Vārda dienas svin: Gunārs, Gunis, Vladimirs
Datums: Svētdiena, 8. decembris

Biznesa ideju konkurss nes pirmos augļus

Oktobris 11, 2019

Pirmā Aizkraukles novada domes izsludinātā biznesa ideju konkursa laureāte Dace Bebriša septembra vidū prezentēja savu veikumu – aktivitāšu grāmatu visai ģimenei Hip-hip-urrā! Klāt tava dzimšanas diena!”. Konkursā iegūtie 3500 eiro bija ļoti nozīmīgs atbalsts, ar kura palīdzību segti izdevumi uzņēmējdarbības uzsākšanai un pirmo grāmatu izdošanai 

 

Grāmatas prezentācijas svētkus atklāja Aizkraukles domes priekšsēdētājs Leons Līdums. Viņš atzinīgi novērtēja jaunās uzņēmējas sasniegumus un atcerējās, kā Dacei veicās pirmajā savas biznesa idejas prezentēšanas reizē, pieminot Daces dabiskumu un lielo entuziasmu. Vēl pavisam nesen, šī gada pavasarī, jaunizdotās grāmatas bija tikai apņēmīgās uzņēmējas iecere. Bet nu, pateicoties arī pašvaldības atbalstam, pirmie 200 grāmatas eksemplāri ir pieejami iegādei ikvienam interesentam visā pasaulē ar Daces izveidotās mājaslapas www.hiphipurraa.com starpniecību.  

 

Radoša personība jau kopš bērnības

 

Dace Bebriša ir aizkraukliete, 3 bērnu māmiņa, studējusi angļu filoloģiju un līdz šim strādājusi vairāk tehniskās nozarēs. Tomēr, kā pati atzīst, sirdī vienmēr bijusi radošs cilvēks.To zina arī visi viņai tuvie cilvēki. Radošais gars izpaudies jau bērnībā, kad Dace rakstīja dzejoļus un gleznoja, kā arī pati veidoja savas slepenās dienasgrāmatas, atmiņu klades un nākotnes kolāžas.  

 

Augot līdzi meitām, viņa ievēroja, ka laiki ir mainījušies un mūsdienu tehnoloģijas sākušas pārņemt bērnu brīvo laiku. Tāpēc radās pirmais domu aizmetnis – radīt izklaidējošus materiālus bērniem, kas pietuvinātu meitu iecienītās atpūtas aktivitātes Daces bērnības dienu modelim un vienlaikus kalpotu arī kā balanss „ekrāna laikam”.  

 

Dace ievērojusi arī to, ka, vecākajām meitām paaugoties, viņai pierakstos ir palikuši gandrīztikai fakti un fotogrāfijas, bet visi pieraksti uz lapiņām par bērnu smieklīgākajiem izteicieniem un kurioziem atgadījumiem ir pazuduši, jo tradicionālajās bērnu atmiņu grāmatās pārsvarā ir jāapkopo bērnu augšanas progress līdz 1 vai 5 gadu vecumam un vairāk no faktuālās puses.  

 

Līdzīga pieredze veidojusies arī pavisam nesen, kad viņa dzīvojās pa māju, auklējot trešo meitiņu. Tas bija dzinulis, lai beidzot ķertos vērsim pie ragiem un radītu savu grāmatu, kurā atmiņu krāšana par augošo bērnu norisinātos, iesaistot visu ģimeni un īpaši dzimšanas dienās, jo tās ir kā atskaites punkti gan bērniņa, gan vecāku dzīvēs. Turklāt dzimšanas dienās parasti visi tuvie cilvēki sapulcējas kopā un rodas lieliska izdevība šo laiku pavadīt kvalitatīviTā arī radās ideja apvienot šīs divas lietas – aktivitātes viesiem, kas vērstas uz mazo gaviļnieku, kā arī tradicionālo atmiņu grāmatu.  

 

Grāmatas ilustrācijas izmanto arī apģērba un spēles radīšanā

 

Šobrīd izdota Hiphipurrā! Klāt tava dzimšanas diena!” atmiņu grāmata, kurā iespējams uzkrāt atmiņas par augošo bērnu no viņa dzimšanas brīža līdz 10 gadu vecumam, izmantojot to bērna dzimšanas dienās. Šīs grāmatas tapšanā Dacei palīdzējusi lieliska komanda –datorgrafiķis Andrejs Volkovs, papīra dizainere Ludmila Ēvele, teksta korektore Sanita Dāboliņa, produktu fotogrāfe un, kā Dace pati viņu dēvēradošās izpausmes dizainere Kristīne Behmane, kā arī apģērba fotosesiju fotogrāfe Oksana Bebriša un ilustrāciju autoreIlze Možeika.

