Biznesa izglītības biedrība “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) dalībskola – Aizkraukles novada vidusskola – visus aicina uz skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Aizkrauklē “CITS BAZĀRS”, kas sestdien, 18. martā, no pulksten 8 līdz 14 norisināsies IGA centrā Aizkrauklē, Gaismas ielā 35.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Aizkrauklē “CITS BAZĀRS” piedalīsies 50 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (30 vidusskolas un 20 pamatskolas) no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Jelgavas, Madonas un citām skolām. Jaunie uzņēmēji dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – kosmētiku, dažādus koka darinājumus, rotaslietas un aksesuārus, kā arī aplikāciju un interneta lapu izstrādes risinājumus.

Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste Baiba Kellere teic: “Skolēnu mācību uzņēmumi ir lieliska prakses un uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanas iespēja skolēniem. Aicinu apmeklēt skolēnu mācību uzņēmumu pasākumu Aizkrauklē un atbalstīt skolēnu mācību uzņēmumus, izvēloties viņu produkciju, jo viņi ir mūsu nākotnes potenciālie līderi, kuri uzdrošinājušies izveidot savu produktu, pārvarot bailes kļūdīties. Viņi ir gatavi pilnveidoties un būt izcili, līdz ar to ir iedvesmas vērti.”

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Aizkrauklē “CITS BAZĀRS” notiks arī jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana septiņās nominācijās: sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums (SMU); tehnoloģiskās inovācijas produkts vai pakalpojums; labākā SMU pārdošanas komanda; uz zināšanām balstīts SMU produkts vai pakalpojums; SMU biznesa potenciāls; SMU produkts vai pakalpojums, gatavs starptautiskajam biznesam; ilgtspējīgs SMU produkts vai pakalpojums; labākais SMU stends. Skolēnu mācību uzņēmumus izvērtēs pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda.

“Veidojot savu mācību uzņēmumu, skolēns apgūst ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību un pārdošanu, bet vēl virkni dzīvē nepieciešamu un noderīgu prasmju – prezentēšanas, spēju strādāt komandā, veiksmīgas saskarsmes un organizēšanas kompetences. Lai arī skolēni pēdējos gadus teicami pielāgojās pandēmijas situācijai, piedāvājot savus ražojumus e- katalogā, nekas nevar aizstāt īstu sarunu ar pircēju un gandarījumu, redzot pieprasījumu pēc paša radīta produkta. Tādēļ esmu priecīgs, ka tirdziņi atkal notiek un jaunieši, sastopoties ar saviem klientiem, var gūt papildu motivāciju attīstīt savus produktus un biznesa idejas,“ pauž izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia “ vadītājs Jānis Krievāns.

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 procenti programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā. Mācību gadā  tika reģistrēti vairāk nekā 1300 skolēnu mācību uzņēmumi 260 “JA Latvia” dalībskolās.