veloparka atklāšana

22. oktobrī pulksten 13 Aizkrauklē svinīgi atklās jauno multifunkcionālo veloparku, kas uzbūvēts Vecmaurēnos-1, laukumā pretim Aizkraukles novada vidusskolai. Atklāšanas pasākumā varēs vērot arī braucienu paraugdemonstrējumus uzņēmuma “Velosolutions” pārstāvju vadībā.

Multifunkcionālā veloparka būve sākās pagājušajā rudenī, to būvēja SIA “We Build Parks”. Sākotnēji jauno būvi bija plānots nodot ekspluatācijā jau septembrī, taču darbi iekavējās, bet nu notiks tā svinīga atklāšana, kuru vadīs veloparka iekārtu ierīkošanas uzņēmuma “Velosolutions” pārstāvji.

Pasākuma programma:

  • pulksten 13 – pasākuma atklāšana: uzrunas un svinīga lentas griešana;
  • pulksten 13.30 – drošības instruktāža un demonstrācija, kā pareizi uzvesties un izmantot veloparku;
  • pulksten 13.40 – “Velosolutions” komandas paraugdemonstrējumi ar dažādiem braucamrīkiem; 
  • pulksten 13.55 – kopīgs brauciens velotrasē. 

No pulksten 13 līdz 15 pasākumā darbosies mobilā darbnīca “Bērnam droša māja”, kurā, izmantojot praktiskus piemērus, ikviens varēs uzzināt, kāds ir bērnam drošs mājoklis un kā iekārtot telpas, ja ģimenē ir bērns vecumā līdz trijiem gadiem. 

Jaunā veloparka atklāšanā piedalīsies un par jautru noskaņu gādās Daces Zvirgzdiņas audzēkņi – deju studijas Dance Beat Hip Hop dejotāji.

Zinām, ka aizkrauklieši, īpaši jaunā paaudze, šo brīdi gaidīja jau sen, tāpēc – atnāciet! Būs interesanti.

Reizē novērtēsiet, cik te skaisti – veloparks vizuāli veidots kā Daugavas ūdenskrātuves ģeomorfoloģiskais modelis, atspoguļojot upes dziļāko daļu, seno gultni un paugurus, bet augstākā veloparka virsotne – “sirds sala” – norāda dziļāko vietu Daugavā. Jaunā veloparka kopējā platība ir 9203 kvadrātmetri. Tajā ir asfaltēta velotrase jeb pamptreks, gājēju takas un skeitparks, kas piemērots visu vecumu velobraucējiem un skrituļotājiem.

Veloparks tapis saistībā ar projektu “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā” (LLI-483, Geotour), tas tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014. – 2020. gadam

Projekta kopējais finansējums ir 649 972,15 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 552 476,31 eiro, Aizkraukles novada pašvaldībai piešķirtais finansējums – 165 913,42 eiro, no kuriem ERAF finansējums ir 141 026,40 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums – 24 887,02 eiro.

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Aizkraukles novada pašvaldība un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.