Vārda dienas svin: Vaira, Vairis, Vera
Datums: Otrdiena, 17. septembris

Semināros un praktiskajās nodarbībās par veselīgu dzīvesveidu viesosies Kaspars Zlidnis

Augusts 19, 2019

Aizkraukles novadā tiek īstenots projekts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekts “LLI-296 “Pārrobežu novadu iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošana, veicinot mazāk attīstīto teritoriju attīstības potenciālu” .

LATLIT_logo_LAT_full_CMYK

 

Šī projekta ietvaros Aizkrauklē tiek organizēti 3 izglītojošie semināri (6 akadēmisko stundu apmērā katrs)  un 2 praktiskās nodarbības (4 un 6 akadēmisko stundu apmērā).

 

Tirgus izpētes rezultātā šo pasākumu organizēs biedrība “Spartietis”. Pasākuma ietvaros, šajās dienās Aizkrauklē viesosies pazīstamais mūziķis, ielu vingrotājs un aktīvā dzīvesveida popularizētājs – Kaspars Zlidnis, kā arī šajās dienās būs pieejamas daudz un dažādas izglītojošas nodarbības dažādām vecuma grupām. Piesaistīti tādi speciālisti kā: fizioterapeits, ģimenes ārsts, uztura speciālists un sporta jomas pārstāvis.

 

Nodarbībām piesaistītie speciālisti:

Uztura speciālists – Baiba Grīnberga;

Fizioterapeits – Tatjana Rušmane;

Ģimenes ārsts/pediatrs – Daina Eglīte;

Sporta pārstāvis – Kaspars Zlidnis

 

PASĀKUMA PROGRAMMA:

 

12.septembrī plkst. 12:00 Aizkraukles Sporta centrā (Lāčplēša iela 21A, Aizkraukle) notiks seminārs “Fiziskā aktivitāte un veselīgs uzturs bērniem vecumā no 0 līdz 7 gadiem. Kādas darbības var veikt mājas tuvākajā apkārtnē?”.

 

Veiksmīgai nodarbību norisei tiek piesaistīts sertificēts uztura speciālists, kurš vadīs Izglītojošas lekcijas jaunajiem vecākiem par tēmām:

-Zīdaiņa uzturs un pareiza bērna piebarošana

-Sabalansēts un veselīgs uzturs kā nozīmīga veselīga dzīvesveida sastāvdaļa

Tēmas apskates norises laiks: 3 akadēmiskās stundas.

 

Fizioterapeits vadīs izglītojošas lekcijas ar paraugdemonstrējumiem un apmeklētāju iesaisti nodarbībās par sekojošām tēmām:

-“Teipu” pielietošanas mazuļa saaukstēšanās un citos gadījumos (teorija un prakse); Hedlings; Slingu, ķengursomu un citu palīglīdzekļu izmantošanas ietekme uz bērna fizisko attīstību;

-Fiziskās aktivitātes nozīme bērnu attīstībā;

-Iespējamie varianti fiziskās attīstības veicināšanai vecākiem ar bērniem mājās un tuvākajā apkārtnē.

Tēmas apskates norises laiks: 3 akadēmiskās stundas.

 

Semināra nodarbību vadīs sertificēta uztura speciāliste, fizioterapeits, pieaicināts ģimenes ārsts. Speciālistiem pieejami visu nodarbību laiku (6 akadēmiskās stundas) un atbildēs uz dalībnieku interesējošiem jautājumiem

13.septembrī plkst. 12:00 notiks seminārs “Fiziskā aktivitāte un veselīgs uzturs bērniem vecumā no 8 līdz 16 gadiem. Kādas darbības var veikt mājās tuvākajā apkārtnē?”.

Sertificēts uztura speciālists pārrunās tādas tēmas kā:

-Veselīga uztura pamatprincipi;

-Sabalansēts un veselīgs uzturs kā nozīmīga veselīga dzīvesveida sastāvdaļa;

-Dažādu produktu ieteicamās proporcijas uzturā; ēdienreižu biežums u.c.