  

Ilzes zīmētais vienradzis Daces meitām iepaticies tik ļoti, ka viņas palūdza, vai nevarot ar šādu vienradzi apdrukāt viņām krekliņus. Un tā, vairāku mēnešu garumā gaidot grāmatas pirmo tirāžu, Dace izveidoja arī apģērbu un aksesuāru līniju ar grāmatas ilustrāciju apdruku, kas aplūkojama viņas mājas lapā www.hiphipurraa.com.

  

Gaidot grāmatu, Dace sāka strādāt arī pie spēles izveidošanas, jo vēlme radīt interesantu mācību materiālu angļu valodas apguvei uzņēmējai bijusi jau sen. Un tā tapusi spēle „Angļu valoda: hip-hip-urrā! ViegliMācāmkartītes. Spēle sastāv no 96 mācāmkartītēm, kuras satur Daces pirmās radītās grāmatas ilustrācijas. Šis ir tikai spēles prototips, bet arī šo produktu var jau iegādāties visi, kas to vēlas.

    

Manuskripts nākamajai grāmatai

 

Dacei jau ir uzrakstīts manuskripts arī savai nākamajai grāmatai „Manas saknes – mans spēks”. Tā būs aktivitāšu grāmata tīņu vecuma bērniem no 11 līdz 18 gadiemGrāmata ļaustīnim brīvajos brīžos izzināt sevi, kā arī uzzināt vairāk par savu ģimeni, vecvecākiem, radiem un draugiem. Tā dos iespēju pasapņot par nākotni, jo liela sadaļa būs veltīta tam, lai bērns laicīgi varētu pievērsties savas karjeras jautājumam. Grāmatā tiks iekļautas arī ģimeni saliedējošas spēles un recepšu sadaļa, kurā ar savām īpašajām, senajām receptēm būs iespēja dalīties, piemēram, bērna mammām un vecmammām. 

 

Dace piebilst, ka šī būs ideāla dāvana bērnam arī uz 18. jubileju, jo tās aizpildīšana ļausģimenei atskatīties uz laiku līdz pilngadībai interesantā un radošā veidā.

  

Ir ieskicētas idejas vēl citām turpmākajām grāmatām, bet, kā Dace saka – visu pēc kārtas.Viņa apzinās, ka vēl ļoti tāls ceļš ejams, bet jau šobrīd jūtas gandarīta, ka spēra drosmīgu soli nezināmajā un sāka darīt to, kas viņu dara laimīgu un kas sniedz viņai patiesu prieku – rakstīt, radīt un ar to dalīties. 

 

Bez atbalsta neiztikt

 

Dace stāsta, ka ceļš līdz sava uzņēmuma SIA “ENSIO” dibināšanai nav bijis viegls. Arī projekta pieteikums pašvaldības biznesa ideju konkursam tapis, pārvarot dažādas grūtības un apgūstot daudz jauna. Pēc atbalsta un palīdzības dažādos jautājumos Dace vērsusies Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā, kā arī iestājusies LIAA Jēkabpils biznesa inkubatorā. Jaunā uzņēmēja atzīst, ka bez abām šīm iestādēm diez vai būtu tikusi galā.

  

Šobrīd, atskatoties uz paveikto, motivācija turpināt iesākto ir liela, jo, kā Dace saka, darbs dara darītāju un, kas neko neuzņemas un neiesāk, tas arī nekur uz priekšu netiek.

  

Daci būs iespējams satikt viņas tirdzniecības stendā 19.oktobrī ikmēneša gadatirgū tirdzniecības centrā “IGA centrs”.

 

“Ceļā uz sapni” – tāds bija grāmatas atvēršanas svētku nosaukums. Jaunā uzņēmēja Dace Bebriša aicina arī citus nenobīties no saviem sapņiem, lai cik nereāli tie sākumā šķistu. Lai Dacei un viņas komandai viss izdodas!

 

Vairāk par biznesa ideju konkursu: “Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2019”

 

2B0XVyeA

 

dRZUPN4Q

 

rcYO6k9A

 

 

Pasākumi