārs Balodis, kuru ieguldījums deva iespēju aizvadīt čempionātu šādā līmenī. Paldies visiem un droši vien uz tikšanos ziemā!”

 

Turnīra organizatori izsaka lielu pateicību atbalstītājiem un draugiem: Aizkraukles novada pašvaldībai; reklāmas aģentūrai “ATTA PRINT”; ātrās ēdināšanas restorānam “KWB”; “LEC LEC”, kas nodrošina svētku pasākumus ar atribūtiku un piepūšamajām atrakcijām; gardumu ražotājiem un tirgotājiem “Torņu ielas saldumi”; auto preču un rezerves daļu veikalam “Quatrro”; veikaliem “Jards” un “Māja”; konditorejas izstrādājumu ražotājiem un kafejnīcai “AK Gardumi”; laikrakstam “Staburags”, video un foto kompānijai “UP Pro”; aktīvajai Aizkraukles jauniešu domei. Paldies par lielisko sadarbību!

 

Turnīru organizēja Aizkraukles sporta centrs sadarbībā ar futbola klubu “Veina”.

 

Uz tikšanos ziemā, kad startēs Aizkraukles novada čempionāts telpu futbolā 2019!

 

Vairāk informācijas par Aizkraukles futbola čempionātu meklē futbolsaizkraukle.mozello.lv, kā arī facebook kontā “Futbols Aizkrauklē”.

 

Foto galerija: Aizkraukles minifutbola čempionāta 3.posms un noslēgums

 

Turnīra tabula

Rezultāti

Rezultatīvāko spēlētāju saraksts

Godalgotās vietas un individuālās balvas

 

IPF-FutAizTres2019-223

Pasākumi