Vārda dienas svin: Drosma, Drosmis, Elīna
Datums: Sestdiena, 19. oktobris

Starptautiskā sadarbība

Epšteina Vācijā (Eppstein)
Sadarbība uzsākās 90.gadu sākumā, kad Silvija un Francs Fluhi pirmo reizi apmeklēja Aizkraukli, un drīz pēc tam sekoja pirmais humānās palīdzības sūtījums Aizkraukles pilsētas un rajona sociālajām iestādēm un trūcīgajiem iedzīvotājiem. Silvija un Francs Fluhi, kā arī dr. Hartmuts Ditmers apbalvoti ar Aizkraukles Goda pilsoņa titulu.
1998.gada 3. jūlijā Epšteinas pilsētas birģermeistars Rihards Hofmanis un Aizkraukles pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Antāns parakstīja pilsētu sadraudzības līgumu. 2008. gada 17. maijā Vācijā Epšteinā abas pilsētas atzīmēja sadarbības desmitgadi. Aizkraukli pārstāvēja sadarbības pirmie dibinātāji, atbalstītāji un P.Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas audzēkņi. Šajā svētku pasākumā Epšteina saņēma Eiropas Padomes Goda plāksni par ārvalstu sadarbības organizēšanu.
Distance no Aizkraukles līdz Epšteinai ir 1730 km.

 

Birži Lietuvā (Biržai)
Sadarbība noslēgta 2004. gada 9. jūnijā Biržos, līgumu parakstot Aizkraukles novada domes priekšsēdētājam Vilnim Plūmem un Biržu rajona mēram Regimantas Ramonas. Sadarbība paredz kopīgu darbošanos kultūras, izglītības, sociālajā un citās jomās.
Tā kā Biržu rajons ir Aizkraukles rajona robežrajons, tad kopīgas aktivitātes ar Biržiem ne reti notiek arī pārējām rajona pašvaldībām.
2007. gadā Birži ieguva Eiropas Padomes Diplomu par ieguldījumu ārvalstu sadarbībā un Eiropas idejas popularizēšanā. Tieši Biržu pilsētas svētkos aizkrauklieši pirmo reizi tikās ar Tčevas pārstāvjiem un dibināja kontaktus. Šobrīd Birži, Tčeva un Aizkraukle atrodas kopīgā sadarbības tīklā.
Distance no Aizkraukles līdz Biržiem ir 85 km.

 

Kiškunhalaša Ungārijā (Kiskunhalas)
Sadarbība kultūras jomā noslēgta 2005. gada 10. septembrī Kiškunhalašā. Līgumu parakstīja Kiškunhalašas mērs Lāslo Vārnai un Aizkraukles novada domes deputātu deleģētais pārstāvis, novada dome Attīstības speciāliste Ilona Kāgane. Sadarbības līgums paredz koncertu, izstāžu, kolokviju, sporta sacensību un citu pasākumu organizēšanu reizi 2-3 gados, kā arī kopīgas jauniešu izglītības programmas, pieredzes apmaiņu starp dažādām grupām, pulciņiem, skolām u.c. iestādēm.
Dienā, kad parakstīts līgums, Kiškunhalaša saņēma augstāko ES apbalvojumu – Goda plāksni – par sadarbību ar citām ārvalstu pašvaldībām.
Distance no Aizkraukles līdz Kiškunhalašai ir 1599 km.

 

Tčeva Polijā (Tczew) 
Pirmā tikšanās ar poļu partneriem notika 2004. gadā Biržos, Lietuvā, kad pārrunāta iespējamā sadarbība un noslēgts nodomu līgums. Pēc 3 gadiem, 2007. gada 30. janvārī, dienā, kad Tčeva svin savu atkalpievienošanos Polijai, Tčevā tiek parakstīts sadarbības līgums starp Aizkraukles novadu un Tčevas pilsētu. Līgumu parakstīja Tčevas prezidents Zenons Odija (Zenon Odya) un Tčevas pilsētas domes priekšsēdētājs Vladimirs Mrockovskis (Wlodzimierz Mroczkowski) un Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Vilnis Plūme un Aizkraukles novada domes ārējo sakaru koordinatore Zanda Silaraupa. Vizītes laikā pirmo sadarbības līgumu starp pašdarbības kolektīviem noslēdz arī abu pilsētu senioru deju kolektīvi.
Distance no Aizkraukles līdz Tčevai (cauri Kaļiņingradas apgabalam) ir 628 km.

 

Tāle Vācijā (Thale)

 Sadarbību ar Tāles ģimnāzijas kori deviņdesmitajos gados uzsāka P.Barisona Aizkraukles mūzikas skola. Pirmie kontakti pašvaldības līmenī sākās 2004. gadā, tomēr oficiāls līgums pagaidām nav noslēgts. Sadarbība ar šo pilsētu notiek gan kultūras, gan sporta, gan izglītības jomā.
Tāles birģermeistars ir Tomas Balcerovskis, kurš vairākkārt jau pabijis arī Aizkrauklē.
Distance no Aizkraukles līdz Tālei ir 1408 km.

Pasākumi