Sports Aizkraukle
Dainis Reinholds

No 2. līdz 7. augustam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā norisinās Eiropas čempionāts klasiskajā un ekipētajā spiešanā guļus open, jauniešu, junioru un veterānu grupās. Turnīrā piedalās gandrīz 700 sportisti no 21 valsts. Tajā zelta medaļas izcīnīja četri Latvijas sportisti, arī aizkrauklietis Dainis Reinholds.

Latviju pārstāv veterānu grupas atlēti sporta veida klasiskajā versijā. 2. caugustā mūsu veterāni izcīnīja četras zeltas medaļas. Pirmo zelta godalgu Latvijai atnesa daugavpilietis, sacensību otrs vecākais dalībnieks Leonīds Anastasjevs senioru 70+ grupas (tehniski 80+) 66 kg kategorijā. Sportists uzspieda 85 kg svaru stieni.

Leonīda pēdās, izcīnot nākamo zelta godalgu Latvijai, sekoja supersmagsvars aizkrauklietis Dainis Reinholds. Daiņa rezultāts – 175 kg. Mēģinājumi pacīnīties par absolūti spēcīgākā statusu 70+ vecuma grupā nebija sekmīgi, nācās samierināties  ar otro labāko absolūto vietu.

Sacensību vecākā dalībniece, daugavpiliete Viktorija Rumjanceva 70+ (tehniski 80+) grupas 63 kg kategorijā uzspieda zelta medaļas vērtos 55 kg.

Tatjana Špakova, kura tāpat kā Viktorija un Ludmila par dzimto pusi sauc Daugavpili, 50+ grupas 63 kg kategorijā sīvā taktiskā cīņā izcīnīja ceturto zeltu Latvijai, protokolos ierakstot skaitli – 80 kg, kas nodrošināja vēl vienu absolūto titulu Latvijai – arī otro vietu.