Vārda dienas svin: Hugo, Uga, Uģis
Datums: Svētdiena, 17. novembris

Draudzības krastmalā izbūvēs pagaidu stāvlaukumu

Novembris 6, 2019

Aizkraukles novada vidusskolas piebūves celtniecība Draudzības krastmalā apgrūtina tuvējo daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju ikdienu. Vislielākās neērtības izjūt Draudzības krastmalas 4 iemītnieki, kuriem šobrīd nav iespējas piebraukt pie savas mājvietas un novietot privātās automašīnas. Lai risinātu šo problēmu, tuvākajā laikā plānots izbūvēt pagaidu stāvlaukumu blakus esošā zālāja teritorijā. Tas paredzēts šķembu segumā desmit līdz divpadsmit automašīnu novietošanai. Tāpat tiks uzlabots pagaidu piebraucamā ceļa segums.

 

Saskaņā ar projektu, zālāja zonu pēc piebūves uzbūvēšanas plānots sakārtot un atjaunot nākamā gada rudenī, kad sāksies teritorijas labiekārtošanas darbi. 

 

Komentējot skolas piebūves celtniecības gaitu, Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Einārs Zēbergs informē, ka būtisku nobīžu no paredzamā darbu grafika nav. Šobrīd, kā plānots, tiek izbūvētas pamatu konstrukcijas, un tām sekos karkasa montāža.  

 

Būvniecības sākumā gan nācies sastapties ar iepriekš neprognozētiem uzdevumiem inženierkomunikāciju izbūvē, jo reālā aina būvdarbu vietā atšķiras no iepriekš veiktā topogrāfiskā uzmērījuma. Tas prasījis papildu darbu un finansējumu, kas rasts esošā projekta ietvaros. Šobrīd papildus nākas risināt arī jautājumu par lifta šahtas novietojumu piebūvē, jo tā atrodas divus metrus zem esošās skolas pamata. Visticamāk, tiks izbūvēta atbalsta siena, lai garantētu ēkas drošumu. 

 

Apzinoties, ka būvobjektā notiekošie darbi rada troksni un bojā apkārtnes ainavu, E.Zēbergs aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un pacietīgiem. Pēc projekta pabeigšanas Aizkraukle būs tikusi pie plašām skolas telpām, bet apkārtējo māju iedzīvotāji – pie sakoptas un labiekārtotas dzīves telpas.

 

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB

piebuve-buvlaukums

Pasākumi