Vārda dienas svin: Severīns, Urzula
Datums: Pirmdiena, 21. oktobris

Pļaviņu hidroelektrostacija

Ar Pļaviņu HES celtniecību sešdesmitajos gados sākās Aizkraukles pilsētas vēsture. 1967.gadā toreizējais P. Stučkas ciemats, kurā dzīvoja HES cēlāji, kļuva par pilsētu.

Pļaviņu HES tika uzcelta ļoti īsā laikā – piecos gados, no 1961. gada līdz 1966. gadam. Pļaviņu HES celtnes būvēšanas apstāļus var uzskatīt par samērā sarežģītiem, jo atrašanās vieta bija sarežģītos ģeoloģiskos un hidroģeoloģiskos apstākļos. Pļaviņu HES atrašanās vietā bija nelabvēlīga gultne – mālsmiltis, bet neskatoties uz to tika panākts samērā augsts kritums, kas nodrošina lielāku hidroelektrostacijas jaudu.

Pļaviņu HES ar desmit hidroagregātiem (HA) uzstādītās jaudas ziņā ir lielākā hidroelektrostacija Baltijā un otra lielākā Eiropas Savienībā. Pirmais Pļaviņu HES hidroagregāts tika iedarbināts 1965. gada decembrī, savukārt pilnīgā ekspluatācijā Valsts komisija elektroražotni pieņēma 1968. gadā.

Pļaviņu HES piedāvā ekskursijas. Maršrutā ietilpst:
• HES laukums,
• Lejasbjefa skatu laukums,
• HES makets foajē un transformators Nr.1,
• Mašīnzāle, hidroagregāts Nr.2,
• Augšbjefa skatu laukums.
Ekskursiju var pieteikt pa tālruni 651 10309, pa e-pastu ina.aizupiete@latvenergo.lv.
Ekskursija ir bez maksas.


Virtuālā tūre pa Pļaviņu HES.
Ekskursija Pļaviņu HES

  • Dodoties ekskursijā, lūdzu ņemiet līdzi personu apliecinošu dokumentu! Ieejot ražošanas objekta teritorijā, apsardzes darbiniekiem ir tiesības lūgt jums to uzrādīt.

Kontakti: 

Pieteikuma formai spiest : PIETEIKUMA FORMA
GPS koordinātes pēc www.balticmaps.eu
Lat: 56.5863269 Lon: 25.2396933

Pasākumi