Vārda dienas svin: Minna, Vilhelmīne
Datums: Pirmdiena, 14. oktobris

Sports


Aizkraukles novads ir ne tikai bagāts ar savu sporta vēsturi, bet arī ar rosīgu sporta dzīvi šobrīd. Tradicionāli populāri novadā ir vieglatlētika, volejbols, rokasbumba, futbols, spēka trīscīņa u.c. Aizkraukle var lepoties ar renovētu stadionu, kura skrejceļi un sektori klāti ar Šveices firmas “Conica” segumu, kas ļauj augstvērtīgi trenēties novada un reģiona vieglatlētiem un sacensībās uzrādīt teicamus rezultātus. Visās vecuma grupās labāko vidū valstī ir arī Aizkraukles jaunie vieglatlēti.

IMG_56982009. gada 26. septembrī atklāta jaunā novada ģimnāzijas sporta halle, kuras zālē var spēlēt volejbolu, basketbolu un rokasbumbu. Halles otrajā stāvā ir 60 metru garš skrejceļš ar četriem celiņiem, kā arī tāllēkšanas bedre. Ir iespējams nodarboties ar augstlēkšanu un barjerskriešanu, spēlēt tenisu, apmeklēt trenažieru zāles un vingrošanas nodarbības.

Vasaras periodā volejbols “pārceļas” uz pludmali pie Kapteiņa krodziņa, kur gandrīz ik dienu laukumos notiek interesantas cīņas, spēlētājus nešķirojot ne pēc vecuma, ne dzimuma.

Tradicionāli ir novada atklātie čempionāti volejbolā, basketbolā, Aizkraukles sporta hallē notiek gan nacionāla, gan starptautiska mēroga spēles.

Par sporta dzīves aktīvo rosību gādā gan Aizkraukles novada pašvaldība un sporta centrs, gan arī dažādi sporta klubi un nevalstiskās organizācijas, kurās apvienojušies entuziasti.

Cītīgs treniņu darbs, pārdomāts sacensību kalendārs, tas ir nopietns ieguldījums nākotnē novada bērnu un pieaugušo fiziskajā sagatavotībā un veselībā.
Jau šobrīd Aizkraukles novadu raksturo labi attīstīta sporta infrastruktūra, kur sporta objektu īpašuma formas ir dažādas (domes, sabiedriskais, privātais), bet tie vienlīdz vērsti uz novada iedzīvotāju prasību apmierināšanu sporta servisā.

Pasākumi