Drošība Sabiedrība
ledus

Aizkraukles novada pašvaldība noteikusi aizliegumu atrasties uz Aizkraukles novada administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošo publisko ūdenstilpju ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 cm. Tāpat arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina neriskēt ar savu dzīvību un nekāpt uz nedrošā ledus!

Kārtību kontrolēs Aizkraukles novada pašvaldības policija. Par aizlieguma pārkāpšanu saskaņā ar Administratīvo sodu likuma 9. pantu “Aizlieguma atrasties uz ūdenstilpes ledus pārkāpšana” personai var piemērot naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām. Viena naudas soda vienība ir pieci eiro.

VUGD atgādina, ja cilvēks ielūzt ledū, tad jācenšas saglabāt mieru, jāelpo pēc iespējas lēnāk un dziļāk, bet galva jātur virs ūdens. Nelaimē iekļuvušajam ir jāmēģina nolikt rokas uz ledus, uzgulties uz ledus malām ar krūtīm un izstumt sevi no ūdens. Izkļūstot no ūdens, nevajag uzreiz celties kājās, bet labāk ritināties prom no bīstamās vietas vai rāpot uz krastu pa to pašu ceļu, pa kuru atnākts.

Šobrīd, kad ledus tikai veidojas, uz tā atrasties ir ļoti bīstami. Tāpat aicinām pieskatīt mājdzīvniekus un pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, lai viņi neatrastos uz ledus! Savukārt, ja pamanāt, ka nelaime ir notikusi nekavējoties zvaniet 112!