Drošība Izglītība
policija

Vairākās Latvijas skolās saņemti identiski e-pasti par iespējamiem drošības riskiem. Policija vērš uzmanību, ka satraukumam nav pamata.

Vairākās mācību iestādēs visā Latvijā šodien saņemts identisks e-pasts par iespējamiem drošības riskiem. Šāda veida e-pasti Valsts policijas redzeslokā nonākuši arī iepriekš, kad dažādām iestādēm, pat simtiem adrešu, ticis sūtīts identisks teksts, līdzīgi kā šoreiz. Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzi rīcības algoritmi, kuros skaidri definēta rīcība un riska līmeņa novērtējums. Policijas rīcībā esošā informācija saistībā ar šo gadījumu liecina, ka e-pasti apzināti izsūtīti no viena adresāta un, izvērtējot visus apstākļus, šie ir vērtējami kā zema riska līmeņa draudi un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Kā ierasts Valsts policija veic ierastās drošības pārbaudes mācību iestādēs un ir saziņā ar skolu personālu par nepieciešamo rīcību. Valsts policija šos gadījumus vērtēs kriminālprocesa ietvaros.

Lai arī turpmāk būtu pārliecība par drošību objektā, Valsts policija lūdz pievērst uzmanību aizdomīgām aktivitātēm (piemēram, personu aktivitātēm, kas nav tipiskas konkrētam objektam) un bez uzraudzības atstātiem saiņiem, somām vai citiem aizdomīgiem priekšmetiem, kā arī atkārtotiem draudiem e-pastos vai citās saziņas vietnēs. Šādu notikumu konstatēšanas gadījumā nekavējoties telefoniski jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110.

Valsts policija atgādina, ka par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu paredzēta kriminālatbildība.