Aizkraukle Drošība
Aizsardzības ministra kopbilde ar Aizkraukles novada domes priekšsēdētāju Leonu Līdumu

Vakar, 6. jūnijā, vizītē Aizkraukles novadā ieradās aizsardzības ministrs Andris Sprūds. Dienas pirmajā pusē Sēlijas poligonā notika dronu testēšanas poligona atklāšana, bet vēlāk ministrs un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji tikās ar Aizkraukles novada vadību.

Uz tikšanos Aizkrauklē bija aicināti arī Jēkabpils novada pārstāvji – šoreiz sanāksmei pievienojās Jēkabpils novada domes deputāts un Civilās aizsardzības speciālists Ilmārs Luksts.

Tikšanās laikā nepiespiestā gaisotnē tika pārrunāta Sēlijas poligona attīstības gaita, par to dažādi jautājumi bija gan pašvaldības, gan ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem. Pašvaldību pārstāvji guva pārliecību par projekta virzības atbilstību noteiktajam laika grafikam un iepriekš izskanējušajām iecerēm. Abām pašvaldībām – Aizkraukles un Jēkabpils – bija gandarījums dzirdēt, ka abu kopējais “rūpju bērns” – autoceļš V956 “Daudzeva – Viesīte” – ir viena no galvenajām prioritātēm arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Aizsardzības ministrijai. Tas dod pamatotas cerības, ka tuvākajos gados šis ceļa posms tiks ievērojami uzlabots, līdz ar to iedzīvotāji beidzot varēs ērti nokļūt novadu centros jebkurā gadalaikā un laikapstākļos.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds pauda, ka turpmāk šādas tikšanās būs biežākas, organizējot sarunas gan ar novada vadību, gan iedzīvotājiem, jo mūsu un sabiedroto bruņoto spēku karavīru klātbūtne novadā būs pastāvīga. Taču tā ienesīs daudz pozitīvu momentu, tostarp, veicinās ekonomisko aktivitāti un dos iespēju dažādu nozaru uzņēmumu izaugsmei.

Pateicamies ministram un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem par sadarbību, savstarpējo sapratni un atbalstu veicinošo tikšanos!

Aizsardzības ministra vizīte Aizkrauklē