 

13.septembrī plkst. 15:30 nodarbība “Fiziskā aktivitāte un veselīgs uzturs bērniem vecumā no 8 līdz 16 gadiem. Kādas darbības var veikt mājās tuvākajā apkārtnē?”.

Sporta treneris, kas vadīs pasākumu, būs sarūpējis speciāli sagatavotu programma par tēmu: “Pavadi laiku lietderīgi sportojot kopā ar draugiem un ģimeni dabā un mājās (ar paraugdemonstrējumiem un iespēju piedalīties arī apmeklētājiem)”

13.septembrī plkst. 18:00 semināru cikla praktiskā nodarbība (6 akadēmiskās stundas)  “Esi aktīvs un vesels kopā ar ģimeni un draugiem sabiedrībā!”. Pasākums ietver interaktīvajās nodarbības, ielu vingrošanas paraugdemonstrējumus un atsevišķas aktivitātes jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem.

14.septembrī plkst. 12:00 seminārs “Fiziskā aktivitāte mājās un tuvākajā apkārtnē pieaugušajiem”.

Uztura speciālists pārrunās tādas tēmas kā:

-Veselīga uztura pamatprincipi; uzturu dažādos dzīves posmos; dažādas diētas, to efektivitāti un zinātniskais pamatojums.

-Uztura rekomendācijas: produktu grupas; dažādu produktu ieteicamās proporcijas uzturā; porciju lielumi; ēdienreižu biežums; iepirkšanās veikalā; maltītes gatavošana mājās; ēšana ārpus mājas; vitamīni, antioksidanti, uzturā u.c. jautājumi.

14.septembrī plkst. 15:00 fitnesa trenera-sporta speciālista pavadībā notiks nodarbība par tēmu  “Sporto kopā ar ģimeni dabā un mājās” (ar paraugdemonstrējumiem un iespēju piedalīties arī apmeklētājiem).

14.septembrī plkst. 17:00 semināru cikla noslēdzošā praktiskā nodarbība  (4 akadēmiskās stundas) “Esi aktīvs un vesels kopā ar ģimeni!”. Pasākuma laikā būs interaktīvās nodarbības un ielu vingrošanas paraugdemonstrējumi.

Labos laikapstākļos informatīvās sporta trenera un praktiskās nodarbības norisināsies āra trenažieru laukumā pretī sporta centram!  Nelabvēlīgos laikapstākļos Aizkraukles novada sporta centrā (Lāčplēša iela 21A, Aizkraukle).

Visos pasākumos dalība ir bez maksas! Informējam, ka ierodoties pasākumā būs jāreģistrējas dalībnieku lapās, tāpēc aicinām ierasties laicīgi – pāris minūtes ātrāk.

Jautājumu gadījumā sazināties ar projekta atbildīgo personu: Valērija Noreika (e-pasts valerija.noreika@aizkraukle.lv; mob. +371 28298561)

Kopējās projekta izmaksas ir 177 839,95 EUR.  Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 151 163,96 EUR. Projekta īstenošanas laiks: 01.04.2018-30.11.2019. Projekta vadošie partneri: Biržų rajono savivaldybės administracija (Vytauto g. 38, Biržai, Lietuva).  

 

Vairāk informācijas par projektu:

Latviešu valodā:

http://www.aizkraukle.lv/wp-content/uploads/2018/09/LLI-296_Info_LV_Webpage.pdf

Angļu valodā:

http://www.aizkraukle.lv/wp-content/uploads/2018/09/LLI-296_Info_ENG_Webpage.pdf

Projekts tiek īstenots INTERREG V – A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības  programmas ietvaros.

Informācija par Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.–2020. gadam  http://www.latlit.eu

Eiropas Savienības oficiālā mājaslapa http://europa.eu/

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Aizkraukles novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

semināri interreg

 

ELP2512

 

Pasākumi