Sabiedrība Uzņēmējdarbība
koprades telpa

Koprades vietu koncepts attīstās, un darbnīcas atrodamas arvien vairāk Latvijas pilsētās. Šī gada februārī tika svaigi atklāta Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centra jaunā koprades telpa Lāčplēša ielā 4, Aizkrauklē.

Līdzīgas vietas jau ilgstoši darbojas Cēsīs, Jelgavā, Olainē, Dobelē, Ventspilī, Kuldīgā, Lielvārdē, Liepājā, Valmierā un arī Rīgā. Darbnīcas izveidojušas gan pašvaldības, gan nevalstiskās organizācijas.

Darbnīcas ir ļoti dažādas, bet tās visas vieno koprade, instrumenti un telpas. Piemēram, Aizkraukles koprades telpā klientiem ir pieejami divi portatīvie datori, multifunkcionālā iekārta – printeris, interaktīvais displejs un hibrīdsanāksmju aprīkojums, 2 telpas semināriem un uzņēmējdarbības telpa ar darba vietām 6 personām.

Platformā lietovelreiz.lv koprades telpas un darbnīcas var atrast sadaļā "Karte". Pieejamais tehniskais aprīkojums skatāms sadaļā "Katalogs".

Hobijam, biznesam vai paša vajadzībām, koprades darbnīca ir vieta, kur koplietošanas un nomas veidā var izmantot iekārtas, instrumentus, telpas un tehnisko atbalstu, lai varētu strādāt pie savu ideju realizācijas.

Koplietošanas un koprades princips organiski iekļaujas aprites ekonomikas domāšanā, kas aicina arvien mazāk lietu iegādāties individuālai lietošanai un vairāk lietot kopīgi. Lietotāju ieguvums ir ne tikai iespēja iztestēt un piekļūt dažādām iekārtām un instrumentiem, bet arī nodot vai saņemt zināšanas vai nu bez maksas vai par simbolisku maksu.

“Ļoti ceram, ka arvien plašāka koprades telpu attīstīšanās veicinās lietu koplietošanu, aprites ekonomiku arī ar jaunu ideju un risinājumu rašanos, vietējiem cilvēkiem strādājot kopā. Kas zina, varbūt pat radīsies kāds jauns produkts vai inovācija? Bet tikpat labi ir arī apgūt vienkāršas un dzīvē noderīgas prasmes, piemēram, izgatavot savu kosmētiku, apšūt aizkarus vai salodēt tējkannu,” saka Evija Ozola- Ozoliņa, projekta Lietovelreiz.lv vadītāja.

Uzņēmēj, ja vēlies rezervēt Aizkraukles koprades telpu savam semināram, sapulcei vai lai tiktos ar sadarbības partneriem, sazinies ar Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciālistēm Jogitu Baltmani, tālrunis +371 20267286, e-pasts: jogita.baltmane@aizkraukle.lv, vai Elitu Kaņepēju, tālrunis +371 27873332, e-pasts: elita.kanepeja@aizkraukle.lv. Telpu rezervācija pieejama, aizpildot tiešsaistes pieteikumu. Uz tikšanos koprades telpā!