Vārda dienas svin: Drosma, Drosmis, Elīna
Datums: Sestdiena, 19. oktobris

Aizkrauklē viesojas ASV vēstniecības Latvijā delegācija

Oktobris 9, 2019

4. oktobrī reģionālajā vizītē Aizkrauklē bija ieradušies ASV vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Pauls Poletes (Paul Poletes) un politikas un ekonomikas nodaļas vadītāja vietnieks Andrju G.Barijs (Andrew G.Bury) ar pavadošajām personām.

 

ASV vēstniecības delegācija, kurā bija pieci cilvēki, tikās ar Aizkraukles novada pašvaldības pārstāvjiem – Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieku Eināru Zēbergu un domes deputātu Arvi Upīti.

 

Vizītes laikā vēstniecības un domes pārstāvji runāja par uzņēmējdarbību Aizkrauklē, reģionālo reformu, izglītību, reģiona attīstību, kā arī sadarbību starp Latviju un ASV.

 

“Tiekoties ar jebkuru amatpersonu, kas sadarbojas ar valdību un Eiropas Savienības institūcijām, ar kurām ikdienā jāsadarbojas arī pašvaldībai, rodas lieliska iespēja nodot savu vēstījumu un rast risinājumu problēmām ar amatpersonu starpniecību,” saka Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs. “Tāpat varam informēt par mums aktuālām problēmām, un šo sarunu laikā par tām runājām. Mums izdevās ne tikai pastāstīt par novadu un problēmām, ar ko ikdienas darbā saskaramies, bet arī nedaudz vairāk uzzināt par to, kā un kādi ASV valdībā notiekošie procesi varētu ietekmēt turpmākās abu valstu attiecības. Katrā ziņā bijām pagodināti par iespēju tikties ar ASV vēstniecības delegāciju un kopumā šī tikšanās aizritēja lietderīgi abām pusēm.”

 

Iepriekš ASV diplomāti Aizkrauklē viesojās 2013. gadā, kad atklāja atjaunoto Aizkraukles VUGD depo, kura rekonstrukciju finansēja ASV puse. Tad novadā viesojās toreizējais ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

 

71771837_2432903053590648_7818289527671226368_o

Pasākumi