Aizkraukle Kultūra
deju kolektīva dalībnieces

Senioru deju kolektīvs “Aizkrauklis” kopā ar draugu kolektīviem Aizkraukles Kultūras centrā notikušajā ikgadējā sadancī “Ziemas viducī, dejas virpulī” raitos deju soļos apliecināja dejošanas, kopābūšanas un savstarpējās draudzības prieku.

Kolektīvs “Aizkrauklis”, kas pagājušā gada nogalē nosvinēja 16 gadu jubileju, līdz šim sadančus organizējis savās “mājās” ‒ Aizkraukles pagasta Kultūras namā, kur notiek mēģinājumi, bet šogad pirmo reizi pasākums notika pilsētas kultūras namā. “Arī mēs mazliet jutāmies kā viesi un kopā ar draugiem no citiem kolektīviem izjutām laipno sagaidīšanu un sirsnīgo, silto gaisotni, par ko esam ļoti pateicīgi,” stāsta kolektīva “Aizkrauklis” vadītāja Inita Vilciņa. “Daudzi mūsu draugi bija sajūsmā par plašo kultūras centra skatuvi, jo viņu mājās tādas nav. Prieks par jauno kultūras pasākumu organizatori Luīzi Špundzāni, kurai koncerta vadīšana bija pirmās ugunskristības, un viņa veiksmīgi ar visu tika galā.”

Koncerta dalībnieku vidū bija gan vissenākie draugi ‒ vidējās paaudzes deju kolektīvs “Aija” no Ogres (vadītāja Aija Zepa), gan paši jaunākie ‒ senioru deju kolektīvs “Šurpu turpu” no Svitenes (Aiga Vangale), ar kuru draudzība nodibināta tikai pirms gada. Koncertu kuplināja arī vidējās paaudzes deju kolektīvs “Aizkrauklis” (vadītājs Aigars Zemzariņš), Valles pagasta senioru deju kolektīvs “Senvalle” (Astrīda Celmiņa), senioru deju kolektīvs “Lēdmane” no Lēdmanes (Ausma Eglīte, Ilona Ūdre), senioru deju kolektīvs “Ozols” no Vecumniekiem (Agita Seglicka) un senioru deju kolektīvs “Dubnava” no Līvāniem (Skaidrīte Šķimele).

Inita Vilciņa stāsta, ka draugu kolektīvu ir vēl vairāk, un šogad “Aizkrauklis” dosies ciemos pie citiem kolektīviem viņu sadančos. “Jo vairāk mums visiem koncertu, jo drošāk jūtamies uz skatuves. Skatuves pieredze ir svarīga, arī gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem,” saka kolektīva vadītāja.

Deju koncerts