Aizsardzības Ministrs vizītē

Vakar, 7. aprīlī, Aizkraukles novadā reģionālajā vizītē ieradās aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Vizītē piedalījās arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Vizulis.

Vizītes pirmajā daļā ministrs tikās ar Aizkrauklē izvietotā Zemessardzes 55. kājnieku bataljona zemessargiem un profesionālā dienesta karavīriem, pārrunājot aizsardzības nozares aktualitātes. Pateicībā par dienestu, ieguldījumu Zemessardzes izveidē un valsts aizsardzībā ministrs vairākiem bataljona zemessargiem pasniedza Zemessardzes 30 gadu izdienas zīmes.

Latvijas militārās pārstāvniecības NATO vadītāja ģenerālmajora Ivo Mogiļnija pateicības rakstus par atsaucību, atbalstu un ziedojumu NATO Labdarības tirdziņa 2021. gada labdarības akcijā, sniedzot ieguldījumu līdzekļu vākšanā sociālo projektu īstenošanai, saņēma arī mūsu novada uzņēmumi – radošā darbnīca “RADADA”, Skrīveru galdniecība “WOODprint”, maiznīca “Liepkalni” un saldumu ražotājs “Skrīveru saldumi”.

Pēc tikšanās ar zemessargiem aizsardzības ministrs un Bruņoto spēku virsnieki tikās ar Aizkraukles novada domes vadību, pārrunājot gan līdzšinējo, gan nākotnes Zemessardzes un pašvaldības sadarbību. Daudz tika spriests arī par pašreizējo drošības situāciju pasaulē un valstī.

Vēlāk ministrs kopā ar pašvaldības vadību, zemessargiem un  citiem interesentiem piedalījās Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem veltītās piemiņas zīmes – stēlas atklāšanā Koknesē. Stēlā iemūžināti Kokneses apkārtnei piederīgo Lāčplēša kara ordeņa kavalieru vārdi: seržants Jānis Bergs, kaprālis Kārlis Bulle (Bullis), Francijas armijas leitnants Firhtegots Konrāds Augusts Dekerts, seržants Jānis Filipsons,  kareivis Aleksandrs Kasparsons, kaprālis Ernests Kārkliņš, seržants Vilis Krasts, kareivis Paulis Liģeris, virsleitnants Jānis Preiss, virsleitnants Kārlis Frīdrihs Riters, leitnants Oto Ševics, dižkareivis Andrejs Ūbergs, kareivis Pēteris Ūbergs un kaprālis Žanis Zalviņš.

Stēlu, kura novietota Kokneses luterāņu baznīcas pakājē, gatavoja un ierīkoja koknesietis – akmeņkalis Modris Stiliņš, kuram šajā darbā aktīvi palīdzēja arī biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Kokneses nodaļas vadītājs Jānis Mārtinsons.

Stēlas atklāšanas pasākumu kuplināja biedrības “Daugavas Vanagi” “Vanadžu” koris, kas pasākumu noslēdza ar Ukrainas himnas dziedājumu.

Pēc svinīgā pasākuma klātesošie devās uz Latvijas Valsts mežu Vidusdaugavas klientu centra zāli, kur aizsardzības ministrs tikās ar iedzīvotājiem. Viņš atbildēja uz interesentu jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par turpmāko notikumu attīstību Ukrainā un citviet pasaulē. Diena noslēdzās ļoti sirsnīgi, un cilvēki labprāt izmantoja izdevību nofotografēties kopā ar ministru.