Aizkraukle Sports
pusmaratons Aizkraukle
Foto: Sintija Cērpiņa

Svētdien, 29. maijā, jau astoto reizi Aizkrauklē svinējām skriešanas svētkus, kuros uz starta līnijas šogad stājās 179 dalībnieki gan no Aizkraukles, gan tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, novadiem un pagastiem – Jaunjelgavas, Kokneses, Skrīveriem, Pļaviņām, Sunākstes un Bebru pagasta, Ventspils, Rīgas, Jēkabpils, Ikšķiles, Salaspils, Valles, Talsiem, Rēzeknes, Madonas, Daugavpils, Bērzaunes, Ogres, Ķeguma, Piltenes, Ilzenes, Jūrmalas, Aizputes un Carnikavas. Skrējēju vidū bija arī viesi no Kauņas un Viļņas Lietuvā.

Paši mazākie dalībnieki veica 300 m, 500 m un 1 km garas distances. Kopumā pasākumā startēja 72 jaunie sportisti. 69 dalībnieki bija izvēlējušies veikt 5,3 km garo tautas distanci, bet 38 – 21,097 km garo pusmaratona distanci.

Lai gan uzvarētājs ir ikviens, kas izvēlējās svētdienu pavadīt aktīvi un veica kādu no distancēm, tomēr arī sportiskais sacensību gars skriešanas svētkos vienmēr ir svarīga pasākuma norises daļa.

Ar rezultātiem aicinām iepazīties: https://www.sportlat.lv/rezultati/1576/aizkraukles-novada-pusmaratons-2022.

Katrs finišējušais dalībnieks saņēma suvenīrmedaļu, bet 1. – 3. vietu ieguvēji visās distancēs visās vecuma grupās tika apbalvoti ar īpaši šim pasākumam gatavotām medaļām un pašu mājās ražotiem Torņu ielas saldumiem.

Absolūtie uzvarētāji pusmaratona un tautas skrējiena distancēs saņēma arī dāvanu kartes no veikala “Sporta bode”.

Laikraksts “Staburags” bija parūpējies par simpātiju balvām aizkraukliešiem, kas veica pusmaratona distanci.

Īpaša balva tika pasniegta arī Gunvaldam Strautiņam.

Pēc pasākuma visi dalībnieki un līdzjutēji tika cienāti ar gardo kafejnīcas “Panna” gatavoto biezputru.

Pasākumu organizēja Aizkraukles novada sporta centrs un tas notika ESF projekta “Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakses pasākumi Aizkraukles novadā”, Nr. 9.2.4.2/16/I/023 aktivitātes “Skriesim kopā” ietvaros.

Eiropas Sociālā fonda logo
8. Aizkraukles pusmaratons