Neretas pagasts Kultūra

Pēdējā jūlija sestdienā Sudmalu saliņas estrādē Neretā norisinājās saulains, jautrs un ar sacensības garšu piesātināts pasākums “Āķis lūpā”. Tēma pasākumam izvēlēta par un ar ūdeņiem, tātad te varēja ne tikai piedalīties makšķerēšanas sacensībās, bet no māla darināt zivs formas trauciņus, gleznot uz koka, noskatīties izrādi, apskatīt daivinga, zemūdens medību un fīdermakšķerēšanas sporta aprīkojumus, kā arī nobaudīt gardo zivju zupu.

Neretas apvienības svētkos bija liela atsaucība makšķerēšanas sacensībās, tāpēc nolēmām sarīkot atkārtotu pasākumu. Sacensībām varēja pieteikties trīs vecuma grupās. Noteikumi vienkārši: stundas laikā nozvejot lielāko zivju skaitu.

Makšķerēšanas sacensībās piedalījās 30 makšķernieku. Grupā līdz 7 gadiem 1. vieta Grietai Leitei, 2. vieta – Dārtai Leitei, 3. vieta – Martai Apeinānei. Grupā līdz 16 gadiem 1. vieta Matīsam Davidānam, 2. vieta – Justam Davidānam, bet 3. vietu ieguva Aimens Vēveris. Pieaugušo grupā 1. vietu ieguva Niks Bražūns. Viņam arī specbalva par lielāko noķerto zivi. 2. vietā ierindojās Jānis Vilciņš, 3. vietā – Vita Apeināne.

Paldies mūsu dāsnajiem sponsoriem, kuri parūpējās, lai katrs tiktu pie dāvaniņām! Pateicamies “Salmo Fishing Latvija”, “Baro.lv”, “Cēsu Alus” un individuālajiem sponsoriem.

Šogad Sudmalu saliņai apritēja 99 gadi. To, kāda estrāde bijuši kādreiz, varēja apskatīt foto izstādē, kura pasākuma dienā bija iekārtota Sudmalu saliņā. Šī saliņa jau Latvijas pirmās neatkarības laikos ir bijusi neretiešu iecienīta atpūtas vieta, kur tika dejots, dziedāts, spēlēts teātris, makšķerētas zivis vai vienkārši labi pavadīts laiks.

Nākamajā vasarā svinēsim simtgadi! Uz tikšanos!

Inita Kalniņa

Vadītāja
inita.kalnina [at] aizkraukle.lv